Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Biały dym z nawiewów


banditos3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z nawiewow wydostaje sie bialy dym-para o specyficznym zapachu.

Dymienie nasila sie gdy silnik jest nagrzany.

Wowczas nawet po zgaszeniu silnika wydobywa sie on z nawiewu przedniej szyby.

Pomaga ustawienie na LO, ale nawet minimalne podkrecenie temperatury np do 19 C powoduje natychmiastowe parowanie. Jest to o tyle wku****ce ze przy wiekszych obrotach wiatraka, cala szyba jest w stanie zaparowac.

Wydaje mi sie ze jest to raczej "tlusta para", jesli tak mozna to nazwac.

Nie wiem czy dobrze kminie, ale nagrzewnice chyba szlak strzelil;(

Pytanie;

1. Czy sa to typowe objawy uszkodzonej nagrzewnicy?

2. Auto z klimatronikiem musi zostac podpiete do kombajna celem wydobycia czynnika?

Czy uda sie wymienic nagrzewnice bez ingerencji w klime?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banditos3, dobrze trafiłeś - padnięta nagrzewnica. Z tego co się orientuję to trzeba rozpinać węże od klimy, więc pojedź gdzieś, gdzie Ci wydobędą czynnik, żeby potem zapłacić mniej za nabicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też był problem z nagrzewnicą (była nieszczelna). Dym pojawiał się po załączeniu klimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja nie będzie chłodzić przy niskich temperaturach. Ale na wszelki wypadem zobacz czy nie masz błędów na klimatroniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak odgrzeje :decayed: po wymianie krućca przy silniku, dzisiaj to jest 5 dni później, pojawił się komunikat o niskim stanie płynu chłodzącego :kwasny: odkręciłem korek i płyn wrócił, mętny jakiś. Poza tym z nawiewów przedniej szyby wydobywa się biały dym (pomaga wyłączenie klimy). Czy to zbieg okoliczności czy mechanik coś zj**#ał :facepalm: Co najlepiej zrobić? przepłukać układ chłodzenia? nagrzewnica padła czy to ten syf w płynie powoduje kopcenie? szyby rzeczywiści mi parowały od soboty, ale zwalałem to na wilgoć pod nogami pasażera po deszczach :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karin24 odpisuję tutaj bo mam problem z wysyłaniem PW. Biały dym z nawiewu może odnaczać chyba tylko walniętą nagrzewnicę. Płyn chłodniczy jakoś tak dziwnie paruje. No i oczywiście mocne parowanie szyb + zapach plynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszesz, dzisiaj oddaję furę mechanikowi to sie pozagląda tu i tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...