Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czarna A4 B5 skórka na pokładzie


cacek89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim :hi:

Na forum jestem już z autem od momentu jego kupna czyli od roku.

Postanowiłem założyć ten wątek w celu dokumentacji wszystkich zmian i modyfikacji dokonanych na aucie, oraz o zaczerpywanie porad od wszystkich forumowiczów z dłuższym stażem...

Auto kupiłem od jednego z handlarzy z moich okolic, oczywiście import niemcy :)

Blacharsko puknięte było w prawy przód, wymieniony błotnik, kierunkowskaz, malowany zderzak przód, w sumie jest ok poza różnicą koloru ów błotnika :decayed:, Ostatnio też w ten sam element ktoś przywalił mi taczką lub jakimś wózkiem, jest teraz widoczne lekkie zarysowanie i wgięcie, moze wymusi to na mnie zrobienie tego błotniak na cacy...

Technicznie odpukać jest wszystko cacy i doprowadzone do porządku jak się należy, dziad diagnosta podczas przeglądu nawet nie miał sie do czego doczepić. Motorownia zdrowa, lata aż miło w nagrodę ją zagazuję :evil::decayed:

Z auta jestem ogólnie zadowolony, no moze poza zestrojeniem zawieszenia jest dość sztywne w porównaniu z poprzednim autem, tak było na 1BA jak i teraz na 1BE. Spalanie tez mogłoby być mniejsze teraz w okresie zimowym na krotkich odcinkach dochodzi prawie do 10l na 100km w cyklu mieszanym (ale to i tak nie tragedia bo tak czytam i wszystkim tyle pali) ale tu też przyzwyczaiło mnie poprzednie auto ktore paliło 8, na dniach wpadnie LPG także portfel odetchnie

Audi A4 B5 data produkcji 11.1997, więc rok modelowy 1998

Silnik: 1.8 ADR

Kolor: LY9B

Na wyposażeniu w sumie biednie ale jest wszystko to co tak naprawde na codzień przydatne:

- elektryczne szyby przód z domykaniem z pilota

- elektryczne lusterka

- 4x airbag

- central zamek z pilota (scyzoryk)

- ABS

- klimatronik (super sprawa bardzo wydajny nie to co w poprzednim wozidle)

- kierownica trójramienna od S4

- podświetlenie nóg w kabinie

- zawiecha 1be (ale o tym będzie niżej)

- 2 kpl alu 16'' zima 17" lato

Z technicznego punktu widzenia po zakupie zrobione:

- wszystkie płyny i filtry

- kpl hamulce tył przód (tarcze plus klocki TRW)

- termostat wraz z czujnikiem temperatury

- napinacz paska osprzętu

- świece NGK

- nabicie i ozonowanie klimy

- wycieraczki :tongue4:

po kolei z czasem wymieniane...:

- kpl rozrząd *jesien 2011

- paski osprzętu *jesien 2011

- łożysko kompresora klimatyzacji *jesien 2011

- chłodnica wody *jesien 2011

- w zeszłym miesiącu oliwa bo już stukło 10 tysięcy od 1wszej wymiany (wczesniej był Castrol 10w-40, teraz wlałem Motula 10w-40 tak tu zachwalanego od kolegi Dzika i szczerze roznicy nie widzę żadnej) *grudzien 2011

- osuszacz i dławik klimatyzacji *kwiecień 2012

Modyfikacji nie ma zbyt wiele z racji braku gotówki na wszystko :) ale cos tam się udało odłożyć i jest:

- przyciemnienie wszystkich szyb dookoła (tak juz mam od dziecka, wszystkie poprzednie auta też tak miały)

- zaciski pomalowane na czerwono

- zawias 1be

- białe boczne kierunki

- duże prawe lustro w kolorze (na początku to małe to była moja zmora :angry: kto to wymyślił to ja nie wiem- jesli jest ktos chętny stare oddam za flache koniaka dobrego)

- delikatny chrom na przednim zderzaku coś ala B6 (proszę z góry o niezwracanie na to uwagi i ani mru mru w tym temacie mi się podoba i tak ma być!)

Plany na najbliższą przyszłość to:

- koniecznie podtlenek LPG ZROBIONE styczen 2012r

- koła 17'' na lato ZROBIONE

- jak będą fundusze to w następnej kolejności idą lampki valeo poliftowe ZROBIONE marzec 2012r

- ksenony

- zderzak poliftowy ze spryskami

- końcówka wydechu jakaś ładniusia bo ta jest zapyziała

- fotele w jasnej skorze plus podłokietnik ZROBIONE lipiec 2012r

prosiłbym jakiegoś mądrego forumowicza żeby mi w łopatologiczny sposób wytłumaczył jak wrzucić zdjęcia żeby były one widoczne bez klikania w link

scaled.php?server=845&filename=wntrze.jpg&res=landing

dsc00085mb.jpg

scaled.php?server=706&filename=bok2kz.jpg&res=medium

scaled.php?server=341&filename=19677549.jpg&res=medium

scaled.php?server=832&filename=przodg.jpg&res=medium

scaled.php?server=822&filename=tylib.jpg&res=medium

scaled.php?server=3&filename=audiaa.jpg&res=landing

Najświeższa fotka z grillem poliftowym i na nowych felgach 16''

scaled.php?server=163&filename=quattroprzd.jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć zdj np na iv.pl i jak piszesz wiadomość tu to w drugim rzędzie od góry jest opcja umieść obrazek(2 od lewej) klikasz i pomiędzy wklejasz link :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra poszło jest ok dzieki panowie :cool1:

wklejam zdjecia i zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam rówieśniczkę z ŁODZI :) masz tylko 2 poduchy ?? sprawdź czy bocznych nie masz :) Kolor jak mój silnik jak MÓJ :) może się spotka na mieście kiedyś :) Pozdrawiam :hi:

