Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?


cool506

Rekomendowane odpowiedzi

okaze sie ze na 3 badane, wystrzela 3 poduszki. wszyscy sie uciesza.

A w czasie wypadku poduszka nie wystrzeli, ktos straci zdrowie luz zycie? Jezeli to bylby ktos bliski?

jeśli system działa to działa. Jeśli nie to jest dokłądnie takie samo ryzyko jak to że nie wystrzeli z seryjnym airbagiem... Przecież sygnał nie jest wysterowywany na chybił trafił raz taki raz taki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okaze sie ze na 3 badane, wystrzela 3 poduszki. wszyscy sie uciesza.

A w czasie wypadku poduszka nie wystrzeli, ktos straci zdrowie luz zycie? Jezeli to bylby ktos bliski?

jeśli system działa to działa. Jeśli nie to jest dokłądnie takie samo ryzyko jak to że nie wystrzeli z seryjnym airbagiem... Przecież sygnał nie jest wysterowywany na chybił trafił raz taki raz taki...

bez dokumentacji technicznej tego nei wiesz.

np. moga byc rozne czestotliwosci czy amplitudy w zaleznosci od temperatury w kabinie. i tysiace tego typu zalozen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszac swap silnika myslalem o zmianach z gamy silnikow danego modelu i producenta.

Napisalem wyraznie, cien watpliwosci dla mnie jest dyskwalifikujacy. Zycie i zdrowie sa zbyt cenne.

...i pisze to ktos, kto jezdzi na letnich oponach w zime :cool1::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okaze sie ze na 3 badane, wystrzela 3 poduszki. wszyscy sie uciesza.

A w czasie wypadku poduszka nie wystrzeli, ktos straci zdrowie luz zycie? Jezeli to bylby ktos bliski?

jeśli system działa to działa. Jeśli nie to jest dokłądnie takie samo ryzyko jak to że nie wystrzeli z seryjnym airbagiem... Przecież sygnał nie jest wysterowywany na chybił trafił raz taki raz taki...

bez dokumentacji technicznej tego nei wiesz.

np. moga byc rozne czestotliwosci czy amplitudy w zaleznosci od temperatury w kabinie. i tysiace tego typu zalozen.

ale dokumentacji technicznej nigdy nie uzyskamy bo są to dane zastrzeżone.

Nie chce mi się wierzyć żeby temperatura miała tutaj jakiś wpływ. Ale tak jak mówie takich rzeczy nigdy sie nie dowiemy.

Równie dobrze można dywagować czy można do auta z rocznika 2006 wsadzić poduche z 2007 roku bo przecież coś mogli zmienić...

Myśle żę nie ma co bić piany. Wiadomo że każdy który zmienia coś w systemie airbag musi liczyć się z tym że to jednak jest system airbag i nigdy nie bedzie miał 100% pewności że wsyzstko zadziała prawidłowo.

Ale takie testy pozwolą dać jakąs tam odpowiedz.

Teraz nic nie wiemy, po testach będziemy wiedzieć coś.

Może inaczej. Test pozwoli nam sprawdzić czy poduszka w ogole wystrzeli. Jeśli nie to przynajmniej nie będzie domysłów że może zadziała. I tak trzeba patrzeć na tą próbe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i pisze to ktos, kto jezdzi na letnich oponach w zime :cool1::naughty:

oj przepraszam bardzo. poniewaz, zawsze ide z wiatrem slusznosci, 2gi sezon jezdze na zimowkach... a na letnich jezdzilem poniewaz w poznaniu zim nie bylo takich aby w miescie asfalt byl sniegiem pokryty...

w ubieglym roku o drogi juz tak nie dbano... wiec trzebabylo dostosowac sie do warunkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dokumentacji technicznej nigdy nie uzyskamy bo są to dane zastrzeżone.

Nie chce mi się wierzyć żeby temperatura miała tutaj jakiś wpływ. Ale tak jak mówie takich rzeczy nigdy sie nie dowiemy.

Równie dobrze można dywagować czy można do auta z rocznika 2006 wsadzić poduche z 2007 roku bo przecież coś mogli zmienić...

Myśle żę nie ma co bić piany. Wiadomo że każdy który zmienia coś w systemie airbag musi liczyć się z tym że to jednak jest system airbag i nigdy nie bedzie miał 100% pewności że wsyzstko zadziała prawidłowo.

Ale takie testy pozwolą dać jakąs tam odpowiedz.

Teraz nic nie wiemy, po testach będziemy wiedzieć coś.

