Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

A po co te piny przylutowywać ??? :) Wystarczy nóżki diody przyciąć na odpowiednią długość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co te piny przylutowywać ??? :) Wystarczy nóżki diody przyciąć na odpowiednią długość :wink:

Nóżki od diody są zbyt miękkie, piny są troszkę szersze i sztywniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki numer maja piny męskie w czerwonej kostce pod fotelem potrzebne do oświetlenia nóg z tyłu? Gdzieś w wątku kiedyś wiedziałem a teraz nie mogę znaleźć.(pin 2 i 3 tej wtyczki)

A nie przychodzi do tej wtyczki czerwonej pin żeński jak to jest w innych wtyczkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczka czerwona pod fotelem (ta co "wychodzi" z podłogi) ma piny męskie. Piny żeńskie ma kostka czerwona z instalacji fotela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczka czerwona pod fotelem (ta co "wychodzi" z podłogi) ma piny męskie. Piny żeńskie ma kostka czerwona z instalacji fotela

Wszystko jasne. Dzięki za wyklarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, chcialem sobie zakodować tę regulacje podswietlenia, niestety nie moge tego zrobić.

Modul Centr Electr ma kod: 8K0 907 063 P, jednakże wchodzac w kodowanie w ogole nie ma możliwości zaznaczenia bitu 6 w bajcie 16. Podswietlenie przestrzeni nog mam ledowe, modul niby ma numer odpowiedni,a le nic z tego, nawet na sztywno wpisanie 1 na 6 bicie nie chce przyjac. Czyli nic z tego nie bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba ręcznie wprowadzić. Mi kiedyś tak doradzili:

Ty masz taki kod (przed zmianą):

2600D0914134AF211601000000001D0D011C074800010101000000

zmień na taki jak na rys powyżej: 01 na 55. Zrób to ręcznie nie wchódź w Long Coding Helper, tylko skopiuj ten co masz teraz w puste pole (unikniesz pomyłki), a to zaznaczone na czerwono "01" zmień na "55" i zatwierdź.

2600D0914134AF211601000000001D0D551C074800010101000000

Może tak być, że i tym sposobem nie wejdzie za pierwszym razem - próbuj kilka razy, czasami po kilku próbach wchodzi.

spróbuj właśnie w taki sposób. Mi weszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kumam o co kaman, spróbuje tak jak mówisz, z tymże u mnie kod będzie inny. W Bajcie 16 mam teraz wartość 0F, a muszę dać 4F (6 bit na 1, reszta bez zmian), czemu u siebie dałeś 55?

Wysłane z mojego Nexus 5 za pomocą Tapatalk 4

Edytowane przez Cocco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem rezanie podświetlanych drzwi i klamki (w klamkach zmieniłem diody na mocniejsze-efekt porównywalny). Zrobiłem też dodatkowe oświetlenie schowków tapicerki w drzwiach.

http://zapodaj.net/2347f43a9624c.jpg.html

Teraz jeszcze mi zostaje do podświetlenia nóg i schowki w tunelu podłokietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kumam o co kaman, spróbuje tak jak mówisz, z tymże u mnie kod będzie inny. W Bajcie 16 mam teraz wartość 0F, a muszę dać 4F (6 bit na 1, reszta bez zmian), czemu u siebie dałeś 55?

Wysłane z mojego Nexus 5 za pomocą Tapatalk 4

Próbowałem twoim sposobem, fakt z innymi wartościami, przyjęło kodowanie, ale nie było żadnych efektów, w MMi nadal opcja była nieaktywna.

Dopowiem, ze sterownik mam OK, jego numer odpowiada tym numerom podanym w instrukcji

Zastanawia mnie dlaczego dałeś w Byte 16 wartość 55 (patrząc binarnie 01010101), long coding helper podpowiada, że bity 0 i 1 odpowiadają za podświetlenie przestrzeni nóg z przodu i z tyłu, czyli kodowanie 55 wyłącza albo przód albo tył (nie pamiętam który bit odpowiada za przód, a który za tył, 1 bit jest ustawiony na 0, a według instrukcji ma być ustawiony na 1). Ponadto ustawiony masz jeszcze bit 4, za co on odpowiada? U mnie w long coding helper mogę zaznaczyć/odznaczyć wartości tylko bitu 0 i 1 reszty nie mam fizycznie pokazanej. Byłbym wdzięczny za pomoc).

