Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak zamontowac nadajnik pilota od alarmu, w kluczyku typu scyzoryk


kramer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i już wyjaśniam w czym rzecz w punktach: :gwizdanie:

1. Mam KLUCZYK + PILOT do alarmu

- klucz jest standard z "lampką" do Audi A4 B5 1996-1997 (starszy model)

- pilot jest nófka - Cobra Alarm (okrągły jak na zdjęciu poniżej:

1046.jpg?from=5927992816981380

2. Alarm rozbraja mi centralny zamek otwierając dzwi - to jasne mam nadzieję

3. Pilot alarmu jest okrągły i nigdzie sie nie zmieści w innych "pilotach" z tego co dało się zauważyć ale ...

O CO CHODZI:

- chodzi o to że chcę aby sytuacja KOŃCOWA wyglądała tak:

* mam JEDEN KLUCZ SCYZORYK z alarmem COBRA w Środku w pilocie i GROTEM takim jak w ORYG. luczu + IMO w scyzoryku. *

CO JUŻ WIEM:

- wiem ze nie łatwo będzie przekodować ELEKTRONIKE w SCYZORYKU aby działałą jak ORYG. COBRA

- wiem ze grot i sama obudowa SCYZOR. - to nie problem i kupić za 35 PLN mogę gdzieś w PL i se dorobić ... to jest jasne

CZEGO NIE WIEM:

- nie wiem skąd i jaki wziąść SCYZORYK (na Allegro jest tego zaaaa duuuuuużo i każdy mówi - NIE DA RADY!)

- nie wiem gdzie skołować takiego "fachmana" co mi pomoże od A do Z a ja poprostu ... sypnę kapustą na dowidzenia ... (nie mam czasu nad tym latać i chętnie oddłabym komuś całe to zamieszanie w spadku ... :P).

JAKIEŚ POMYSŁY / RADY ?

będę wdzięczny za pomoc jakakolwiek by ona nie była i popchnęła sprawę na przód ... :kox:

Pozdro,. :hi:

* wątki należy nazywac zgodnie z regulaminem ( temat poprawiony) [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie jezeli nie znajdziesz wsadu cobry, ktory wejdzie do scyzoryka, pozostaje magik ktory zaprojektuje plytke nowa plytke drukowana pilota pasujaca do scyzoryka. i wykorzysta elementy z twojego ori pillota cobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie jezeli nie znajdziesz wsadu cobry, ktory wejdzie do scyzoryka, pozostaje magik ktory zaprojektuje plytke nowa plytke drukowana pilota pasujaca do scyzoryka. i wykorzysta elementy z twojego ori pillota cobry.

Jasne. Pytanie ... kto mi "wsadzi" elektronike Cobry do Scyzoryka ... ;(

a może ktoś z Was moi drodzy wie kto w Poznaniu od jutra do piątku móże mi z tym pomóc ?

nie wiem czy jestem w stanie napisać jak byłbym wdzięczny za pomoc ...

Scyzoryk sorowy z "clear IMO" kupic nie sztuka ... ale aby mnie zadowolic ... wszystko musi byc w jednym kluczyku ...

pomożecie moi drodzy ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedyś na AKP był człowiek który coś takiego przerabiał (robił nowe płytki i przekładał bebechy ze starego pilota) więc radze tam poszukać. Ale myślę, że propozycja z tych aukcji może być korzystniejsza. http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1305024

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedyś na AKP był człowiek który coś takiego przerabiał (robił nowe płytki i przekładał bebechy ze starego pilota) więc radze tam poszukać. Ale myślę, że propozycja z tych aukcji może być korzystniejsza. http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1305024

to nie to ... nie doczytałeś stary ... ja MAM ALARM COBRA !!! Ten koleś ... sprzedaje płytki pod SWOJE alarmy ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie jezeli nie znajdziesz wsadu cobry, ktory wejdzie do scyzoryka, pozostaje magik ktory zaprojektuje plytke nowa plytke drukowana pilota pasujaca do scyzoryka. i wykorzysta elementy z twojego ori pillota cobry.