Sciema szyb gdzie robiłeś i jakie koszty.... przednie boczne też sciemnione??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam wlasciwie sprawdzic czy mam te poduszki? oprocz walenia w jakieś drzewo :decayed:

szyby robilem na ul. Kolumny naprzeciwko Carrefoura serwis FOLCAR, polecam

Polecam, robilem tam juz 3 auta swoje i wielu moich znajomych. Chociaz audi troche sie pieprzyli a i tak po jakims czasie zorientowałem sie ze zle złożyli szybe w drzwiach kierowcy, teraz jak sie szybciej jedzie to szumi troche wiatr, musze jechac to poprawic. Moze to wszystko dlatego ze nie robil tego sam wlasciciel jak do tej pory tylko jego dwa pomagiery.

Koszta w zeszlym roku po rabacie 10%: 400zl

Tak mam sciemnione tez przednie, tył na 80% przod delikatniej 60%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne audi z potencjałem.Ściema wyszła na dobre też tak planowałem ale obawiam się,że przednie bym szybko musiał zrywać znając moje szczęście ale może w Łodzi tak za to nie ganiają.Nie myślałeś nad dołożeniem podłokietnika bo to dobra sprawa.Jeszcze zmień przednie lampy na poliftowe i będzie lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwek o podłokietniku narazie nie myslalem, na początku jego brak troche wkurzał teraz już się przyzwyczaiłem, wziałbym kupił jakiś ale ciezko o cos konkretnego w dobrym stanie i w dodatku pod kolor tapicerki

lampki przednie valeo po lifcie wpadna ale to moze dopiero latem- narazie mam w co kase topic

piekna niunia, ładny kolorek :) jak i alu kolpaki :D:D:D na tamtym zdj, dzis mi taka jedna ukradli o.0....

co masz na mysli piszac alu kolpaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te szyby co zrobiłeś troche za ciemne.

no z tymi szybami to tez mi sie to srednio podoba, chcialem zeby bylo delikatnie sciemnione a wyszlo tak smoliscie...

inaczej to wygladalo w oswietlonym garazu jak montowali a inaczej po wyjechaniu na dwor[br]Dopisany: 12 Styczeń 2012, 08:50_________________________________________________dzis sprawdzone i rzeczywiście poduchy są 4 nie jak pisalem wczesniej 2

dzis jeden z forumowiczow zabral moje stare letnie kola 16'' wiec czas zaczac szukac 17''

jesli ma ktos jakies ciekawe na sprzedanie to chetnie zobacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o odpowiedniku z chin sam taki zamontowałem pod tapicerkę ładnie pasuje wykonanie wydaje się ok a co najważniejsze jest nowy i udało się ładnie spasować a cena nieporównywalna do ori.Chodzi mi o taki http://allegro.pl/podlokietnik-passat-b5-i-audi-a4-wszystkie-kolory-i2049697831.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o odpowiedniku z chin sam taki zamontowałem pod tapicerkę ładnie pasuje wykonanie wydaje się ok a co najważniejsze jest nowy i udało się ładnie spasować a cena nieporównywalna do ori.Chodzi mi o taki http://allegro.pl/podlokietnik-passat-b5-i-audi-a4-wszystkie-kolory-i2049697831.html .

no moze byla by to opcja :mysli:

wyglada ok

wrzuc jakies foty jak komponuje sie z wnetrzem, duzo bylo roboty zeby go dorezac? wlasciwie nigdy nawet sie nad tym nie zastanawialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do montażu to banalnie prosty odkręcasz tunel wycinasz otwór w nim,przykręcasz uchwyt od spodu wszystkie otwory są już gotowe,przykręcasz do niego podłokietnik i to wsio gotowe.Jak ogarnę wnętrze u siebie to porobię foty.Od ori różni się tylko tym,że jest półokrągły a nie prostokątny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak porobisz jakies zdjecia to zapodaj, koniecznie musze zobaczyc jak to na gotowo wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis calkiem przypadkiem naatknalem sie na zdjecia auta kolegi forumowicza Bakru

pozwole sobie zapozyczyc od niego zdjecie felg w ktorych sie poprostu zakochalem

a418zoll2.jpg

to sa felgi ori z S5 sa przecudne

do siebie myslalem na lato zakupic jakies 17'' s-line ale teraz mysle nad tymi

pewnie ciezko bedzie cos upolowac...

co byscie powiedzieli nad replikami "made in wiadomo co"?

gdzies kiedys natknalem sie jak jakis forumowicz pisal ze jezdzi na takich od ponad roku i nic sie nie dzieje a straszyli go ze po miesiacu na naszych drogach zrobią sie kwadratowe

co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...