Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ropa - gnojówka w zimę

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chyba nie było o zamarzaniu ropy w naszych śmierdzielach :razz: . Ja tam kompletenie nie jestem obeznany, jak to jest z tą ropą przy minusowych temp. ale ze słyszałem, że lubi sobie w jakieś temp. zamarznąć.

Więc, czy w zimie do zatankowanego paliwa-ropy nie trzeba przypadkiem dolać czegoś by przy -10C czy iluś tam nam ropa nie zamarzła :shock: ?

Opublikowano

ropa nie zamarza

oddziela sie jedynie od niej parafina

i to przy wiekszych temp. jak -10

są rózne środki ale co niektórzy nawet dolewają trochę benzyny

sam osobiscie nic nie leje i lata :cool:

Opublikowano

w zimie na wszystkich stacjach ropa jest dostosowana do temp, od-25 do -35, w praktyce wyglada to tak, ze nawet podczas mrozow zeszlej zimy (autko malo w garazu stalo) przy temp ponad -35 palilo bez problemu (webasto tez)

Opublikowano
  • Autor

O beznzynie też mi się obiło o uszy ale w życiu bym jej nie dotankował.

No u nas czasami lubi do -30 dojść.

Opublikowano
w życiu bym jej nie dotankował.
mozna i nic sie nie stanie, ale naprawde niewiele
No u nas czasami lubi do -30 dojść.
u nas tez...prawie juz gory ;)
Opublikowano
No u nas czasami lubi do -30 dojść.

a no potrafi

Kwestia jest taka jak dobre i sprawdzone paliwo tankujesz :wink:

Opublikowano

z tego co wiem to teoretycznie na statoil sprzedaja rope o temp wytracenia -40C....ciezko sprawdzic w praktyce

Opublikowano

NIe wiem po co napisałem "10 przykazan dla diesla" ... skoro i taj nikt nie czyta ... :sad:

Zimą stosujemy depresatory ... i po kłopocie.

Opublikowano

baskecior, a po co jak nie sa potrzebne??

Opublikowano
baskecior, a po co jak nie sa potrzebne??

Przykazania czy depresatory ?

Opublikowano

zawsze zachwalalem Twoje przykazania, wiec chodzi o depresatory ;)

[ Dodano: 31-10-2006, 00:41 ]

wlasciwie to gdzie one sa (przykazania)?? wydaje mi sie ze kiedys je przyklejalem... :?:

Opublikowano

ja tam do swojego ex-kondona 1Z nc nie dolewalem .... odpala przy -25 bez problemu ....

trzeba lac dobry gnoj (BP Ultimate) i nie bedzie problemow .... :twisted:

zobaczymy jak bedzie z A4 .... to nasza pierwsza zima ... ;-)

Opublikowano

Ostatniej zimy jak było ponad -30 i auto stało 8h przed firmą , to zawsze odpalało z pierwszego , bez najmniejszych problemów.Nidgt mnie nie zawiodło.Tankuje na Neste

Opublikowano

Gratuluję Wam koledzy ... niestety nie zawsze jest tak różowo ... w 1Z raz przymarzło mi paliwko , cudem odpalił , ale zdechł i musiałem go wtoczyć do ciepłego garażu ... mam nadzieje że jakość paliwka się polepsza i nie trzeba będzie lać wynalazków. :)

PS: Spanky to też moja pierwsza zima z A4 i ... quattro :twisted: :mrgreen:

Opublikowano

a co myslice o lepszych paliwach typu ON verva? czy do nich tez trzeba lac dodatki zeby parafina sie nie wytrąciła?

Opublikowano
a co myslice o lepszych paliwach typu ON verva? czy do nich tez trzeba lac dodatki zeby parafina sie nie wytrąciła?

generalnie tam juz sa dodatki ... ;-)

Opublikowano
a co myslice o lepszych paliwach typu ON verva? czy do nich tez trzeba lac dodatki zeby parafina sie nie wytrąciła?

Lepsze to one są ... w cenie ... :mrgreen: Poza tym żadnej różnicy poza wyższym spalaniem. :wink:

Co do wytrącania się parafiny to jedynym sposobem przy bardzo niskich temp jest depresator.

Opublikowano
NIe wiem po co napisałem "10 przykazan dla diesla" ... skoro i taj nikt nie czyta ... :sad:

Ja przeczyłem i bardzo mi się podobały :smile:

Pozdrówki

Opublikowano
NIe wiem po co napisałem "10 przykazan dla diesla" ... skoro i taj nikt nie czyta ... :sad:

Ja przeczyłem i bardzo mi się podobały :smile:

Pozdrówki

a czy stosujesz je chociaz w 50 % ;)

Opublikowano

lepsze hmm ciezko stwierdzic wogole czy lepsze, napewno drozsze, bezsiarkowe(na statoil napewno i na reszcie mysle ze tez) temp wytracania jest identyczna jak w normalnej ON

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.