Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się bo u mnie w kodach wyposażenia nie ma QQ1, a podświetlanie przy otwieraniu drzwi, przestrzeni nóg i kratek nawiewów mam... chyba że QQ1 to ledowe podświetlanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pierwszym właścicielem auta?

W B8 we wnętrzu fabrycznie LEDowe jest tylko podświetlenie nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się bo u mnie w kodach wyposażenia nie ma QQ1, a podświetlanie przy otwieraniu drzwi, przestrzeni nóg i kratek nawiewów mam... chyba że QQ1 to ledowe podświetlanie?

oprócz tego jest jeszcze doświetlenie klamek zewnętrznych i u mnie w kodach widnieje QQ1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klamek nie mam doświetlanych. Jestem 2 właścicielem, ale pierwszy właściciel to gość po 50tce to wątpię żeby się bawił w dokładanie pakietów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie doświetlanie klamek zewnętrznych? Coś takiego w B8 nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa wewnętrzne to mam. Cholera dziwna sprawa, a na wlepce nie mam żadnego QQ1. Może ktoś faktycznie dołożył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by zajrzeć za kratkę czy wygląda to na ori.

Bo w drzwiach można prosto wymienić całą wiązkę.

Albo wrzuć zdjęcie wlepy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę fotkę wlepy jak będę w domu. Dodatkowo widzę że chyba powinna być możliwość sterowania intensywnością tego podświetlania a ja w mmi nie mam takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lIueFpU.jpg

vFf0FjF.jpg

Wlepka, do tego tak jak pisałem, oświetlenie drzwi, klamek, przestrzeni nóg i pokręteł od nawiewów, wszystko wygląda na ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że na 80% masz QQ1, tylko nieaktywne sterowanie. Trzeba uruchomić to VCDSem + green menu, żeby Ci się pokazało sterowanie jasnością w ustawieniach.

Ja tak miałem u siebie, QQ1 nie było na wlepce, nie było sterowania jasnością w ustawieniach, po otwarciu drzwi była za to podświetlona przestrzeń nóg pasażerów z tyłu, nieaktywne lampki podświetlenia przestrzeni nóg z przodu, była lampka w schowku, podświetlone klamki i kratki nawiewu. Po uruchomieniu VCDSem i włączeniu w green menu ruszył cały pakiet, tzn. sterowanie jasnością i odpaliło oświetlenie nóg z przodu. Taki bonus od fabryki :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodu QQ1 nie ma na wlepce, pojawia się dopiero jak rozkodujesz vin w aso, wtedy masz pełny spis kodów. Ja również mam QQ1 fabryczne a na wlepce nie ma wpisanego.

Edytowane przez zabiello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś aktywne sterowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy czyli QQ1 mam :)

Poszedłem do samochodu, przez kabel pozmieniałem

[09 - Cent. Wybiera.]
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 6 - zmiana z 0 na 1

+ w zielonym menu

Poprzez Ukryte Menu wchodzimy w car --> carmenuoperation --> interior light ---> wartość 5

i w cardevicelist zaznaczyłem interior light.

Zrobiłem restart MMI, pokazała się opcja do ustawiania podświetlania lecz jak nią kręcę to wydaje mi się że nic się nie zmienia, podświetlanie klamek, czy przestrzeni nóg świeci tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknij drzwi i wtedy reguluj - wtedy dopiero zauważysz, ze nogi będą się podświetlać.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu MMI reguluje się tylko jasność podświetlenia przestrzeni nóg.

Reszta jest regulowana pokrętłem przy włączniku świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki komoornik, sprawdzę sobie to wieczorem.

Działa za***iście :P Taki efekt podświetlania u kolegi w A6 widziałem, a tu okazało się że w b8 też jest. Miły bonusik :) Dzięki za pomoc.

Edytowane przez leewang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowalem kratki. Wszystko ładnie pięknie świeci. Podłączenie do kostki włącznika świateł wg schematu w 1 poście. I jakież moje zdziwienie, kiedy po całej robocie zamykam auto, wszystko gaśnie a kratki nadal świecą... Czy aby na pewno tak ma być? Dodam że przy regulacji natężenia światła pokrętłem kratki równiez nie reagują.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...