Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?


cool506

Rekomendowane odpowiedzi

a audizone to jakas wyrocznia ? nawet nie opisał jak podlaczyl szeregowo czy równolegle ? te oba ladunki , jesli tak zrobil do sterwonika b6 to co na to rezystancja ? , po prostu bzdury a wy je powielacie

Bzdury, ja widze ze masz pewność że odpali to weź nam to udowodnij tutaj, bo jak narazie są tylko dowody na to ze nie odpali. Ja wiem że tutaj kierownice z b7/b8 się sprzedają masowo i są montowane z B6, a po takim temacie i nagłośnieniu sprawy mogą co poniektórym interesy troszkę podupaść. Ale zeby odrazu wypisywać że to są bzdury jak dowodów wiecej jest na nieodpalenie poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda na schematach? W jaki sposób w B7 podłączony jest drugi zapalnik do sterownika poduszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poduszke z B6. Oddam za symboliczne XXXPLN do testów poprawności działania układu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda na schematach? W jaki sposób w B7 podłączony jest drugi zapalnik do sterownika poduszek?

W B7 przez łącznik 4-pinowy lecą jeszcze 2 dodatkowe przewody do drugiego zapalnika...

b6vsb7.jpg

[br]Dopisany: 30 Styczeń 2012, 15:49_________________________________________________Tak szczerze... Strasznie mi się podoba kiera w B7, ale w chwili obecnej mam ochotę wrócić do starego setupu z B6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś zmieni tytuł tego wątka :cool1: Raczej pownno być : czy poduszka

Czy kierownica z B7 wystrzeli w B6 ? :)

Ale mi wstyd :embarrassed: :embarrassed: :embarrassed::naughty:

Niestety Bartek jak w większości przypadków ma racje, póki nie ma jasności w sprawie, ja wybieram chyba Bezpieczeństwo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, tak na marginesie. Jakie rodzaj poduszek montowany jest w przednich fotelach w B7? Jedno czy dwunabojowe? :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poduszke z B6. Oddam za symboliczne XXXPLN do testów poprawności działania układu :wink4:

Z B6 to raczej auto możesz dać do testów, poduszka potrzebna jest od B7.

A jak się mają różnice jeśli chodzi o sterownik poduszek między B6 a B7? Możliwa jest podmiana? Czy różnice występują tylko w poduszce kierowcy czy również w pozostałych elementach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poduszke z B6. Oddam za symboliczne XXXPLN do testów poprawności działania układu :wink4:

Z B6 to raczej auto możesz dać do testów, poduszka potrzebna jest od B7.

A jak się mają różnice jeśli chodzi o sterownik poduszek między B6 a B7? Możliwa jest podmiana? Czy różnice występują tylko w poduszce kierowcy czy również w pozostałych elementach?

Ale wczesniej trzeba przetestowac dzialanie BAZY, czyli kompletnego ukladu z B6 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 2 sprawa to ze nikt nie napisał o przeuczeniu VIN-u poduszki do sterownika.

Pokaż mi screen z ELSY zawierający opis przyuczania VINu poduszki do sterownika. Do naboju poduszki idą dwa kable. "Ignite" i tyle.

Pytam po raz kolejny: Jaki VIN? Jaki sterownik? :wtf:

Napisałeś coś, nie wytłumaczyłeś o co chodzi.

Z PW jakie dostaję wynika, że twierdzenie to wywołało zamieszanie i dezinformację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipa z tymi poduchami... moznaby pomyslec nad swapem poduchy B6 do opakowania poduchy B7 - czyli cos jak zrobil wurcyk. :mysli:

Zmienilem dzial tematu, bo ma wiecej wspolnego z elektryka niz jako takim wnetrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipa z tymi poduchami... moznaby pomyslec nad swapem poduchy B6 do opakowania poduchy B7 - czyli cos jak zrobil wurcyk. :mysli:

(...)

Lipa jak **** :(

Przez moment przeszła mi przez myśl taka hybryda jak u WRC ale to też rzeźba.

Dlatego zrobiłem kompilację tych paru postów z rezaniem WRC: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=241736.msg2898388#msg2898388

I kolejna rzecz, która też jest niewyjaśniona: swap foteli S-Line (i pochodnych) z B7 do B6 ... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, tak na marginesie. Jakie rodzaj poduszek montowany jest w przednich fotelach w B7? Jedno czy dwunabojowe? :notworthy:

I kolejna rzecz, która też jest niewyjaśniona: swap foteli S-Line (i pochodnych) z B7 do B6 ... :kwasny:

W B7 też jest 1 nabój.

Pytam po raz kolejny: Jaki VIN? Jaki sterownik? :wtf:

Jeśli piszesz o korespondencji z Wojtkiem - to pewnie chodzi mu o sterownik kolumny kierowniczej. Gdy go wymieniasz, wywali błąd dot. poprawności VIN (sterownik wyciągnięty z innego auta). Nigdzie nie ma potwierdzonej informacji, że sterownik pracujący z tym errorem ma ograniczoną funkcjonalność - jednak takiej opcji nie należy wykluczyć.

A jak się mają różnice jeśli chodzi o sterownik poduszek między B6 a B7? Możliwa jest podmiana? Czy różnice występują tylko w poduszce kierowcy czy również w pozostałych elementach?

Sterownik w B7 ma już inne oprogramowanie oraz funkcje na poszczególnych pinach (nie chodzi tylko o różnice w kierownicy ale także np. czujniki zajęcia siedzeń itd.). Swap drivera z B7 do B6 niesie ze sobą zbyt dużo ryzyka i niewiadomych – trzeba przeanalizować cały system, łącznie z numeracją poduszek, kurtyn, napinaczy pasów… IMO, gra nie warta świeczki. Rozkmińmy temat na obecnym poziomie czyli – odpali poduszka 2-nabojowa w B6 czy nie… Jak coś, to bardzo chętnie zrzucę się na graty potrzebne do testów…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 też jest 1 nabój.

