Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Gdzie wężyk doładowania? Jakie nowe wężyki


Magicbattle

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie te przewody. Jak kupilem zwykly przewod zbrojony za smieszne grosze w sklepie z hydraulika, albo w sklepie z narzedziami ( :mysli: nie pamietam juz), co do podlaczenia wslkaznika mozesz kupic kubek do niego i zainstalowac kolo slupka na desce rozdzielczej. Bardzo prosto i szybko i bez zadnego rezania. Podpinasz go w przewod podcisnienia, wychodzący z kolektora ssacego od strony grodzi(ten kolo zaworu). Kup troche wiecej tego przewodu i woz go ze soba, bo mi sie np zdazylo ze w trasie przewod sie zgrzal bo opadl na turbo i mi ladowalo jak chcialo. I jeszcze jak juz wymieniasz te przewody to nie zapomnij o przewodzi od dv, bo moj jak zaczalem grzebac to mi sie rozpadl w rekach. A intercooler to tylko i wylacznie z mysla o jakichs modach bo inaczej nie ma sensu. Jak zamontujesz icka to mozesz liczyc na minimalnie wieksza moc, nieco wiekszego laga. Roznice odczujesz w upalne dni, bo turbo Ci tak nie bedzie puchlo w porownaniu do serii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie od dv jest w bardzo dobrym stanie a reszta mogla by byc wymieniona tak dla swojej spokojnej mysli ale ogolnie autko raczej ma moc jaka powinno miec nie mam porownania musial bym sie przejechac tez zdrowym aeb. czyli jak nie zakladac fimc bo bedzi gorzej jak softa nie zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mozna by jeszcze go załozyc?oprucz słupka? :mysli:

w srodkowy nawiew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mozna by jeszcze go załozyc?oprucz słupka? :mysli:

w srodkowy nawiew

albo w nawiew od strony drzwi kierowcy ;)

u mnie od dv jest w bardzo dobrym stanie a reszta mogla by byc wymieniona tak dla swojej spokojnej mysli ale ogolnie autko raczej ma moc jaka powinno miec nie mam porownania musial bym sie przejechac tez zdrowym aeb. czyli jak nie zakladac fimc bo bedzi gorzej jak softa nie zrobie

Gorzej nie powinno byc, bedziesz mial delikatnie bardziej odczuwalną turbo dziure poniewaz zwiekszy sie pojemnosc ukladu. Za to latem bedziesz odstawial seryjne 1.8t ;) Polecam pokombinowanie z mbc, u mnie na zaworku ustawionym tak zeby turbo pompowalo 0.6bara samochod ladnie odzyl, zwlaszcza z dolu choc na mbc trzeba nauczyc sie jezdzic zeby nie szarpalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz bardziej przyblizyc mi termin turbo dziura. i co masz na mysli mowiac ze bedzie szarpac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moja rade zebys niedawal tego silikonowego wezyka co jest orginanie przy wskazniku kup lepiej gumowy i tez niedawaj filterka co masz w zestawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rozdzielacz moge zastosowac do dali w zestawie bo on odpowiada tez chyba za to ze wskazowka nie drzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rozdzielacz moge zastosowac do dali w zestawie bo on odpowiada tez chyba za to ze wskazowka nie drzy

chodzi Ci o ten trójnik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak o ten trojnik bo filterka w zestawie zadnego ni widzialem

Trójnik jak najbardziej montuj ten co w zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz bardziej przyblizyc mi termin turbo dziura. i co masz na mysli mowiac ze bedzie szarpac

Prosze, zjawisko turbodziury fachowo wyjasnione przez wikipedie :wink4:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Turbodziura

jak zamontujesz mbc to samochod robi sie bardziej nerwowy. Cisnienie narasta znacznie szybciej i zapomnij o jakims lekkim odpuszczeniu gazu bo za kazdym razem ci szarpnie. Ja juz jezdze z mbc 3 lata i powiem ze tego aby woz nie szarpal trzeba sie nauczyc. Bzdura jest ze nie da sie na mbc jezdzic na podcisnieniu bo sie da. Ja po zrobieniu programu, jezdzilem chwila bez mbc, ale denerwowalo mnie ze trzeba deptac na gaz zeby woz jechal, wiec zamontowalem z powrotem :evil: Trzeba to zbadac organoleptycznie zeby wiedziec o co chodzi :naughty: Ale ja ze swojej strony polecam moda bo warto zwlaszcza na wozie z ori programem, zobaczysz jaka roznica w zachowaniu samochodu. Modyfikacja niedroga a warto zrobic jak juz i tak planujesz dobrac sie do tych wszystkich przewodow :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak bys mogl to podeslij linka przykladowego co bys poleci albo co masz u siebie i jakies zdjecie wstaw z tym cudenkiem jak masz zamontowane moze sie skusze hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...