Jasne. Pytanie ... kto mi "wsadzi" elektronike Cobry do Scyzoryka ... ;(

a może ktoś z Was moi drodzy wie kto w Poznaniu od jutra do piątku móże mi z tym pomóc ?

nie wiem czy jestem w stanie napisać jak byłbym wdzięczny za pomoc ...

Scyzoryk sorowy z "clear IMO" kupic nie sztuka ... ale aby mnie zadowolic ... wszystko musi byc w jednym kluczyku ...

pomożecie moi drodzy ? :naughty:

poszperaj i popytaj na elektrodzie. moze ktos bedzie chcial sobie zarobic. w sumie to pare godz roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją płytkę sam przerobiłem, trochę cięcia, zamiast obwodu na płytce drukowanej jest kawałek obwodu z kabla miedzianego jako antena.

Działa na zasilaniu o połowę mniejszym, oryginalnie było 12V a jest 6.

Wielu mówiło, że to rozstroi odbiornik, padnie kwarc albo jeszcze nie wiadomo co. Działa już około 2 lat i jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedyś na AKP był człowiek który coś takiego przerabiał (robił nowe płytki i przekładał bebechy ze starego pilota) więc radze tam poszukać. Ale myślę, że propozycja z tych aukcji może być korzystniejsza. http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1305024

to nie to ... nie doczytałeś stary ... ja MAM ALARM COBRA !!! Ten koleś ... sprzedaje płytki pod SWOJE alarmy ;(

Kolego doczytałem. Na AKP jest o tym spora lektura i wszystko jest wyjaśnione co i jak. Jest tam nawet ludzik (niestety nicku nie pamiętam) który powinien ci przerobić twój pilocik. Aukcje podałem jako alternatywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariuszaD już dawno niestety na AKP nie widziałem, i wtedy zrobił płytki hurtowo, bo to jest znowu tak od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariuszaD już dawno niestety na AKP nie widziałem, i wtedy zrobił płytki hurtowo, bo to jest znowu tak od ręki.

Dzięki wielkie chłopaki ... ja właśnie dziś w Poznaniu odbiore kluczyk-scyzoryk ale bez elektroniki w środku ... tę własnie zamierzam przerobić jakoś do piątku z pilota Cobry ... nie wiem jak mi sie to uda, ale jeśli ktoś z Was wie GDZIE i DLACZEGO TAK DROGO ktoś mógłby mi to przerobić ... nie wspomnę jak bardzo będę wdzięczny ...

tak się składa ze nie jestem elektronikiem i to co tyczy IMO oraz GROTA - pikuś - rozumiem co i jak i dam se rade.

problem jest jedynie jeden ... jak w środku kluczyka "scyzoryka" zaimplementowac taką funkcjonalność, jaką daje mi obecnie pilot COBRY ... :decayed:

jeśli nie uda się teraz ... poczekam do następnego mojego przyjazdu do PL ... bo w piąteczek lecę znowu na obczyznę na 2-3 tygodnie ... do pracy też trza kiedyś się udać a właśnie kończy mi się 2 tyg. urlopu w PL :wallbash:

serdeczne dzięki Panowie za WSZELKIE RADY ... mam nadzieję że to zdanie dot. tego co bym "chciał" nie jest zbyt ostre i wiecie o co mi chodzi ...

