Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Audi A4 . Spalanie gazu :)


Bober55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , muszę się pochwalić . Mam założoną instalacje 2 gen, co nie którzy uważają za porażkę (ja nie , z taką kupiłem auto ) . Otóż ostatnio wybrałem się w trasę na sylwestra w góry 260km w jedną stronę . Ku mojemu zdziwieniu Audi ka spaliła mi średnio 8,5 l gazu na 100km i to nie oszczędzałem , normalnie trasa średnio 130 km/h , dodam że aututko miałem załadowane solidnie .

Jestem zadowolony z tej instalacji , co prawda jest mniej wygodna od sekwencji ale w wolnossącym silniku się sprawdza .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , muszę się pochwalić . Mam założoną instalacje 2 gen, co nie którzy uważają za porażkę (ja nie , z taką kupiłem auto ) . Otóż ostatnio wybrałem się w trasę na sylwestra w góry 260km w jedną stronę . Ku mojemu zdziwieniu Audi ka spaliła mi średnio 8,5 l gazu na 100km i to nie oszczędzałem , normalnie trasa średnio 130 km/h , dodam że aututko miałem załadowane solidnie .

Jestem zadowolony z tej instalacji , co prawda jest mniej wygodna od sekwencji ale w wolnossącym silniku się sprawdza .

Pozdrawiam .

Gratuluję. Nikt chyba jeszcze nie uzyskał takiego wyniku. Wujek nawet w megane 1.6 i przy jeździe 80km/h ma 9 litrów.... :kox: Także pozostawiam w refleksji :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja audiczka z instalacją II generacji latem przy pełnym obciążeniu też paliła 8,5 na trasie. Niestety teraz równiutko 10 wciąga. A na mieście ile Ci pali, bo mi 12-13....;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kieds ci mniej palila to moze czas pojechac na jakis maly serwis zeby wszystko wrocilo do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kieds ci mniej palila to moze czas pojechac na jakis maly serwis zeby wszystko wrocilo do normy

Mi się wydaję, że to poprostu zmiana warunków atmosferycznych, wkońcu mamy jaką mamy, ale jednak zimę;) Czasem trochę mróz bierze więc pewnie dlatego spalanie skoczyło. Zresztą po odpaleniu na benzynie od razu przełączam na gaz. Parownik i filterek + regulacja zmieniłem nie dawno. Any way i tak jestem zadowolony ze spalania :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie przyjrzał skłądomi mieszanki bo możesz jeździc na ubogo i stąd takie spalanie, moja przy normalnej jeździe w trasie pali 9-9,5l LPG zależy od warunków i jak mam załadowane auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem niedawno sekwencję i nie mam jeszcze dokładnych pomiarów:

100% miasta (Poznań) - spalanie 12,5l/100km, raczej daleko od kapelusza.

100% trasy (Poznań-Berlin) - 9,5l/100km. Wczoraj, pod wiatr i deszcz (100-150kmph), więc da się jeszcze zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...