Jump to content
IGNORED

[B6 AVF] Przy jakim przebiegu wymienić olej w dyferencjale w quattro

garbi89

Recommended Posts

Witam

ASO twierdzi, że nie ma potrzeby wymiany oleju w skrzyni i dyferencjale.

Osobiście uważam inaczej. W poprzednim A4 wymieniałem olej przy 220 tys.

poszukaj na forum był te temat już poruszany

Pozdrawiam

Rafał

ja wymienilem olej w dyferencjale przy 145tysiacach ;) Wymienic napewno nie zaszkodzi ;)

Odgrzewam kotleta :hi:

Jaki ma być ten olej do dyfra??? 75w90 fulsynetic MOTULa będize dobry? Może od razu w skrzyni bym wymienił ale czy może iść ten sam MOTUL? Ile wchodzi do dyfra a ile do skrzyni manualnej 6-o biegowej?

Ok przyjmijmy że ten MOTUL będzie ok. Wyczytałem że do mostu wchodzi coś ok 1L. ale ile wchodzi do skrzyni manual w quattro???

W katalogu Motula odnośnie AVF quattro jest napisane że do skrzyni 6 biegowej Motul Gear 300 75W90 3,5 litra a do dyfra piszą VW Group axle oil. Part No. G 052145 1,9 litra. Dane z www.motul.auto.pl

Ja zmieniałem w skrzyni na Motula przy 120tys,weszło 3 litry,a przy 140tys zmieniłem w dyfrze-kupiłem ori w ASO,weszło 1,6 litra. :good::no:

ma miec norme GL4+ lub GL5

Jestem dwa dni po wymianie oleju w skrzyni i tylnym moście. Auto ma 123 tysiące km przejechane. Jeśli ktoś się waha czy wymieniać to moim zdaniem bezwzględnie tak :) Co prawda zlany stary olej nie był jakoś szczególnie brudny ale na nowym gałka chodzi wyraźnie lżej. Ja wybrałem Castrol Syntrans Transaxle 75W90 ponieważ spełnia normę GL4+ i ma aprobatę VW. Myślę, że większość olejów przekładniowych 75W90 znanych firm (Motul, Valvoline, Liqui Moly) będzie dobra. W moim przypadku do manualnej skrzyni 6-biegowej weszło ok 3,3l a do mostu ok 1,6l.

Ja posiadam wersję USA i u mnie nie widać korka wlewowego w tylnym dyferencjale, znając życie jest na górze. może miał ktoś do czynienia z czymś takim. Posiadam również automat i nie wiem czy w skrzyni rozdzielczej jest olej z automatu, czy tam również trzeba go wymieniać. Jak trzeba, to czy idzie tam taki sam jak w tylny dyfer ?? 

Edited by k830713