Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wskźnik poziomu paliwa opadł nagle do zera przy 40 litrach paliwa w baku


haumic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem jak w temacie ze wskaźnikiem . Jechałem na trasie i nagle usłyszałem sygnał rezerwy a wskaźnik poziomu paliwa opadł do zera i się już nie podnosi. Przepuszczam że w baku jest jeszcze jakaś połowa wachy . Proszę o pomoc co to znowu jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływak ma skalę po której przesuwa styk, miedzy stykiem, a pływakiem, jest połączenie na elastycznym druciku, które niestety lubi się przerwać. Sam to przerabiałem. Musisz wyciągnąć pływak i będziesz wiedział o co chodzi :wink4:

Nie wiem jak fachowo nazwać poszczególne elementy ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem takie same objawy okazało się że elastyczny kabelek przy pływaku się przerwał. przylutowałem nowy z przewodów głośnikowych i działa

bardzo czesto tak sie dzieje ... druga przyczyna zasniedzienie stykow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie płytka ze stykami po prostu wyleciała z tych mocowań. Musisz wyciągnąć pływak, bez tego ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu dobrałem się do swojego. Żeby wyjąć pływak trzeba wcisnąć tą dźwigienkę/zatrzask (zaz. na żółto)

pywak2.th.jpg

wciskasz i wyciągasz, jak masz dużo benzyny to trzeba zanurzyć rękę. Zobaczysz płytkę,

pywak.th.jpg

u mnie styki były brudne, podczas czyszczenia uważaj żeby nie uszkodzić warstwy oporowej, czyli tych czarnych plamek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super kolego napewno mi to pomoże tylko narazie zima i kijowo kwitnąć z tym na zewnątrz przy mrozie . Myślę że pojadę z tym po weekendzie do mechanika. Napiszę co zdziałali fachowcy od audi .

Co Ty to gadasz, to zajmuje 5 min. i możesz działać w zamkniętym samochodzie (UWAGA na opary)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok koledzy to wytłumaczcie jeszcze pokolei co i jak rozebrać bo nie wiem jak się za to zabrać chciałem z tym jechać do mechanika ale w tym tygodniu nie miał czasu a z drugiej strony jeśli toma być taka pierdoła to sam sobie to ogarne . Dzięki

Oooo stary, musisz zagęszczać ruchy, już wszystko w tym temacie zostało napisane jak nie w tu to na forum, nikt nie będzie Ci pisał, Wyjmij dywanik, odkręć 3 śrubki w dekielku, zdejmij deliek, odkręć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...