Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Lekkie wibracje na kierownicy i dzwiek typu bzzz oraz wyciek z pod korka wlewu?


wicio82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie objawy ze jak nawet lekko skrecam to czuje wibracje i taki dzwiek typu bzzzzz. Otworzylem maske i zauwazylem na zbiorniczku wlewu plynu mokro jakby plyn wylecial przez korek ktory byl mocno zakrecony dziwne? Odkrecilem i zauwazylem plyn byl na min z kreska i dziwnie "bulgotal". Moze zagotowal sie albo powietrze jakies go bulgotalo ( nie sprawdzilem temp;/) ?

Ostygl, dolalem plynu na max przejechalem 6 km trasy i odkrecilem korek = plyn "bulgocze" - temp poprostu cieply ciekawe jakbym przejechal ze 20km

Ma ktos jakis pomysl albo mial takie objawy?

pozdrawiam[br]Dopisany: 28 Styczeń 2012, 16:46_________________________________________________Widze ze nikt nie napisal komentarza. Ok dodam ze dzis i wczoraj jeszcze zrobilem ok 200km i jest niby wporzadku.

Wg mnie bylo to "zapowietrzenie" bo plyn byl na kresce min. Troche mi gdzies wycieka delikatnie 2 razy do roku po 100ml ale przy przebiegu 360tys km to pewnie wiekszosc dolewa jak duzo jezdzi.

Zastanawia mnie teraz tylko czy w zbiorniczku cos tak ten przeplyw mocno widoczny jest tak faluje mocno ten plyn? Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sityka w zbiorniczku? Kolego co tam sprawdzic jak to ma wygladac?

Juz zrobilem z 400km i jest ok ale buzuje sie dalej. Czyzby ilosc plynu na min takie objawy dala a jak wlalem na max to jest ok?[br]Dopisany: 01 Luty 2012, 18:36_________________________________________________kolego w tym malym zbiorniczku jest cos co sie rusza jak palec wlozylem to rusza sie w kazda strone i jak korek probuje zakrecic to musze to w srodku przesunac pod scianke zbiorniczka bo wadzi wskaznik poziomu min/max i nie moge zakrecic korka normalnie.

Co to za usterka i jak ja naprawic? Jezdze i jest niby oki ale niepokoi mnie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki matius te sitko latalo i wlozylem je ale znow to samo wiec wyjalem zbiorniczek i je przeczyscilem benzyna bo bylo mocno brudne i narazie jest oki :) chyba juz po klopocie nom 360 tys mam nakrecone wiec mialo prawo sie zabrudzic i nie filtrowalo juz jak powino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się tu by nie zakładać nowego wątku. Też mam problem z latającym sitkiem. Próbowałem go dzisiaj poprawić przez wlew do zbiorniczka ale nie ma opcji. Jakim cudem się to tak obróciło nie mam pojęcia.

Pytanie do kolegi który owe sitko naprawił. Jak się do tego pieroństwa dostać ? Ogólny demontaż zbiorniczka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się tu by nie zakładać nowego wątku. Też mam problem z latającym sitkiem. Próbowałem go dzisiaj poprawić przez wlew do zbiorniczka ale nie ma opcji. Jakim cudem się to tak obróciło nie mam pojęcia.

Pytanie do kolegi który owe sitko naprawił. Jak się do tego pieroństwa dostać ? Ogólny demontaż zbiorniczka ?

przerabialem tez u siebie temat: przy okazji mozesz wymienic plyn jak nie byl wymieniany ze dwa lata...

najlepiej zdemontowac zbiorniczek przy okazji wyczyscic np benzyna, wsadzic palce i próbować je wsadzic na swoje miejsce wazna jest tez strona i to zeby na koncu jak wejdzie na swoje miejsce to je docisnac i ot cala robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że to sitko mi się tak obróciło, że pojęcia nie mam jak je obrócić z powrotem bo to prawie fizycznie nie możliwe. Jest w kształcie litery L i ten dłuższy koniec co wchodzi w tą prowadnicę mam kurna do góry a krótszy w dół. Masakra jakaś mogę obracać go z pomocą szczypiec w prawo lub w lewo ale obrócić by dłuższy koniec poszedł na dół ... no nie ma miejsca na taki manewr. Archiwum X jakieś :) Dlatego myślałem że się można do tego dobrać jakoś od pupy strony po demontażu całkowitym zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rzeczywiście dziwna sprawa w takim razie :kwasny:

bo w sumie zbiorniczka jako tako sie nie roziera i w sumie chyba nie ma opcji zeby to siitko odwrocilo sie "do gory nogami" zreszta moze...

pokombinuj jesli przemiescilo sie w jedna strone to i powinno w drugą

wymontuj zbiorniczek z auta usiadz i na spokojnie pokombinuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...