Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam modul 8K0 907 063 M,pod kierownica czy bedzie on potrafil obsluzyc oswietlenie nog, czy znajduje sie on w innym miejscu z oznaczeniem tej literki na koncu?

2 pytanie: zeby zrobic oswietlenie drzwi to do ktorego modulu trzeba sie podpinac?w drzwiach (jest ten modul)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam mobsłuży. 0 907 063 M,pod kierownica czy bedzie on potrafil obsluzyc oswietlenie nog, czy znajduje sie on w innym miejscu z oznaczeniem tej literki na koncu?

2 pytanie: zeby zrobic oswietlenie drzwi to do ktorego modulu trzeba sie podpinac?w drzwiach (jest ten modul)?

W pierwszym poście masz wymienione moduły ktore obsługują QQ1, 063M nie obsluzy.

podswietlenie drzwi jest podpięte do modułu w drzwiach.

przeczytaj kolego dokładnie pierwszy post tam wszystko jest napisane i narysowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście masz wymienione moduły ktore obsługują QQ1, 063M nie obsluzy.

Niekoniecznie. Ja mam u siebie 8K0 907 063 (bez literki) i obsługuje podświetlanie nóg z przodu. Do tyłu brakuje pinu. Ja bym rzucił okiem czy przyjmie kodowanie ew. czy ma fizycznie piny. Jeśli nie, to zawsze można pociągnąć kabel do lampki podsufitki :decayed:

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście masz wymienione moduły ktore obsługują QQ1, 063M nie obsluzy.

Niekoniecznie. Ja mam u siebie 8K0 907 063 (bez literki) i obsługuje podświetlanie nóg z przodu. Do tyłu brakuje pinu. Ja bym rzucił okiem czy przyjmie kodowanie ew. czy ma fizycznie piny. Jeśli nie, to zawsze można pociągnąć kabel do lampki podsufitki :decayed:

No popatrz to ja nie wiedział że taka możliwość jest. Najlepiej będzie chyba sprawdzić czy siedzą piny :)

Oczywiście oświetlenie można pociągnąć z podsufitki ale wtedy nie będzie regulacji przez MMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie i tak nie mam :) Nie wiem czy to kwestia słabego MMI (2G low) czy raczej modułu elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że masz piny na przód i przyjęło Ci kodowanie a nie ma regulacji na MMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piny tylko na przód, sterownik przyjął kodowanie i lampki świecą jak powinny. Ale regulacji z MMI nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos ktore to sa piny modulu w drzwiach odpowiadajace od podswietlenia drzwi, bo w 1-szym poscie tego nie wyczytalem?bo jak by byly piny wyprowadzone w module to bylo by mniej roboty z ciagnieciem kabelkow (zasilania swiatelek do drzwi)od oswietlenia z podsufitki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos ktore to sa piny modulu w drzwiach odpowiadajace od podswietlenia drzwi, bo w 1-szym poscie tego nie wyczytalem?bo jak by byly piny wyprowadzone w module to bylo by mniej roboty z ciagnieciem kabelkow (zasilania swiatelek do drzwi)od oswietlenia z podsufitki .

Masz przecież wszystko w pierwszym poście :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze schematu (jest w pierwszym poście) wynika że do lampek czerwonej i białej, sterownik wtyka T32l pin 16, podświetlenie klamki T32l pin 3


Orientuje sie ktos ktore to sa piny modulu w drzwiach odpowiadajace od podswietlenia drzwi, bo w 1-szym poscie tego nie wyczytalem?bo jak by byly piny wyprowadzone w module to bylo by mniej roboty z ciagnieciem kabelkow (zasilania swiatelek do drzwi)od oswietlenia z podsufitki .