"...jak w środku kluczyka "scyzoryka" zaimplementowac taką funkcjonalność, jaką daje mi obecnie pilot COBRY..."

pozdro,. :hi: kr@mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, ja zrobilem jak szogun0 wciagnalem pilnik i zaczonem docinac, niestety trzeba sie pozbyc tej diody bo stoi na drodze pilnika a trzeba sie wciac dosc gleboko. guziki nie dokonca pasuja ale poradzilem sobie docinajac podkladke z starej karty kredytowej :decayed: dziala jak ta lala, niestety troche odstaje bo bateria jest za gruba ale ja sie tym nie przejmuje mam scyzoryk z cobra w srodku. Pamietaj musisz miec na wzgledzie ze uszkodzisz pilot (ja mam dwa jednego nie bylo mi szkoda) jezeli bedziesz sie bral za docinanie. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, ja zrobilem jak szogun0 wciagnalem pilnik i zaczonem docinac, niestety trzeba sie pozbyc tej diody bo stoi na drodze pilnika a trzeba sie wciac dosc gleboko. guziki nie dokonca pasuja ale poradzilem sobie docinajac podkladke z starej karty kredytowej :decayed: dziala jak ta lala, niestety troche odstaje bo bateria jest za gruba ale ja sie tym nie przejmuje mam scyzoryk z cobra w srodku. Pamietaj musisz miec na wzgledzie ze uszkodzisz pilot (ja mam dwa jednego nie bylo mi szkoda) jezeli bedziesz sie bral za docinanie. Pozdrawiam Jocker01

1. dzięki wielkie ... chyba czeka mnie to samo :gwizdanie:

2. mozesz konkretniej troszkę? mam dociąć OKRĄGŁĄ płytkę tak aby była PROSTOKĄTNA ?

3. jakto zniszcze pilota ... ??? Mam 2 oryg. piloty COBRY i JEDEN pilot SCYZORYK na 2/3 przyciski ... co Ty na to ?

4. jak będę brał się za docinanie ... to co z baterią? moja jest BYCZA na tej okrągłej płytce od spodu ... hm ? jakieś rady ?

będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju step-by-step jocker :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, zaraz rozbiore moj scyzoryk i Ci pokaze jak to ma wygladac po prerobce, mialem zdjecia ale zona kazala mi je wykasowac :P nie sadzilem ze bedzie wiecej manniakow co bede sie za to brac :D Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, zaraz rozbiore moj scyzoryk i Ci pokaze jak to ma wygladac po prerobce, mialem zdjecia ale zona kazala mi je wykasowac :P nie sadzilem ze bedzie wiecej manniakow co bede sie za to brac :D Pozdrawiam Jocker01

COOOOOOL :o) Widzimy się w UK v.soon dude :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no o prosze o to fotki zdjecia sa dosc duze tak wiec bedziesz mogl zobaczyc wiecej szczegolow :D po porownaniu bedziesz widzial gdzie ciac. u mnie zobaczysz nie wielki lut kolo baterii, tam powinna byc antena i moj zasieg jest nie wielki ale jezeli chcialbyc go poprawic to nalezy polaczyc dwa puknty ktore rozlaczyc podczas pilowania ( bedziesz widzial sciazke taka okragla przed cieciach) oto fotki:

3e537142f26c27c7m.jpg

81d95aa1871f1453m.jpg

obudowe tez trzeba troche dociac, obejrzyj fotki dokladnie.

Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no o prosze o to fotki zdjecia sa dosc duze tak wiec bedziesz mogl zobaczyc wiecej szczegolow :D po porownaniu bedziesz widzial gdzie ciac. u mnie zobaczysz nie wielki lut kolo baterii, tam powinna byc antena i moj zasieg jest nie wielki ale jezeli chcialbyc go poprawic to nalezy polaczyc dwa puknty ktore rozlaczyc podczas pilowania ( bedziesz widzial sciazke taka okragla przed cieciach) oto fotki:

jestes wielki Joker .... GOD BLAST U MAN :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to obraz koncowy :D

moze nie wyglada jak oryginal ale na moje skromne warunki mysle ze wyszlo ok :D

841dc13a50c84c26m.jpg

f845ac54eff6514bm.jpg

31dc1b12a935486em.jpg

1bc6dd6146ac2ccam.jpg

Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to obraz koncowy :D

moze nie wyglada jak oryginal ale na moje skromne warunki mysle ze wyszlo ok :D

Pozdrawiam Jocker01

WYPAS stary !!! super robota ... ORI na bank :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...