Mam nadzieję, że sterownik w B6 je wysteruje w razie potrzeby.

Jeśli piszesz o korespondencji z Wojtkiem - to pewnie chodzi mu o sterownik kolumny kierowniczej. Gdy go wymieniasz, wywali błąd dot. poprawności VIN (sterownik wyciągnięty z innego auta). Nigdzie nie ma potwierdzonej informacji, że sterownik pracujący z tym errorem ma ograniczoną funkcjonalność - jednak takiej opcji nie należy wykluczyć.

Tylko po co o tym pisał w kontekście wymiany kierownicy na tę z B7?

(..)

Rozkmińmy temat na obecnym poziomie czyli – odpali poduszka 2-nabojowa w B6 czy nie… Jak coś, to bardzo chętnie zrzucę się na graty potrzebne do testów…

By dać temu wątkowi drugie życie :decayed: proponuję zastanowić się w nim jak taki test miałby wyglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By dać temu wątkowi drugie życie :decayed: proponuję zastanowić się w nim jak taki test miałby wyglądać :)

Potrzebujemy pacjenta B6, najlepiej z przednią szybą do wymiany - oraz komplet gratów do swapa kierownicy z B7 do B6.

Oprócz tego do analizy dokładny sposób działania lewego crash sensora na pasie przednim (tak aby wysterować odpowiedni sygnał dla jednostki airbag).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujemy pacjenta B6, najlepiej z przednią szybą do wymiany - oraz komplet gratów do swapa kierownicy z B7 do B6.

Oprócz tego do analizy dokładny sposób działania lewego crash sensora na pasie przednim (tak aby wysterować odpowiedni sygnał dla jednostki airbag).

Trzeba się jeszcze zastanowić czy w B7 strzela jeden nabój, drugi a może oba jednocześnie.

Chodzi mi o to aby przy niewielkiej prędkości przy wystrzale z obu naboi komuś głowy nie urwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się w b6 podpiąć 2 ładunków i nie mozna tego robic,

20110816269.jpg

pojazd kolegi , zadna poduszka nie eksplodowała

zderzak maska lampa blotnik zawieszenie(uszkodzona konkretnie felga) slupek drzwi do wymiany, pytanie dlaczego ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujemy pacjenta B6, najlepiej z przednią szybą do wymiany - oraz komplet gratów do swapa kierownicy z B7 do B6.

Oprócz tego do analizy dokładny sposób działania lewego crash sensora na pasie przednim (tak aby wysterować odpowiedni sygnał dla jednostki airbag).

Trzeba się jeszcze zastanowić czy w B7 strzela jeden nabój, drugi a może oba jednocześnie.

Chodzi mi o to aby przy niewielkiej prędkości przy wystrzale z obu naboi komuś głowy nie urwało.

No i będzie potrzebny jeszcze jakiś klubowy kamikadze :decayed:

A tak przy okazji to zebrałem już wszystkie graty żeby założyć kierownice cięta od dołu od audi TT a wy mi teraz z takimi tekstami wyjeżdżacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się w b6 podpiąć 2 ładunków i nie mozna tego robic,

20110816269.jpg

pojazd kolegi , zadna poduszka nie eksplodowała

zderzak maska lampa blotnik zawieszenie(uszkodzona konkretnie felga) slupek drzwi do wymiany, pytanie dlaczego ?

Ja tam widzę B7 a nie B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z tego ze b7 dlaczego nic nie wypaliło tez fabryka pewnie zle zamontowała poduszki, moze od b6 wsadzili ?

Najpierw trzeba sie dowiedzieć właśnie dlaczego sie tak dzieje, jak dziala dokałdnie system a pozniej panikowac, na tysiace zmian ile przypadkowów opisano 2 ? 3?

mojemu znajomemu w nowym bmw w 2004 roku przy predkosci 100km/h samoczynnie wystrzeliła poduszka , fabrycznie zamontowana

Gdzies tam u nas na forum jest przypadek nie otworzenia sie poduszki ale zauważcie żadna poduszka nie uległa detonacji w tym pojeździe a w b6 zawsze leca 2 pasazera i kierowcy.

facet z niebieskiego auta podpiął 2 ładunki jak ?! w jaki sposób to zrobił ? nie napisał.

do detonacji ładunku potrzebnych jest wiele składowych ktore sterownik interpretuje poduszka nie ma wystrzeliwać w każdym przypadku.

Flyer a ty czego sie boisz i tak jezdzisz na bombie 2.7 bi co to ma byc,:) tego nigdy nie bylo w takim nadwoziu jak sie zachowa to auto podczas wypadku ? wiesz ? nie wiesz, nie masz pojęcia. a nagle pomyślałeś o airbagu[br]Dopisany: 30 Styczeń 2012, 20:59_________________________________________________Taki test zeby byl wiarygodny praktycznie jest nie do wykonania w naszych warunkach.

co do foteli poduszki nie roznia sie niczym sa dokladnie takie same, z tym ze "taniej" otiwerały sie w b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda na schematach? W jaki sposób w B7 podłączony jest drugi zapalnik do sterownika poduszek?

W B7 przez łącznik 4-pinowy lecą jeszcze 2 dodatkowe przewody do drugiego zapalnika...

(...)

b6vsb7.jpg

20368710411.jpg

Bart, to co? Podłączamy sterownik z B6 do zielonej czy pomarańczowej wtyczki?* :naughty:

* Parrental advisory: don't try this at home :naughty:

Bo teraz tak to w B6 mamy podłączone. "Jakoś tam ...." :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...