Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?


cool506

Rekomendowane odpowiedzi

Czekaj! Poduszka z B8 nie wystrzeli w B7? -- no tak z tego wynika ale koles mowil ze mam zadzonic do innego kolesia co sie tym zajmuje a jego dzis nie ma bo jest u klienta jakiegos

[br]Dopisany: 06 Luty 2012, 14:51_________________________________________________mowil ze sa inne kody przyspieszenia i impulsow w sterowniku to zalezne jest ponoc od rocznika produkcji i sterwania jakims gatewayem ale koles nie byl pewien kazal jutro dzownic

[br]Dopisany: 06 Luty 2012, 14:53_________________________________________________aha dodal jeszcze ze pakowanie wkladu poduszki do innej obudowy niz byla ona zaprojektowana podczas wybuchu grozi uszkodzeniem kierowcy lub pasazera i nie chodzi o sile wybuchu bo ta moze byc identyczna w kazdej poduszcze (oczwiscie tego samego typu inaczej nie wybuchnie) ale chodzi o tzw "rozwiniecie poduszki" one sa do roznych obudow inaczej skladane we wkladach nawet 3 i 4 ramienna sa inaczej skladane cos jak zasada spadochronu

wiec zalozenie wkladu z b6 do obudowy b7 moze zakonczyc sie w najgorszym przydadku poranieniem twarzy jesli sila wybuchu rozerwie obudowe nie w tym miejscu co trzeba

wiec jak widac nie jest to takie wsztyko proste fajnie jest jesli nic sie nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że w 100% się nigdy nie dowiemy czy to działa czy nie dopuki ktoś nie piedolnie i wtedy bedzie wiadomo (i musiałyby być to 2-3 przypadki bo wiadomo jak z systemami airbag jest- tam jest za dużo zależności).

Nikt Ci nie powie na 100% że poducha wystrzeli bo nikt nie wezmie na siebie takiej odpowiedzialności.

Przypuszczam że jeśli byś zadzwonił z pytaniem czy seryjnie zamontowana poduszka wybuchnie w czasie wypadku w 100% tak jak powinna to nikt Ci też nie da na to gwarancji.

Prosta zasada.. dzwonisz do kogoś, on nie wie czy go nie nagrywasz czy coś. To jest bardzo duża odpowiedzialność.

Zawsze lepiej powiedzieć... Panie nie zadziała... i po sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemian trochę racji masz...ale jeśli są to zupełnie inne systemy to jest duże prawdopodobieństwo, że poducha nie odpali...

ale skoro tak to czemu te mądre kompy w audi nie zgłaszają błędu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo komp sprawdza tylko rezystancje, możesz wstawić nawet rezystor za 20 gr i nie pokaże błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz seryjne kierownice z B6 pójdą z ceną w górę :evil:

ciekawe ilu z użytkowników B6 zrobi moda "wstecznego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją starą zostawiłem sobie. I teraz sam nie wiem co robić :confused4:

=======

Ciekawi mnie kiedy (i czy w ogóle) dealujący kiery na tym forum przestaną pisać "[b6/B7]" i zaczną uczciwie informować o istniejących wątpliwościach dotyczących poprawności działania takiej kombinacji.

Kasa kasą ale tu chodzi o coś wiele ważniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją starą zostawiłem sobie. I teraz sam nie wiem co robić :confused4:

Twoj Avatar ANDY objaśnia wszystko :wink4:

Ja tez mam dylemat jak pewnie wielu użytkowników B6. Co do Sprzedajacych kiery B7 moim zdaniem jest 50/50 bo jednak po pierwsze:

- Nikt jeszcze nic do końca nie wie

- Temat został zagadnięty, a wiec wiekszosć z nich sprzedawała kiery w nieswiadomości, tak samo jak wielu z Nas je kupowało

- Nie wiem czy wogule jest ta sprawa do wyjaśnienia

Ja osobiscie tak jak Andy zastanawiam się, bo jednak jest dla mnie ważne bezpieczeństwo, i pewnie "tfu tfu" jakbym przy...ł w drzewo to poźniej już nie cieszyłbym się ze mam kiere z B7 czy B8 patrząc w lusto na obity ryj.

P.S. Czaki, Siemian i reszta chłopaków ktorzy handlują tymi rarytasami - ja nie założylem wątku zeby komuś zaszkodzić, broń Boże od Siemiana kupilem pare gratów do swapa i mam nadzieje ze handlował bede dalej, niestety zdrowie jest Najważniejsze (przynajmniej dla mnie).

