Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Grześ a gdzie tam najlepiej złapać masę w pobliżu?

Lampki od A3 8V - 4H0 947 105 D mają diody ze zmienną polaryzacją, jeśli podłączymy tak jak napisał Grzesiek świeca na czerwono, jeśli zamienimy piny w kostce lampki świecą na biało :decayed: ot taki fajny bajerek :wink:

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zamontować lampki pod "słonecznikami" muszę chyba zamontować te metalowe ramki. Można je kupić oddzielnie? Występują w ASO jako osobny element? Chyba że lampka będzie się trzymać na samej podsufitce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych ramek nie musisz montować lampki mają taką blaszkę sprężynującą z jednej strony a z drugiej jest wtyczka i się blokuje, trzeba tylko wyciąć odpowiedniej wielkości otwór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica w słonecznikach, bo widziałem na allegro 2 rodzaje z podswietleniem (obydwa są z lusterkiem ale jedno z nich ma dodatkowe wcięcie kwadratowe przy tym lusterku w sloneczniku)i czy są różne mocowania tych słonecznikowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie róznią się mocowaniem jedyna róznica to to że poliftowe mają inny uchwyt obok lusterka na "zdjęcie" lub inne jakieś notatki, dokumenty


mam jeszcze pytanie: czy instalacja od daszków do żarówek w podsufitce ma jakiś swój numer? zamiast robić mogę ja zamówić w ASO albo szukać w necie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


mam jeszcze pytanie: czy instalacja od daszków do żarówek w podsufitce ma jakiś swój numer? zamiast robić mogę ja zamówić w ASO albo szukać w necie?

Kolego nie zawracaj sobie głowy, do inastalacji potrzebujesz 4 kostki, 8 pinów, 4x ok. 50cm kabelków i to tyle, prostszej wiązki nie widziałem w OOOO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz Andy jakiś Tutek z rezania tych daszków?

kochanieńki ja w tej chwili nie mam czasu zjeść nawet :facepalm: jak będę miał chwile to coś wkleję jakieś fotasy

Wymiary do otworu moge zrobić gdzieś mam zapisane

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz Andy jakiś Tutek z rezania tych daszków?

kochanieńki ja w tej chwili nie mam czasu zjeść nawet :facepalm: jak będę miał chwile to coś wkleję jakieś fotasy

Wymiary do otworu moge zrobić gdzieś mam zapisane

wszelkie info przyda się dla potomnych :)

pytanie trochę z innej beczki, czy można jakoś sterować czasem, po którym oświetlenie się wyłącza np. w otwartych drzwiach lub w bagażniku. czasami np. podczas sprzątania affta wszystko się świeci dość długo niepotrzebnie rozładowując aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc dzisiaj przystąpiłem do montażu lampek przy daszkach przeciwsłonecznych. Zakupiłem daszki z instalacją lampki oraz:

wtyczki do lampki: 4E0 972 623 2 SZT. i przewód z pinami 000 979 009 E 4 SZT. ( 1 KABELEK 2 PINY)

wtyczki do daszków: 8D0972623AA 2 SZT oraz przewód z pinami 000979018E 4 SZT. ( 1 KABELEK 2 PINY)

Rozpiska podłączenia :
WTYKA od lampki :
PIN 1 łączymy z PINEM 1 w wtyczce osłony

PIN 2 zasilanie ciągniemy do lampki podsufitki wtyka 8 PINOWA PIN 4 ( czerwono/żółty) tutaj mostkujemy
wtyka od przełącznika (daszku) PIN 2 to masa, którą ciągniemy do lampki podsufitki wtyka 8 PINOWA - PIN 3 lub 5 teraz nie pamiętam (przewód brązowy) - tutaj mostkujemy

poniżej profesjonalny schemat :P

dc7928175726c422m.jpg

Szukałem na necie gotowej wiązki ale ciężko dostać. Cena wtyczek i pinów w ASO to 191zł plus 50 zł za lampki i 50 zł dałem za daszki

Praca zacząłem od wyjęcia lampki oświetlenia kabiny. Odłączyłem wszystkie przewody żeby nie przeszkadzała. Bez problemy można ręką sięgnąć do miejsc gdzie montuje się lampki.