Edytowane przez Cocco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowalem schowek i mym ocza ukazala sie wiazka od wylacznika airbagu ktora miala kable do lampki. Zakladam, ze wiazka jest prawidlowo podlaczona, ale lampka nie dziala. Czy kodowanie obejmuje rowniez podswietlenie schowka? 5795b5d6-694d-17e8.jpgKlepane z telefonu

Wrzucił by ktoś fotkę od strony tego ruchomego bolca (on chodzi razem z drzwiczkami schowka),bo za bardzo niewiem co tam powinno być. Tam gdzie przychodzi kostka to od razu się domyśliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim bolcu mówisz kolego? na tym zdjęciu masz pokazany włącznik oświetlenia schowka, działa jako amortyzator i włącznik jednocześnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim bolcu mówisz kolego? na tym zdjęciu masz pokazany włącznik oświetlenia schowka, działa jako amortyzator i włącznik jednocześnie

Sory. Ten bolec to właśnie ten amortyzator ,źle ująłem.

A więc na tym tłoku amortyzatora (część ruchoma amortyzatora) nie powinno tam coś się jeszcze znajdować , bo ja mam tylko amortyzator i kostkę i nic więcej.

A i jeszcze zastanawia mnie, za tą kostką wychodzą blaszki chyba miedziane ( nie w kostce blaszki) tylko za kostka

Edytowane przez dorek2088
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: Montował ktoś z was lampki w podsufitce pod daszkami (słonecznikami, osłonami przeciwsłonecznymi) kupiłem już specjalne daszki z wtyczką. teraz potrzebuje wiedzieć jakie są numery wtyczek do tych daszków jakie numery tych lampek i wtyczek do nich. Rozumiem że jak podłączę to pod stały plus (12v) to będzie działać jak uchylę daszek i otworze lusterko?

i jeszcze jedno pytanie: wycinał ktoś kiedyś otwory w podsufitce? Nic się nie pruje? Chcę je wyciąć pod lampki i się zastanawiam czy jest taka możliwość bez większej możliwość trwałego uszkodzenia podsufitki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz NA PEWNO do lampki :

4E0 972 623 2 SZT.
000 979 009 E 4 SZT. ( 1 KABELEK 2 PINY)


Podaj numer wtyki co masz w osłonie , szybciej znajde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: Montował ktoś z was lampki w podsufitce pod daszkami (słonecznikami, osłonami przeciwsłonecznymi) kupiłem już specjalne daszki z wtyczką. teraz potrzebuje wiedzieć jakie są numery wtyczek do tych daszków jakie numery tych lampek i wtyczek do nich. Rozumiem że jak podłączę to pod stały plus (12v) to będzie działać jak uchylę daszek i otworze lusterko?

i jeszcze jedno pytanie: wycinał ktoś kiedyś otwory w podsufitce? Nic się nie pruje? Chcę je wyciąć pod lampki i się zastanawiam czy jest taka możliwość bez większej możliwość trwałego uszkodzenia podsufitki

Kolego będe na dniach montował te lampki ja kupiłem lampki nr. 4H0 947 105 D (montowane w A3 8V) LED, wtyczka do lampek 4B0 971 832 wtyczki do słoneczników 4B0 971 623

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje wtyczki w daszkach mają numer 8E0 972 763 jakie wtyczki trzeba żeby podłączyć wszystko razem. Może ktoś rozrysować schemat jak to podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyki to

8D0972623AA 2 SZT
000979018E 4 SZT. ( 1 KABELEK 2 PINY)


Rozpiska podłaczenia :

WTYKA od lampki :

PIN 1 łaczymy z PINEM 1 w wtycze oslony

PIN 2 zasilanie ciagniemy do lampki podsufitki wtyka 8 PINOWA PIN 4 ( czerwono/żółty) tutaj mostkujemy

wtyka od przełacznika PIN 2 to masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...