Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 6 - zmiana z 0 na 1

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 0 - zmiana z 0 na 1

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 1 - zmiana z 0 na 1

Czy to jest to kodowanie do oświetlenia ostrzegawczego drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 6 - zmiana z 0 na 1

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 0 - zmiana z 0 na 1

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 1 - zmiana z 0 na 1

Czy to jest to kodowanie do oświetlenia ostrzegawczego drzwi

to jest kodowanie w MCE 09 dla pakietu podswietlenia przestrzeni na nogi ( QQ1) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom wlasnie wiem cos mi sie pomieszalo, wszytsko bedzie sie zgadzac ja rozebralem tylne drzwie lewe i tam nie mam kostki 32 pin, ale dopiero dzis doczytalem caly watek w tylnych drzwiach jeden pin 12, a mase mozna z kostki wziac czy gdzie popadnie podlaczyc mozez z jakiegos pinu ? Z przodu 32 pinowa kostak i piny 3 i 16 a kodowanie kazde drzwi osobno, czy ma znacznie z kostki lampki pin 1 podlaczamy kostki 32 (pin 3), pin 2 lampki do 32(16) czy to bez roznicy ?


8K0 907 063 P czy ten modul obsluzy podswietleni przestrzeni nog ?

Czy do podswietlenia ostrzegawczego drzwi sa takie same lampki jak do oswietlenie przestrzeni nog ? jaki jest numer czerwonej lampki ledowej ?

4E0 947 415 lampka LED 4 , 4B0 947 415 A lampka schowka 1szt.

4B0 971 832 wtyka 2 PIN

Edytowane przez kasia_84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K0 907 063 P tak obsłuży :wink:


Ktoś tam wspominał że na MMI 3G+ ma na szaro podświetloną funkcje regulacji oświetlenia , możne to pomoże .... trzy ustawienia w zielonym menu , car , interior light

21989op.jpg

24zym9s.jpg

2hh0v1c.jpg

30boh9z.jpg

346qlh2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś z okolicy Radomia (moge dojechać od radomia ok 100km) aby mi założył pakiet wewnętrzy osietlenia w A4 B8 Lift?

oczywiście nie za darmo :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K0 907 063 P tak obsłuży :wink:

Ktoś tam wspominał że na MMI 3G+ ma na szaro podświetloną funkcje regulacji oświetlenia , możne to pomoże .... trzy ustawienia w zielonym menu , car , interior light

21989op.jpg

24zym9s.jpg

2hh0v1c.jpg

30boh9z.jpg

346qlh2.jpg

Nie było ustawione w carbusassignment.

Już działa :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właćzone poprzez zielone menu regulacje podswietlenie ale wyswietla sie na szaro....sprubuje właczyc to jak wy...dodam ze mam MMi 3G HIGH...

No niestety nie widze carbusassigment...pozostaje vag.

Edytowane przez firefighter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na szaro to trzeba jeszcze zakodowac vagiem - miałem to samo.

Dobra od początku. Panowie zakodowałem w vag(chyba wszystko) i wklepałem w zielonym menu według pierwszego postu wszystko i wyświetliło mi się regulacja oświetlenia i w dodatku jest aktywna :)

Teraz mam taki problem, chciałbym przed montażem juz wiedziec wszystko:

-Ktoś wypisze mi w punktach w skrócie pod co podpiąć się z podświetleniem klamek, i swiatłąmi drzwi czerownymi i białymi? (chodzi mi o numer pinów itp)

-Pod co podpiąć się z oświetleniem nóg przód i tył? wiem że pod sterownik za skrzynką przekżników ale nie wiem w ktora kostke i ktory pin.

Znam pobieżnie temat ale nie moge znaleźć w temacie kokretów albo źle szukam :(

-Jak podpiąć się ze schowkiem.

Montaż zaczynam w przyszłym tyg i do tego czasu chciałbym wiedzieć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właćzone poprzez zielone menu regulacje podswietlenie ale wyswietla sie na szaro....sprubuje właczyc to jak wy...dodam ze mam MMi 3G HIGH...

No niestety nie widze carbusassigment...pozostaje vag.

