Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Tarcze wentylowane zamiast pełnych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Posiadam audi a4 b5 1.6 95r. I zamontowane są w nim tarcze pełne. Jednak w sprzedaży do tego modelu jest dużo tarcz wentylowanych. Zastanawiam się czy dało by się je założyć? różnica w szerokości to 10 mm. Będą pasować bez zmiany z zacisków?

Opublikowano

musisz zmienic tarcze klocki jarzma i zaciski

inaczej nie da rady

Opublikowano

musisz zmienic tarcze klocki jarzma i zaciski

inaczej nie da rady

I najlepiej to zrób jak już masz zużyte klocki i tarcze. Koszty nowych tarcz i klocków zbliżone tylko dokupisz tak jak już kolega wyżej napisał jarzma z zaciskami. Tomek a nie trzeba jeszcze osłon dołożyć pod 288?

Opublikowano

Do normalnej jazdy wystarczą pełne, modyfikacja jest kosztowna w przyszłości tarcze droższe.

Wraz z cenami paliwa styl jazdy wymagający tarcz wentylowanych będzie zanikał (gaz-wyprzedzanie-hamowanie-gaz-...).

Na korzyść oszczędnego luz-dobieg-delikatne hamowanie-delikatne przyspieszanie-równa jazda[br]Dopisany: 25 Styczeń 2012, 00:16_________________________________________________Kiedyś jak byłem młody, miałem miękki pedał hamulca w maluchu. łapał po 3 depnięciach. Nauczyłem się jeździć z minimum hamowania. Zauważyłem na stacji zmniejszone zużycie paliwa.

Opublikowano

a ja osobiście uważam, ze każdy upgrade układu, bądź poszczególnych elementów hamulcowych jest wręcz wskazana bardziej, niż tuning silnika, bo nigdy nie wiesz, kiedy będziesz musiał zatrzymać się szybciej niż zwykle :wink4:

większe tarcze-to tylko korzyści :wink4:

Opublikowano

a ja osobiście uważam, ze każdy upgrade układu, bądź poszczególnych elementów hamulcowych jest wręcz wskazana bardziej, niż tuning silnika, bo nigdy nie wiesz, kiedy będziesz musiał zatrzymać się szybciej niż zwykle :wink4:

większe tarcze-to tylko korzyści :wink4:

Święta prawda :good: niekoniecznie może chodzić o bardzo agresywną jazdę a jak kogoś stać na samochód to i stać na paliwo (takie jest moje skromne zdanie) bo jak masz oszczędzać na jedzeniu i brać kredyt aby jeździć autem to lepiej sprzedać. Koszt paliwa jest jedną ze składowych utrzymania samochodu. Jeśli kogoś już nie stać na paliwo to co dopiero na części, ubezpieczenie itp. Jeśli chodzi o cenę klocków to zbliżona a tarcze niewiele droższe więc oszczędności z tego tytułu żadne. Zaciski z jarzmami kupisz tu lub na allegro za 100-150zł więc można powiedzieć że w stosunek włożonych pieniędzy do jakości hamowania jest świetny. Za parę groszy można mieć zdecydowaną poprawę bezpieczeństwa :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Może mi ktoś pokazać które zestaw jarzma z zaciskami powinienem kupić? Bo sam nie wiem kto kryte to.

Opublikowano

Zagadaj do Tomka ( devastation ) pewnie ma jakiś zestaw.[br]Dopisany: 25 Styczeń 2012, 17:53_________________________________________________albo:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=233210.0;highlight=zaciski+288

Opublikowano

Do normalnej jazdy wystarczą pełne, modyfikacja jest kosztowna w przyszłości tarcze droższe.

Wraz z cenami paliwa styl jazdy wymagający tarcz wentylowanych będzie zanikał (gaz-wyprzedzanie-hamowanie-gaz-...).

Na korzyść oszczędnego luz-dobieg-delikatne hamowanie-delikatne przyspieszanie-równa jazda[br]Dopisany: 25 Styczeń 2012, 00:16_________________________________________________Kiedyś jak byłem młody, miałem miękki pedał hamulca w maluchu. łapał po 3 depnięciach. Nauczyłem się jeździć z minimum hamowania. Zauważyłem na stacji zmniejszone zużycie paliwa.

sorry Kolego ale sie załamałem jak to przeczytałem :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

dobre hamulce nie słuza do szybkiej jazdy jak sądzi wiele osób

ale do szybkiej jej wytracania, a to jest zalezne od skuteczności całego układu hamulcowego

wystarczy 1 sekunda aby uratowac skórę albo i zycie

ale najlepiej na to wszystko odpowie wam moje pytaniez fizyki

jaką drogę w ciągu 1 sekundy pokonuje auto jadące z predkością 90km/h ?????

jak policzycie, to zapewne zmienicie swoje zdanie odnośnie zmiany układu hamulcowego na wydajniejszy

[br]Dopisany: 25 Styczeń 2012, 17:56_________________________________________________

Może mi ktoś pokazać które zestaw jarzma z zaciskami powinienem kupić? Bo sam nie wiem kto kryte to.

na allegro jest tego do zaje....bania

ale jak chcesz to mogę Ci wszystko skompletowac

Opublikowano

Tu masz komplet:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=238655.0;highlight=zaciski+288[br]Dopisany: 25 Styczeń 2012, 17:57_________________________________________________Wszędzie jest tego mnóstwo ale musisz zwrócić uwagę aby to był system ATE i tarcza 288 średnica i 25 grubość

Opublikowano
  • Autor

Chodzi mi o to byście mi pokazali jakich mam szukać. Bo używki na allegro są słabo opisane. Więc proszę pokażcie mi taka akcje

Opublikowano

No właśnie u Krychy masz zdjęcia:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=238655.0;highlight=zaciski+288

[br]Dopisany: 25 Styczeń 2012, 18:18_________________________________________________Pogadaj z Tomkiem devastation bo on zajmuje się regeneracją więc za niewiele większe pieniądze będziesz miał prawie nówki

Opublikowano
  • Autor

To są zaciski na tarcze wentylowane? A jakie są do tego ja jarzma?

Opublikowano

to jest razem 2 w 1

Opublikowano
  • Autor

Jarzmo to ten uchwyt z prowadnicą co sięklocki i szczękę w nim montuje?

Opublikowano

tak, jeśli przez "szczękę" rozumiesz zacisk

Opublikowano

To są zaciski na tarcze wentylowane? A jakie są do tego ja jarzma?

Jak zadajesz takie pytania to zdaj się na fachowców bo sobie z tym nie poradzisz :naughty:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

moim zdaniem do Twojego silnika fabryczne hamulce w 100% wystarczają. Ja mam 288 w 1.9 tdi i hamują bardzo dobrze jak na to auto, dlatego pewnie takie same są w a6 c5 z silnikami v6

Opublikowano

napisz do mie na pw zestaw sie znajdzie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.