Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?


cool506

Rekomendowane odpowiedzi

Też juz Bartku straciłem nadzieje na kierownice. Jednak tak jak mówisz fotele ważna sprawa, jak wiadomo ludzie przekładają fotele tak samo jak kierownice. Nawet jeśli poduszki są 1 nabojowe w tych i tych to może to nie działać tak jak w przypadku poduchy B8 w B7...

a te napenwno nie działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też juz Bartku straciłem nadzieje na kierownice. Jednak tak jak mówisz fotele ważna sprawa, jak wiadomo ludzie przekładają fotele tak samo jak kierownice. Nawet jeśli poduszki są 1 nabojowe w tych i tych to może to nie działać tak jak w przypadku poduchy B8 w B7...

a te napenwno nie działają?

Ten post: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=241736.msg2918580#msg2918580

i posty niżej. Trzeba się wczytać w treść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest powiedziane że może być problem ale nie jest to potwierdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj! Poduszka z B8 nie wystrzeli w B7? -- no tak z tego wynika ale koles mowil ze mam zadzonic do innego kolesia co sie tym zajmuje a jego dzis nie ma bo jest u klienta jakiegos

[br]Dopisany: 06 Luty 2012, 14:51_________________________________________________mowil ze sa inne kody przyspieszenia i impulsow w sterowniku to zalezne jest ponoc od rocznika produkcji i sterwania jakims gatewayem ale koles nie byl pewien kazal jutro dzownic

(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest powiedziane że może być problem ale nie jest to potwierdzone

Fakt, masz racje. Jednak dla posiadaczy B7 to nie problem bo poducha z B7 pasuje do kiery B8. Teraz dobrze by było dowiedzieć sie jak to jest z przednimi fotelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozamiatane :wallbash:

Raguś dziękuje Ci , że nie miałeś takiego koloru skory jaki chciałem, dzieki Temu nie utopiłem kasy w obszycie kiery b7, i komu ja to teraz sprzedam .... Chyba za 100 zł trza bedzie wystawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozamiatane :wallbash:

Raguś dziękuje Ci , że nie miałeś takiego koloru skory jaki chciałem, dzieki Temu nie utopiłem kasy w obszycie kiery b7, i komu ja to teraz sprzedam .... Chyba za 100 zł trza bedzie wystawić...

Spokojnie Cool - w B7 też są golasy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mozna cos innego zastosować, zlecić firmie wykonanie kierownicy na bazie 3 ramiennej b6 tak zeby umieścic w niej sterowanie z b7 , moze cos ładnego zaproponują,

jeszcze poczekamy na techniczne dokładne objaśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tutaj piszecie o mostkowaniu.

Skoro ja przelozylem poduche z b7,modul i tasme.To gdzie tam mostkowanie?Przy przejsciu na setup b7 samo sie mostkuje,czy trzeba wykonac osobna operacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do sprawy poduszek bocznych przednich foteli z B7: ustalono, że mają inne numery ETKI. Czy mają takie same mocowania jak te z B6?[br]Dopisany: 08 Luty 2012, 08:13_________________________________________________Czy z mostkowaniem czy bez mostkowania poduszka nie wystrzeli.

Na czym polega mostkowanie, które piny trzeba połączyć jest już o tym w tym wątku. Łącznie ze zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bieniek przeczytaj jeszcze raz , NIE DA SIE, NIE MA TAKIEJ MOZLIWOSCI

http://upsilon.star.net.pl/~czaki/allegro/kierb6.jpg

jakosć beznadziejna ale moze by cos bylo z tego, nawet pewnie proporcje nie zachowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart a orientujesz sie moze jak jest przy swapie z TT do B7 ?

kolego nie chodzi o to jakiej konstrukcji sa poduchy tylko czy sterwoniki i naboje maja taka sama czestotliwosc komunikacji a to moze niestety byc inne

ale popytam jesli bedzie ktos na tyle chetny do rozmowy bo narazie odsylaja mnie od annasza do kajfasza

panowie problem nie lezy w wygladzie poduszki ani w jej podlaczeniu ale w sterowaniu i czestotliwosci impulsu co moze byc inne w b7 i b8 jesli np wezmiemy baga z roku 2005 i baga z roku 2008 to te sa juz innym sygnalem sterownae i d*pa zbita

[br]Dopisany: 08 Luty 2012, 09:05_________________________________________________

Tylko tutaj piszecie o mostkowaniu.