Może inaczej. Test pozwoli nam sprawdzić czy poduszka w ogole wystrzeli. Jeśli nie to przynajmniej nie będzie domysłów że może zadziała. I tak trzeba patrzeć na tą próbe.

nie ma dokumentacji technicznej nie ma badan. poniewaz nie wiadomo co i jak badac.

odpalcie 10000 poduszek. w roznych warunkach zawsze z takim samym pozytywnym skutkiem. bedzie mozna wtedy dopiero zaczac dywagowac czy mod jest bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej. Test pozwoli nam sprawdzić czy poduszka w ogole wystrzeli. Jeśli nie to przynajmniej nie będzie domysłów że może zadziała. I tak trzeba patrzeć na tą próbe.

czytasz co pisze? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem czemu dopiero po założeniu tego tematu wszyscy się obudzili. W wątku o przekładce kierownicy pojawiały się wątpliwości na ten temat, ale jakoś dyskusja nie została podjęta.

Ja zakładając graty z B7 robiłem to z pełną świadomością, że poduszka może nie wystrzelić. Wiem też, że nigdy bym się na to nie zdecydował wiedząc, że autem będą jeździć inne osoby. Jeżdżę tylko ja i zdaję sobie sprawę iż narażam się tutaj na niebezpieczeństwo.

Na wszelki wypadek wszystko z B6 mi zostało, więc jeśli sytuacja się zmieni i i autem będzie jeździć ktoś inny, albo będę go sprzedawał, wszystko wróci do stanu sprzed moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i pisze to ktos, kto jezdzi na letnich oponach w zime :cool1::naughty:

a na letnich jezdzilem poniewaz w poznaniu zim nie bylo takich aby w miescie asfalt byl sniegiem pokryty...

cholera przeprowadzam się do Poznania skoro tam temperatury w zimie nie spadają poniżej 7 stopni i nie trzeba zimówek zakłądać....[br]Dopisany: 14 Luty 2012, 12:15_________________________________________________

W sumie nie wiem czemu dopiero po założeniu tego tematu wszyscy się obudzili. W wątku o przekładce kierownicy pojawiały się wątpliwości na ten temat, ale jakoś dyskusja nie została podjęta.

Ja zakładając graty z B7 robiłem to z pełną świadomością, że poduszka może nie wystrzelić. Wiem też, że nigdy bym się na to nie zdecydował wiedząc, że autem będą jeździć inne osoby. Jeżdżę tylko ja i zdaję sobie sprawę iż narażam się tutaj na niebezpieczeństwo.

Na wszelki wypadek wszystko z B6 mi zostało, więc jeśli sytuacja się zmieni i i autem będzie jeździć ktoś inny, albo będę go sprzedawał, wszystko wróci do stanu sprzed moda.

no i dokładnie. Ale jeśli zrobimy test i wyjdzie że poducha w ogóle nie strzela to przynajmniej będzie można napisać że poducha napewno nie wystrzeli. A niektórzy troche się w swoich podpisach zagalopowali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury.Uzytkujemy auto od -20C do +40C.Myslisz,ze jest jakis system monitorujacy ta temperature i dostosowuje strzal poduszki do temp?Watpie...Nie mowie,ze bedzie to miarodajny test.Napewno cos potwierdzi,lub zaneguje. Decyzje i tak kazdy podejmie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury.Uzytkujemy auto od -20C do +40C.Myslisz,ze jest jakis system monitorujacy ta temperature i dostosowuje strzal poduszki do temp?Watpie...Nie mowie,ze bedzie to miarodajny test.Napewno cos potwierdzi,lub zaneguje. Decyzje i tak kazdy podejmie sam.

przeciez to byl tylko przyklad i tak jak napisales: "nie sadzisz", a wiec tego nie wiesz.

co do decyzji? oczywiscie.

ludzie czesto sie oszukuja, gdy maja na cos ochote. to podobnie jak z kupowaniem samochodow w okazyjnych cenach. chca wierzyc ze akurat maja szczescie... :wink4:

mialem B6 - nie robilem modyfikacji - kierownicy. Poniewaz mialem watpliwosci. Moze nawet gdzies o tym pisalem. Walczylem na ile sie da z montowaniem rezystorow zamiast poduszek byle sie kotrolka poduszki nie swiecila. Tez sie zawsze spotykalem z identycznymi komentarzami, ze kazdy podejmuje decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musa i Łukasz, narobiliście bałaganu a nawet nie wiecie co mam zamiar zrobić. Zamiast tego bawicie się w spekulacje dokładając do tego jakieś crash testy, 1000 poduszek i 'Barta z kolegami'. Dziękuję...

Nie miałem szansy wyjaśnić o co chodzi przez zapierdziel, który teraz mam. Poduchy są mi potrzebne do dokładnego porównania B6 i B7 (interesuje mnie przede wszystkim detonator i sygnał na jaki reaguje). Czy test się powiedzie czy nie, nie mam zamiaru nikogo do swapa przekonywać (tu chodzi o bezpieczeństwo, jednak jesteśmy dorośli i każdy podejmie decyzję sam). W chwili obecnej przewaga jest po stronie 'nie odpali' i tak już pewnie zostanie (więc w czym problem? Po prostu się co do tego faktu upewniamy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Barta z kolegami'. Dziękuję...

