Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Pielęgnacja tapicerki skórzanej


yamahayzfr13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam u siebie półskóre, tapicerka jak w dobrym stanie, mało popekana, ma kolor, ogólnie jest git. Jedyny problem tkwi w jej.. hmm suchości?

Jest mega twarda, seidzi sie jak by człowiek na kawałku blachy siedział. Jak uciskam skóre palcem to jakbym cisnoł w korek albo opone.. taka twarda jest.

Czym to nawilżyć?

Stosowałem juz oliwke dla dzieci, krem nivea, mleczko do skóry(niepamietam firmy) i zero efektu. Jaka tarda była taka dalej jest..

Ciezko sie jezdzi w dluzszych trasach bo jest mega beton siedzenie..

Co forumowicze polecają do skóry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, ciężko powiedzieć. Dziwne że te produkty nie dały rady, pamiętam że u siebie czyściłem taką pianką w speju (nie pamietam firmy) i efekt był. Skóra była bardziej miękka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musze byc pewien na 100% efektu, a narazie nigdzie nie znalazlem produktu który jest typowo do nawilzania albo który chociaz ma napisane na opakowaniu ze nawilaza czy cos w tym stylu..

Szkoda mi kasy na kupowaniue kazdego srodka po kolei, a zaczolem juz sie nawet zastanawiac nad zmiana alego srodka na materiałowe recaro albo kubelki bo ta skóra mnie do szału doprowadza ta twardością..

Ludzie pomocy ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musze byc pewien na 100% efektu, a narazie nigdzie nie znalazlem produktu który jest typowo do nawilzania albo który chociaz ma napisane na opakowaniu ze nawilaza czy cos w tym stylu..

Szkoda mi kasy na kupowaniue kazdego srodka po kolei, a zaczolem juz sie nawet zastanawiac nad zmiana alego srodka na materiałowe recaro albo kubelki bo ta skóra mnie do szału doprowadza ta twardością..

Ludzie pomocy ;(

Kup zestaw zaproponowany przez emil82 a skory odzyja

Wytapane z SGS2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat używam mleczka do czyszczenia tapicerki skórzanej Shell (kupiony na stacji). Mleczko czyści i nawilża, skóra robi się po tym miękka, przyjemna w dotyku, większość mikropęknięć przestała być widoczna. Poza tym kosztuje niewiele i nie ma problemu z szukaniem/dostępnością myślę, że warto spróbować. Zapewne są dostępne lepsze środki, więc możesz wypróbować te polecane przez kolegów powyżej, natomiast atutem środka, o którym piszę jest na pewno cena (ostatnio płaciłem chyba coś koło 15-20 zł), a butelka starczy spokojnie na ponad rok impregnacji i czyszczenia co 2-3 miesiące.

Mam trochę inną butelkę, bo kupowałem ostatnio ponad rok temu ale mniej więcej chodzi o coś takiego:

http://autoland.sklepy.pl/produkt/71868--srodek-do-czyszczenia-skory-shell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mleczko z shella mne nawet przekonuje, mysle ze moze warto kupic. Jak nic nie pomoze to zainwestuje w G11 z tamtego zestawu powyzej.. dam znac na dniach co i jak.

Napiszcie przy okazji czym na codzien czyscicie i jak ogolnie zajmujeci sie swoja skóra w aucie, czy np. trzeba na cos szczegolnie uwazac(zeby czegos nie wylac albo co innego) albo co teraz w zime najlepiej jest dla skórzanej tapicerki(grzac siedzenia czy nie).. itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musze byc pewien na 100% efektu, a narazie nigdzie nie znalazlem produktu który jest typowo do nawilzania albo który chociaz ma napisane na opakowaniu ze nawilaza czy cos w tym stylu..

Szkoda mi kasy na kupowaniue kazdego srodka po kolei, a zaczolem juz sie nawet zastanawiac nad zmiana alego srodka na materiałowe recaro albo kubelki bo ta skóra mnie do szału doprowadza ta twardością..

Ludzie pomocy ;(

a moze poprostu ona sa takie twarde normalnie, ja mialem kubelki w skorze w poprzedniej a4 i tez pamietam ze niebylo zbyt komfortowo, za to mega na zakretach sie w nich siedzialo.

teraz mam zwykle siedzenia w skorze i sa napewno mieksze, wiec byc moze poprostu tak musi byc.

nom ale ciezko to stwierdzic niewidzac tego na wlasne oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mleczko z shella mne nawet przekonuje, mysle ze moze warto kupic. Jak nic nie pomoze to zainwestuje w G11 z tamtego zestawu powyzej.. dam znac na dniach co i jak.

Napiszcie przy okazji czym na codzien czyscicie i jak ogolnie zajmujeci sie swoja skóra w aucie, czy np. trzeba na cos szczegolnie uwazac(zeby czegos nie wylac albo co innego) albo co teraz w zime najlepiej jest dla skórzanej tapicerki(grzac siedzenia czy nie).. itp

bardzo ważne żeby skóry wodą nie czyścić, tylko specjalnymi środkami do tego przeznaczonymi, ja kupiłem zestaw z lederzentrum (pianka do usuwania zabrudzeń, środek nawilżająco-kosnerwujacy, gąbka+szmatka do nakładania). Zalecane jest czyszczenie tapicerki skórzanej przynajmniej 2x w roku, przed okresem letnim (wtedy to skóra będzie chroniona przed promieniami UV) oraz przed zimą (skóra dobrze zaimpregnowana ma większą elastyczność w ujemnych temp. co powoduje zmniejszenie ryzyka pękania). Dodatkowo czyszcząc skórę specjalnymi piankami trzeba uważać, żeby nie przemoczyć tapicerki. Po zabiegach skóra wydziela swój naturalny zapach oraz wzrasta jej wytrzymałość, pozdro! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze aby zmiekczyc/nawilzyc tapicerke skorzana,trzeba ja zdemontowac z siedzenia.Skore nawilza sie od strony wewnetrznej gdzie nie jest trwale zamknieta.Na zewnetrznej stronie,na ktorej sie siedzi,jest grubsza warstwa lakieru czyli farby.Smarowanie farby specyfikami typu bambino czy nivea przyspiesza degradacje tej powloki i w zadnym wypadku nie nawilza skory :wallbash:.Te rzeczy sa do ludzkiej skory a nie do farby ktorą pokryta jest skora w samochodzie! Do czyszczenia i konserwacji uzywa sie specyfikow specjalnie do tego przeznaczonych.

Na czestotliwosc czyszczenia nie ma reguly.Ogolnie mowi sie o czyszczeniu co trzy miesiace a jesli nie ma takiej potrzeby,wystarczy wilgotna mikrofibra przetrzec siedzenia a nastepnie nalozyc srodek konserwujacy ktory albo sie wciera albo pozostawia do wyschniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma czarną skórę i do czyszczenia zastosował czarną pastę do butów i szczotką ładnie wypolerował. Wg mnie efekt jest na :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:OMG:

naprawde pomyslowosc i glupota ludzka nie zna granic

"Pasta do butów" DO BUTÓW

Jeszcze szczotka wypolerowal.

Moze pomine komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakaś kobieta tym twoim autem jeździła hehehehe że tak lubiła twarde pod d*pą.

Ja wiem... lepiej nawilżyć hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma czarną skórę i do czyszczenia zastosował czarną pastę do butów i szczotką ładnie wypolerował. Wg mnie efekt jest na :good:

taki wpis powinien byc zbanowany :facepalm: - jeszcze ktos nastepny zrobi tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...