Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Swap a4 b5 1.8 na 1.8 turbo


15lolo

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie potrzebuje technicznej informacji

mam zamiar zabrac sie do swapa mojej audi a4 99r 1.8 125km a dawca bedzie 99r apu 1.8 turbo (prawie identyczne wyposazenie ,z wyposazenia-brak fisa,)

jak wyglada sprawa z instalacja elektryczna czy ona gdzies dzieli sie na czesci (w komorze a w srodku auta pod konsolą )

czy musze cała przekladac instalacje samochodu z dawcy? czy tylko wystarczy przelozyc ecu i instalacje z komory silnika i podpiac się do pozostales czesci instalacji z 1.8 125km

Prosze o pomoc co jeszcze nalezy przelozyc (do dyspozycji mam 2 auta), lub link jezeli temat był juz poruszany gdyz nie moglem znalesc

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APU ma przepustnice elektryczną, a wiec i pedał gazu jest z potencjometrem, czego nie ma w 1.8 :thumbdown: Musiałbyś to przełożyć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej opłaca się sprzedać swoją i szukać 1.8T. Za dużo zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wszystko rozchodzi sie o to ze mam w dobrej cenie auto 1.8turbo anglik :tongue4: czyli mam rozumiec ze musze calą instalacje samochodu przelożyc dawcy tak z mechanika i instalacja sobie poradze w tym niema problemu, interesuja mie szczegoly na co zwrocic uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wszystko rozchodzi sie o to ze mam w dobrej cenie auto 1.8turbo anglik :tongue4: czyli mam rozumiec ze musze calą instalacje samochodu przelożyc dawcy tak z mechanika i instalacja sobie poradze w tym niema problemu, interesuja mie szczegoly na co zwrocic uwage

napisz do inkognito, on jest po takim swapie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładka jest prosta jak p..... Wiązka dzieli się w plastikowej puszce ECU. Musisz załatwić sobie wiązkę europejską, od anglika jest przedłużona na drugą stronę. No i jeszcze immo.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładka jest prosta jak p..... Wiązka dzieli się w plastikowej puszce ECU. Musisz załatwić sobie wiązkę europejską, od anglika jest przedłużona na drugą stronę. No i jeszcze immo.......

z immo nie ma problemu poradze sobie , z wiazką skrucenie także czyli wystarczy w komorze zmienic wiązkę i powinno banglać?

a jak z pompą paliwa jest taka sama? ps zauwazylem ze w 1.8 125 lift pedla gazu jest na potencjometrze

ps jezeli ktos miał doczynienia juz z takim swapem prosze o numer gg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa zostaje, oczywiście jeszcze potencjometr gazu i podłączenie do niego kabelków. Co do skracania wiązki z anglika mam nadzieję że widziałeś jaka to zabawa, bo ja tak i dwa razy bym się zastanowił czy mi się chce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto dawcy i twoje jest z tego samego rocznika to wszystko pasuje.Dodatkowo jeszcze musisz przełożyć wydech,dorobić rurkę od serwa,IC,inne duperele.Tak jak kolega pisze wiązka jest zalana jakąś pianką i ciężko ją ściągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naspokojnie pojutrze sie rozpatrze co i jak i zdam recalcje tylko ciekawi mie własnie ten potencjometr pedalu gazy, jak te kabelki doprowadzic gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pedału gazu :rolleyes:

zobacz tylko czy dasz rade go zamontowanie, bo możesz będziesz musiał zmienić pedały, a od anglika nie pasują :wink4:

Ap ropo w opisie masz ze 1.6 silnik, więc jaki w końcu masz?? Silnik APU wychodził o ile dobrze pamiętam od 99, a więc już w polifcie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego za uwage zapomialem zmienic 1.6 to moja była

obecnie posiadam polifta 99

odnosnie co do anglika wiem z czym sie wiaze i co nie pasuje (temat juz mi znany)

:tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...