Jeśli chodzi o wątek przeniosłem go w myśl regulaminu z działu sprzedaży zeby nie było Ot o bałaganu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie kiedy (i czy w ogóle) dealujący kiery na tym forum przestaną pisać "[b6/B7]" i zaczną uczciwie informować o istniejących wątpliwościach dotyczących poprawności działania takiej kombinacji.

Kasa kasą ale tu chodzi o coś wiele ważniejszego.

Nie życze sobie takich komentarzy, mysle że nie tylko ja. Nie pierwszy raz coś Ci nie pasuje i się czepiasz. Ton Twojej wypowiedzi świadczy o tym jakbyś uważał że celowo nie informujemy o tym... Tak bo my z czakim (i nie tylko) patrzymy na tą góre pieniędzy którą możemy zarobić i patrzymy jakby kogoś ojebać...w ogole to wkladamy wystrzelone poklejone airbagi...A ty zachowujesz się jak Dzielny Rycerz który niesie pomoc... Może jeszcze nick sobie zmień na "AirbagNieStrzela" Więc hamuj bajere...

Jeśli ktoś będzie pytał o kiere to chyba jest oczywiste że poinformuje go o tym wątku- niech sobie przeczyta i sam wyciągnie wnioski. Jestem pewien że tak samo postąpi Czaki (za reszte się nie wypowiem bo nie wiem).

Moja opinia jest taka jak wyraziłem ją pare postów wyżej. Dopóki nie zobacze paru aut rozbitych gdzie bede wiedział że poducha była dobrze podpięta a nie wystrzeliła to nie powiem że na 100% poducha nie wystrzeli. Ale nie twierdze żę tak nie jest.

Nie wydaje mi się również że gdyby tak było to proceder ten (wymiany kierownic) by się tak rozpowszechnił w całej Europie i nie tylko i nikt by na to nie zwrócił uwagi wczęsniej.[br]Dopisany: 06 Luty 2012, 21:48_________________________________________________

Ja swoją starą zostawiłem sobie. I teraz sam nie wiem co robić :confused4:

Twoj Avatar ANDY objaśnia wszystko :wink4:

Ja tez mam dylemat jak pewnie wielu użytkowników B6. Co do Sprzedajacych kiery B7 moim zdaniem jest 50/50 bo jednak po pierwsze:

- Nikt jeszcze nic do końca nie wie

- Temat został zagadnięty, a wiec wiekszosć z nich sprzedawała kiery w nieswiadomości, tak samo jak wielu z Nas je kupowało

- Nie wiem czy wogule jest ta sprawa do wyjaśnienia

Ja osobiscie tak jak Andy zastanawiam się, bo jednak jest dla mnie ważne bezpieczeństwo, i pewnie "tfu tfu" jakbym przy...ł w drzewo to poźniej już nie cieszyłbym się ze mam kiere z B7 czy B8 patrząc w lusto na obity ryj.

P.S. Czaki, Siemian i reszta chłopaków ktorzy handlują tymi rarytasami - ja nie założylem wątku zeby komuś zaszkodzić, broń Boże od Siemiana kupilem pare gratów do swapa i mam nadzieje ze handlował bede dalej, niestety zdrowie jest Najważniejsze (przynajmniej dla mnie).

Jeśli chodzi o wątek przeniosłem go w myśl regulaminu z działu sprzedaży zeby nie było Ot o bałaganu :hi:

z tym się zgadzam w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poinformowałeś tych, którym sprzedałeś do tej pory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poinformowałeś tych, którym sprzedałeś do tej pory?

Nie chcę się wtrącać , ale myślę że trochę przesadzasz z tymi nie potrzebnymi tekstami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo o tym nie wiedziałem. Zresztą nikt raczej nie wiedział...

AndyN prosze Cie nie próbuj być bardziej papieski od Papieża...[br]Dopisany: 06 Luty 2012, 22:24_________________________________________________

A poinformowałeś tych, którym sprzedałeś do tej pory?

Nie chcę się wtrącać , ale myślę że trochę przesadzasz z tymi nie potrzebnymi tekstami ...

nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz...[br]Dopisany: 06 Luty 2012, 22:26_________________________________________________AndyN już sypał w innych tematach technicznych kompletnym OT na ten temat na co została mu nawet zwrócona uwaga...

Dobrze że nie jest klubowiczem bo przypuszczam że witałby wszystkich na forum słowami "uwaga na airbagi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poinformowałeś tych, którym sprzedałeś do tej pory?

Nie chcę się wtrącać , ale myślę że trochę przesadzasz z tymi nie potrzebnymi tekstami ...

NIe ma sensu kłócić się i obwiniać, zajmijmy sie problematyką tematu.....