Skoro ja przelozylem poduche z b7,modul i tasme.To gdzie tam mostkowanie?Przy przejsciu na setup b7 samo sie mostkuje,czy trzeba wykonac osobna operacje?

kolego ale problem w tym ze Twoje czujniki na karoserii komunikuja sie ze sterownikiem inna czestotliwoscia i inaczej ten impuls jest odbierany

prosty przyklad jak bys sie chcial dogadac w chinach po wietnamsku brzmia podobnie a ni ch** sie nie dogadasz tak samo jest niestety z tym ukladem

jako ze uklad air bag jest ukladem niesamowicie zlozonym w ktorym musza byc brane pod uwage setki obliczen CPU i pomiary z czujnikow crashu lub przyspieszenia G jesli jeden z elementow ukladu nie bedzie mial komunikacji SYTEM NIE ZADZIALA zostalo to tak skonstruowane po to aby uniknac wybuchow na parkingu lub tym podobnych rzeczach

tak jak mowilem musi byc zadana predkosc minimalna np 30kmh do tej predkosci poduszki nie wystrzela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy:

No to jest zgryz, czy wracac do paskudnej kiery b6 :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja myślę, że temat jest już wyjaśniony więc proponuje go zamknąć..."nikt" z nas pewności nie ma czy ori poduszki (patrz.B6) w razie konieczności by odpaliły...więc teraz każy robi jak uważa...kiedyś auta jeździły bez air bagów i też się śmigało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko zostało wyjaśnione:

* kierownica z B8 w B7?

* mocowanie poduszek bocznych foteli przednich B6 a B7?

* kwestia OC i AC w sytuacji kolizji przy modyfikowanym przez właściciela systemie airbag?

Zgadzam się, że może w temacie pojawić się OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,ze nie ma przypadku gdy w b6 z kiera b7 wystrzelily wszystki epoduchy.Zarejestrowano tylko nie wypalenie jaska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,ze nie ma przypadku gdy w b6 z kiera b7 wystrzelily wszystki epoduchy.Zarejestrowano tylko nie wypalenie jaska?

Nie było takiego przypadku - wywalało inne poduszki a kierownicy z B7 nie.

Jeśli chodzi o elektrykę i podłaczenie mostka - macie wklejone schematy... W B6 są dwa kabelki (piny 1 i 2 w łączniku) podłączone do detonatora nr 1. W B7 zaczyna się tak samo, do tego pinami 3 i 4 w łączniku lecą kabelki do detonatora nr 2.

Mostek polegał na tym, że z łącznika z pinów 1 i 2 wychodzi się dwoma kabelkami i po parze podłacza się je do każdego z zapalników.

Chyba nikt z nas nie wykonał takiego połączenia - po swapie wszyscy mamy podłączony tylko pierwszy detonator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos,ale z MF z b7 http://allegro.pl/nowa-kierownica-audi-8e0-a4-s4-rs4-a6-s6-rs6-sline-i2067714230.html

:kox: :kox:[br]Dopisany: 08 Luty 2012, 12:34_________________________________________________I wykonuja na zamowienie :naughty:[br]Dopisany: 08 Luty 2012, 12:34_________________________________________________Wyslalem zapytanie,czy zrobia kiere ladna do b6 z przyciskami Mf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie na szczęście zostawiłem wszystkie graty :)

Zastanawiam się jednak, czy można zostawić taśmę i moduł kierownicy z B7 (oczywiście bez przekładania kabelków sie nie obejdzie, bo gniazdo w taśmie jest inne) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...