Masz przecież wszystko w pierwszym poście :facepalm:

miodzio spokojnie :grin: chłopak się pogubił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos ktore to sa piny modulu w drzwiach odpowiadajace od podswietlenia drzwi, bo w 1-szym poscie tego nie wyczytalem?bo jak by byly piny wyprowadzone w module to bylo by mniej roboty z ciagnieciem kabelkow (zasilania swiatelek do drzwi)od oswietlenia z podsufitki .

Piny które obsługują lampki ostrzegawcze masz w module drzwi na 100% a które dokładnie to masz opisane we wcześniejszych postach wraz ze schematami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje opis pinów we wtyczce 12pinowej (brązowej) tej przy schowku pasażera. W mojej jest 6 pinów. Trzy z nich to kable do wyłącznika AIRBAG. Pozostałe to oświetlenie schowka i pewnie nóg pasażera. Dzisiaj chcę własnie zamontować ten wyłącznik i podświetlanie ale nie mam pojęcia gdzie podłączyć kable z tej w tyczki. który to zasilanie który masa (gdzie sie najlepiej wpiąć, czy szukać samemu plusa i masy czy do jakiejś innej wtyczki).

Podłączyłem wiązkę do wyłącznika AIRBAG do żarówki schowka i wyłącznika schowka. teraz dorobiłem wtyczkę do 12pinowego gniazda co wychodzi od schowka i teraz muszę gdzieś to zasilić Tylko potrzebuję dokładny opis tej wtyczki który kable to masa który plus który to podświetlanie nóg i air bag. Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem ORI wiązkę (koszt 50zł) tylko sie wpina i wszystko działajet :)

Wiem że odpowiedź Cię nie rajcuje ale czasem lepiej i taniej kupić gotowca niż bawić się w piny i inne pierdołki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam oryginlna wiązkę schowka ale muszę ją podłączyć do instalacji. 3 kable od AIRBAG podłączam do 17 pinowej wtyczki na dole słupka A ale nie wiem gdzie mam podłączyć kable zasilające podświetlanie schowka. Który pin (z 3 pozostałych) Chcę żeby mi ktoś podał schemat które piny z wtyczki przy schowku są od czego.

Ustaliłem tylko że pin 3, 5, 6 podłączam właśnie do wtyczki w słupku A (te kable od AIRBAG. Nie wiem tylko gdzie wpiąć piny 1, 2 i 4.

Schemat tej wtyczki by mi wszystko wyjaśnił albo ktoś niech mi to rozpisze. Będę wdzięczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko gdzie wpiąć piny 1, 2 i 4.

Schemat tej wtyczki by mi wszystko wyjaśnił albo ktoś niech mi to rozpisze. Będę wdzięczy

Rozpiska wtyki ( brazowej ) w schowku pasazera :

1 - masa

2- podswietlenie lampki nog pasazera zasilanie ( schemat jest w pierwszym poście )

4 - zasilanie lampki schowka mostkujemy z 4 PINEM (czerono/żółty) wtyczki w podsufitce wtyka T8B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze taki schemat;

2229280150761d09m.jpg

Tutaj zaznaczone jest ze pin 4 z brązowej wtyczki podłączony jest do wtyczki T17g do pin 11 Czyli do wtyczki gdzie podłączam kable od wyłączania AIRBAGu. Można się tam wpiąć?

Dodatkowo na niemieckiej stronie znalazłem opis podłączenia tego pinu do wtyczki T17d do pin 14 lub do wtyczki T17i do pinu 17. Tylko co to za wtyczki i gdzie je zlokalizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie interesuje wtyka T12k

wtyka T17g kolor czarny słupek A strona pasazera
wtyka T17d kolor brazowy slupek A strona kierowcy

wtyka T17i nie ma na schemacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mogę się podpiąć z wtyczki T12k pin 4 do wtyczki T17g pin 11? czy tak jak pisałeś wpinać się do oświetenia podsufitki do pin 4 wtyczki T8b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mogę się podpiąć z wtyczki T12k pin 4 do wtyczki T17g pin 11?

Nie mozesz podpiac bo nie ma połaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...