Andy rozumiem Cię ale przecież oni nie montowali tych poduch w autach wiec nie ma sensu teraz tego rozdrabniac, mieli dobre intencje, tak samo jak Ty montując sobie ta kiere w swoim aucie.....

Mesjaszem nie jestem ale spoko CHŁOPY :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ta cala sprawa ma sie do wyplacenia odszkodowania z tytulu ubezpieczenia AC i NW ?

Czy ubezpieczyciel moze odmowic wyplacenia odszkodowania jesli stwierdzi ze wlasciciel samochodu samodzielnie ingerowal w element odpowiadajacy za bezpieczenstwo bierne ?(Tj airbag) co w nastepstwie moglo byc powodem nieodpalenia poduszki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ta cala sprawa ma sie do wyplacenia odszkodowania z tytulu ubezpieczenia AC i NW ?

Czy ubezpieczyciel moze odmowic wyplacenia odszkodowania jesli stwierdzi ze wlasciciel samochodu samodzielnie ingerowal w element odpowiadajacy za bezpieczenstwo bierne ?(Tj airbag) co w nastepstwie moglo byc powodem nieodpalenia poduszki ?

wydaje mi się że nie, bo to że wymieniłeś airbag nie miało wpływu na to że wypadek się wydarzył.

Sprowadzając się do tego można powiedzieć że mogliby się czepiać każdej ingerencji. Że założyłeś dystanse bez homologacji co mogło spowodować wypadek, że założyłem ledowe żarówki bez homologacji, itepe...

Tak mi sie wydaje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemian wprowadź nową metodę, jak założysz w B6 kierę z B7 powiedz a teraz test ja wysiadam a ty do 100km/h w scianę . Zobaczysz czy działa :)

A tak serio AndyN jak sam nie sprawdzisz to nie ma pewnosci 100%. Jakby nie było to troszkę przesadzasz i robisz tu z kolegów pazernych typów na kasę aby sprzedać . Powiedz na 100% wiem że air nie wystrzeli na własnych dowodach. A jesli tak będzie to i tak to nie jest na miejscu Ciekawi mnie kiedy (i czy w ogóle) dealujący kiery na tym forum przestaną pisać "[b6/B7]" i zaczną uczciwie informować o istniejących wątpliwościach dotyczących poprawności działania takiej kombinacji. nikt o tym nie mówił :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ta cala sprawa ma sie do wyplacenia odszkodowania z tytulu ubezpieczenia AC i NW ?

Czy ubezpieczyciel moze odmowic wyplacenia odszkodowania jesli stwierdzi ze wlasciciel samochodu samodzielnie ingerowal w element odpowiadajacy za bezpieczenstwo bierne ?(Tj airbag) co w nastepstwie moglo byc powodem nieodpalenia poduszki ?

Mysle ze podstawy prawne na 100% , ale majac w tym duze doświadczenie, rzeczoznawcy nigdy takich rzeczy nie sprawdzają ...... Chyba ze sprawa dotyczy rzeczoznawcy policyjnego, który ma za zadanie udowodnić z jakiej przyczyny był "zgon" np kierujacego w wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co się przekomarzać każdy ma swoje zdanie i jest dorosły i odpowiada za swoje czyny. Powiem tak jeżeli chodzi o to odszkodowanie miałem kiedys Passata przerobionego z angola, przeróbka była zrobiona profesjonalnie miałem wszystkie papiery, przeglądy i homologacje i niestety mi go buchnęli. Ubezpieczalnia po obejrzeniu kwitów i jak się dowiedziała że była robiona przeróbka zaczęła się czepiać że była ingerencja w układ kierowniczy i parę innych rzeczy. Co się najeździłem po sądach to moje, sprawę co prawda wygrałem ale ubezpieczyciel zrobi wszystko żeby uprzykrzyć życie i będzie się czepiał każdego szczegółu. Więc każdy robi przeróbki na własne ryzyko, ja też chciałem założyć kierę od B7 chociaż narazie odpuściłem z uwagi na inne finanse ale powiem szczerze że będę dalej myślał nad założeniem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no AndyN trochę przesadza :thumbdown: ...a po drugie to nikt nikogo nie zmusza do zakupów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokad nikt nie zrobi rzetelnych testow mozna bedzie sobie pisac tak strona za strona i raczej nie wiele z tego wyniknie.

Pewnie ludzie z Audi wiedza czy ta poduszka z b7 odpali w b6 czy nie.

Kazdy kto robi takiego swapa powinien miec swiadomosc tej niejasnosci i robic to co robi tylko i wylacznie na wlasna odpowiedzialnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...