Nie czepiaj się słówek Bartek - wiesz doskonale o jaki mi przekaz chodziło. Temat z mojej strony zakończony - miałem prawo wyrazić swoje zdanie i nie zmuszam nikogo do tego aby się z tym zgadzał więc obrażanie się chyba nie jest tutaj na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie chodzi o drapanie sie o pierdoly sprawa jest powazna bo chodzi o bezpieczenstwo i zdrowie ludzkie

Bartek jesli by wam sie udalo wymusic na sterowniku z b6 impuls zaplonu bo to jest najwazniejsze i podlaczyc poduszke b6 a pozniej b7 wtedy bylo by jasne wazny jest sygnal wyjscia ze sterwonika w kierunku poduszki inne warianty nie maja znaczenia w tym wypadku bo system musi byc kompletny aby zadzialal wiec wychodze z zalozenia ze takie systemy wlasnie sa SPRAWNE

a jak steronik sobie to oblicza sobie mozliowsc wybuchu lub nie ale waznym jest by byl sygnal wyjscia ze sterwonika i wejscia do poduszki porownany bo na to jak steronik sobie to oblicza nie macie wplywu zalezne jest od wielu czynnikow dodam jeszcze aby system zadzialal musi byc sprawny i KOMPLETNY kazdy z jego podezespolow musi dzilac ale jak napislame ma to miejscie u panow ktorzy wymienili tylko poduszke

Koles z TRW poinformowal mnie ze nie moze zadzaialac b6 sterownik z b7 poduszka ale przetestowac mozna dla jasnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musa i Łukasz, narobiliście bałaganu a nawet nie wiecie co mam zamiar zrobić. Zamiast tego bawicie się w spekulacje dokładając do tego jakieś crash testy, 1000 poduszek i 'Barta z kolegami'. Dziękuję...

Nie miałem szansy wyjaśnić o co chodzi przez zapierdziel, który teraz mam. Poduchy są mi potrzebne do dokładnego porównania B6 i B7 (interesuje mnie przede wszystkim detonator i sygnał na jaki reaguje). Czy test się powiedzie czy nie, nie mam zamiaru nikogo do swapa przekonywać (tu chodzi o bezpieczeństwo, jednak jesteśmy dorośli i każdy podejmie decyzję sam). W chwili obecnej przewaga jest po stronie 'nie odpali' i tak już pewnie zostanie (więc w czym problem? Po prostu się co do tego faktu upewniamy).

Bartek, w zakresie modyfikacji nei jestem teoretykiem, bawie podobnie i zawsze mnie to interseuje, pomimo ze malo sie udzielam, w tych dzialach.

Jednak gdy mam na jakis temat watpliwosci zawsze je deklaruje. Zwłaszcza w sytuacji gdy chodzi o bezpieczenstwo.

Powinno sie wlasnie wyraźnie o mowic o ryzyku, aby potencjalny zainteresowany byl tego swiadomy.

Wiekszość użytkownikow forum czyta pierwszy post i ostatni. czesto kierujac sie glosem wiekszosci. Tutaj moglbym mnozyc przyklady.

Dlatego z cala stanowczoscia uwazam, że wypowiedź Łukasza i moja - głosy wątpliwości, powtarzane wielokrotnie są niezbędne i katerorycznie nie powinny być ocenione jako źródło bałaganu.

A ew. test, tylko i wyłącznie powienien potwierdzić - zilistrowac fakt niekompatybilnosci systemów. A nie być poszukiwaniem rozwiązania problemu. Nie w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam poduszki do B6. Zaginęła definitywnie.

PS. Musashi i Lukaszr. Jak nie chcecie sie dorzucic, to nikt nie zmusza. :wink4: Ale żeby od razu tak reagować :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam poduszki do B6. Zaginęła definitywnie.

PS. Musashi i Lukaszr. Jak nie chcecie sie dorzucic, to nikt nie zmusza. :wink4: Ale żeby od razu tak reagować :hi:

Zupelnie nie zrozumiales intencji naszych wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie rozumiemy się kurde...

Nie czepiam się argumentów - ponieważ je podzielam! Jeśli komuś się wydaje, że po udanych testach rzucę hasło "spoko, mozna instalować poduchę" to się myli. Celem mojego testu jest dokładniejsze poznanie systemu i tego jak działa - bez względu na wynik (nie chodzi mi o to aby za wszelką cenę uruchomić tę cholerną poduszkę w B6).

Natomiast bardzo zraziła mnie forma waszej wypowiedzi - ponieważ do testu momentami odnosiliście się obaj w kpiący sposób, chcą czy nie chcąc bojkotując tym samym projekt, który zaproponowałem. Spójrzcie na to jak na kolejny eskperyment w celach naukowych - chcemy dowiedzieć się czegoś więcej. Cholera nie wiem, czy dziś mam po prosty zły dzień - niech mnie ktoś uszczypnie ale tak właśnie odebrałem Wasze posty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...