Carbusassigment jest w mmi 3g+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam następnie taki problem ze zamontowałem qq1 klamki posw. jak i ostrz. lampki czarowne i białe boczków na przód działa kodowałem itd po jakimś czasie zamontowałem na tył klamki jak i lampki i działa mi tylko przód !!!

czy powinienem kodować raz jeszcze czy coś nie tak zrobiłem dodam ze z przodu zmieniałem sterowniki drzwi pod lusterka składane a tył został bez zmiany. posiadam mmi 3g hhd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod pin 12 podpiąłeś lampki w tylnymi drzwiach?

miałem lampki z gotowa instalacja i kostkami i klamka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest kodowanie do lampek z przodu i do lampek z tylu?

VCDS ma podpowiedzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem przed połączeniem pakietu oświetlenia, podsumowująć chciałem zebyscie mnie poprawili jeżeli coś żle napisałem - oszczędziemi to kłopotów przy montażu. A więc robie to tak:

Podłączenie oświetlenia przodu i tyłu(nogi):

Napięcie na nogi przednie ciągnę z modułu centralej elektryki ze złącza 32 stykowego z pinu 17? z tego Pinu daje napięcie na dwie lampki a masy szukam gdzie najłątwiej.

Napięcie na nogi z tyłu ciągne ze złącza 17 stykowego z pinu 14? i z tego pinu daje napięcie na dwie lampki z tyłu a masa w jak najłatwiejszym dostępie montuje.

Podłączenie oświetlenia drzwi prawych tylnych:

Napięcie daje ze złącza 16 stykowego z pinu nr 12 - napięcie daje do dwóch lampek które mostkuje ze sobą.

Oświetlenie klamki daje ze złącza tego samego a z pinu nr 1. Mase łąpie gdzie najłątwiej.

Podłączenie oświetlenia w drzwiach przednich pasażera:

Napięcie daje ze złącza 32 stylkowego z pinu nr 16 - lampki mostkuje i masa tam gdzie najłątwiej.

Oświetlenie klamki, napięcie ze złacza 32 stykowego z pinu nr 3 i masa gdzie najblizej?

Podłączenie oswietlenia w drzwiach kierowcy:
Napięcie daje ze złącza 32 stykowego z pinu nr 16 - lamki mostkuje i masa gdzie najblizej.
Oświetlenie klamki, napięcie ze złącza 32 stykowego z pinu nr 3, masa gdzie najbliżej.

Podłączenie oświetlenia drzwi lewe tylne:
Tak samo jak drzwi tylne prawe?

Oświetlenie schowka:
Oświetlenie schowka sterowane jest masą tak? Masę ciagnę ze złącza z centralej elektryki nr 12 z pinu 1 do włącznika na siłowniku schowka i z włącznika na lampkę. Plus ciagnę ze złącza 12 sstykowego z pinu nr 4?

Czy dobrze Panowie wszystko napisałem?

W vcdsie zakodowałem oświetlenie nóg, mam w mmi wybór oświetlenia tzn jaśniej, ciemniej.

Proszę poprawcie mnie jeżeli coś jest nie tak, będę naprawdę wdzieczny za uwagi jeżeli coś zle napisałęm, zaoszczędzi mi to czasu i nerwów.

Pozdrawiam

Edytowane przez Damis16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis masz w pierwszym poscie co do podłaczenia :

1. MONTAŻ PAKIETU OŚWIETLENIE w PRZESTRZENI NÓG
mce2.png






4. MONTAŻ PODŚWIETLENIA PRZY WSIADANIU W TAPICERCE DRZWI PRZÓD tył



AEgRT8p.png




j3871.png




j38613.png




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko podłączone, oświetlenie drzwi i klamek śmiga :)

Zakodowane wszystko ;)

Podziękowania dla użytkownika WRZOSU za calą kompletną instalację pod światełka :)

Jedyna modyfikacja to dołożenie 3 kabelków z pinami do oświetlenia klamki i swiatełek w drzwiach kierowcy, poniewąż instalacja drzwi co miałem posiadała instalacje alarmową, a instalacja od Wrzosa tego nie miała dlatego do mojej dołożyłem przewodziki jego instalacji i śmiga :)

jeszcze została mi instalacja nóg i schowka

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...