Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] 18.3 i brak prądu


maron_d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :hi:

Mam problem z moim AFN'em, a właściwie z osprzętem ukł el. i już od tego wariuję :kox: No więc, wymieniłem wszystko co możliwe i auto dziś już rozładowuje aku i prawie wiemy co jest grane, ale chciałbym się poradzić. Otóż wymieniłem regulator napięcia w moim audi bo szczotki jak to kolega wymieniający ujął były w stanie agonalnym - czyt. tak jakby już ich nie było, a alternator dalej jakoś jeszcze ładował :decayed: Po wymianie owego regulatora zaczęły się dziać cyrki... No więc podczas energicznego przyspieszania oraz na wyższych obrotach (3-3,5k rpm i wyżej) zapala się kontrolka akumulatora :mysli: Myśleliśmy że winą tego jest sprzęgło, lecz po jego wymianie nic się nie polepszyło poza tym, że owe sprzęgło przestało szumieć bo i tak było zmęczone także na marne robota nie poszła :good: W pewnym momencie podczas jazdy też zapaliła się kontrolka ABS-u, stwierdziliśmy, że jak zgaszę i odpalę ponownie to problem ustanie (Wtedy na climatroniku wykazało błąd nr 18.3, wie ktoś co to?). No więc zgasiliśmy jak dojechaliśmy do miejsca docelowego i... Skończył się prąd w aku :polew::wallbash: Chcieliśmy rozbierać alternator czy czasem w środku coś nie jest nie halo, ale pomierzyliśmy podczas pracy silnika prąd jaki daje alternator i wychodzi 14.0-14.3V i kumpel stwierdził, że winę ponosi licznik i gubi masę :wink4:

Już rozkładam ręcę przy moim parchu bo męczę się z prądami ponad miesiąc bo a to czasu nie było a to wolnej gotówki i wychodzę z zapytaniem czy ktoś może coś podpomóc albo coś wie o podobnym przypadku ;) Będę wdzięczny za każdą podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie giną prod ale nie podczas jazdy przyczyna było to ze wzmacniacz zle był wpięty ale u ciebie jak waruje na obrotach to ja bym s ie zastanowił czy w kulki nie leci ten nowy regulator spotkałem sie z przypadkiem ze lądował za wysokim prądem nowy a tu ze nie ładuje to moze jest tu pies pogrzebany ale masę można zawsze sprawdzić tylko ze ona jak by nie łączyła to pewnie i na niskich obrotach bo tez sa drgania [br]Dopisany: 29 Grudzień 2011, 22:27_________________________________________________ewentualnie wepnij sie w obwód miernikiem i sprawdz jaki bezpiecznik ci wcina prąd jak to nie bedzie regulator ani masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź, ale regulator to nie będzie bo mierzyliśmy napięcie jakie daje alternator i jest w przedziale 14.0-14.3V :hi: Na niskich obrotach też do końca nie ładuje mimo że kontrolka się nie zapala, bo jeżdżąć spokojnie na niskich obrotach (nie doprowadzając do zapalenia sie kontrolki) rozładowało mi baterię i właśnie się parch ładuje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz wiec mozliwe ze przy alternatorze jeden kabel nie łączy może wsuwka sie rozgięła albo śrubka poluzowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.3 Napięcie dmuchawy świeżego powietrza, sporadyczne.

a sprawdziles co vag ci pokazal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. miałem podobny przypadek w oplu astrze, też nie świeciła się kontrolka od ładowania (na początku myślałem że się spaliła) ale po przejechaniu kilkudziesięciu km zapaliła się kontrolka poduszek, radio zgasło a pod koniec trasy światła już prawie nie świeciły. jak dojechałem to samochód już nie miał prądu żeby odpalić. następnego dnia po godzinie poszukiwań winny okazał się przerwany przewód masowy od alternatora do nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator sprawny, regulator napięcia kupiłem BOSCHA po Vinie :) Co się okazało to nie było jednej z dwóch śrub masujących na regulatorze napięcia :wallbash: Przekręciliśmy śrubę z AWXa i hula :decayed: Dziękuję Panowie za pomoc :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz zawsze jest tak, trzeba pomyslec co ostatnio bylo ruszane i temu uwaznie sie przyjrzec. bedzie zdrow hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zdrów jest zdrów na całe szczęście :wink4: Powiem Wam, że właśnie tak ostatnio dotarło mi do głowy, że te cyrki z brakiem masy zaczęły się jakoś dziwnie po wymianie regulatora napięcia... Rafale, dzięki za uświadomienie mnie, że jest to błahostka bo to właśnie dzięki Twojej pomocy zacząłem szukać co w trawie piszczy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...