Wymierzyłem wstępnie lampki i zacząłem wycinać podsufitkę. pojawił sie problem ponieważ do podsufitki od wewnętrznej strony przyklejona jest blaszka i nie mogłem się przez nią przebić. Zacząłem ją rozwiercać żeby zrobić otwór w odpowiednim rozmiarze. Podczas wiercenia, jak zapierałem się wiertarką blaszka się odkleiła i odpadła. Teoretycznie można zamontować lampkę do samej podsufitki ale po kilku razach montowania lampki otwór sie wyrobi i lampka zacznie latać. Na szczęście miałem w garażu starą podsufitkę ze starej audi a4b6 która miała te blaszki już przygotowane pod montaż lampek i okazało się że otwory pasują do lampek od b8. Poniżej fotki jak wygląda blaszka bez otworu, blaszka którą rozwiercałem oraz oryginalnie wycięta. Ja swoje blaszki oderwałem i wkleiłem te od b6

dac6796bb5be5cfam.jpg

Samo wymierzanie otworu nie sprawia problemu ja ręką wyczuwałem gdzie jest ta blaszka i starłem się żeby lampka wylądowała centralnie na niej. Nie obyło nie bez korekt. Nawiercałem otwór i patrzyłem w którym miejc blaszki wyszedł. Wtedy korekta położenia i jakoś wyszło:

bb8438b98e77cb90m.jpg

Sama instalacja to prosta sprawa. Trochę problemów miałem z przeciągnięciem kabla przez otwór od daszka. Dach ma tam różne profile i ciężko przepchać kabel żeby przeszedł tam gdzie chcemy ale chwilka skupienia i się da to zrobić. Podłączyłem się do wtyczki w lampce głównej ale nie przy samej wtyczce ale gdzieś w połowie wiązki żeby ładnie wyglądało. Kabel czerwono żółty jako + i brązowy jako minus.

Potem wszystko poskładać i działa jak trzeba:

ffa4d07cc5a5553fm.jpg d00c522afd675cc1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota!

Zastanawiam się tylko, do czego służy ta blaszka w wersji bez ori lampki. Hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko żeby utrudnić robotę. Mogli zamontować od razu wyciętą byłoby o wiele prostsze. Ja mam auto z 2008r. Może później to poprawili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poprawili, ja u siebie wycinalem nożem do tapet łatwo nie jest ale lepiej niż wiercenie.

blaszka jest chyba dla wzmocnienia, szkoda tylko że nie zamontowali od razu z wycietym otworem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież na górze strony masz podane numery :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem schematu tylnych drzwi, może mi ktoś na szybko powiedzieć, które piny to plus i masa do czerwonej i białej lampki, please.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ktoś może mi podpowiedzieć gdzie podłączyć

podświetlenie schowka? Kupiłęm wiązkę i żarówkę ale po odkręceniu schowka nie mogłem znaleźć gniazda :/

Po raz kolejny odsyłam do przeczytania piewszego posta :)2. WNĘKA SCHOWKA PASAŻERA PODŚWIETLENIE 88197602.jpg

Miejsce zamontowanie lampki schowka .w6schowek.pngschoweke26.png1 bolec2 przełacznik3 wtyka 2 PINRozpiska wtyki ( brazowej ) w schowku pasazera :

1 - masa

2- podswietlenie lampki nog pasazera

4 - zasilanie lampki schowka mostkujemy z 4 PINEM (czerwono/żółty) wtyczki w podsufitce wtyka T8B

Czy zasilanie lampki schowka mogę pociągnąć (wpiąć się w wolne gniazdo) od słupka bezpieczników znajdujących się po prawej stronie pasażera z boku obok schowka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...