Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak odłączyć ori hak ?


slo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. Kupiłem auto z oryginalnym hakiem audi, mam do niego kluczyki ale nie mogę za cholerę go odczepić. Miał ktoś podobne problemy ? Ps, hak jest na sprzedaż :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się włożyć kluczyk i przekręcić? U mnie było tyle syfu w zamku, że rozwiercałem wkładkę wiertarką. A jeżeli szykujesz do sprzedania to odkręć go z całym mocowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim haku dodatkowo trzeba pociągnąć pokrętło i przekręcić, wtedy hak wypada z mocowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim haku dodatkowo trzeba pociągnąć pokrętło i przekręcić, wtedy hak wypada z mocowania

Jeśli jest ori audi to tak właśnie powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kaliko44.. zamek jest zarąbany syfem. Istnieją jakieś sposoby, żeby zdjąć go bez rozwiercania zamka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kaliko44.. zamek jest zarąbany syfem. Istnieją jakieś sposoby, żeby zdjąć go bez rozwiercania zamka ?

igła + strzykawka + jakiś penetrator w strzykawce + za jakiś czas kompresor i może pomoże a na pewno nie zaszkodzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. Do sprzedaży muszę odkręcić to z całym mocowaniem z tymi belkami tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz sprzedać komplet to musisz wykręcić mocowanie. Dlaczego sprzedajesz? hak zawsze się przyda, a kasy wielkiej za niego nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie... trochę się ociepli to powalczę z karcherem i wd40. może puści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po demontażu pamiętaj o przekodowaniu licznika i modułu haka, bo Ci pewnie błąd wywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzieki za info. Kabelek dopiero przyjdzie za kilka dni to w razie czego będę się pytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem hak ori i też nie można było włożyć kluczyka. Bawiłem się bardzo długo i udało mi się doprowadzić do tego że klucz wchodził i lekko poruszała się wkładka lecz nie chciała się przekręcić. Pojechałem do gościa co dorabia klucze i za 30zł ogarnął temat razem z dorobieniem nowego kluczyka (twardszego) - powiedział że zapadki mimo włożenia kluczyka były zacięte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek jest zawalony syfem bo ten hak powinien cały czas leżeć w bagażniku a nie jeździć na aucie.

Ile chcesz za ten cały hak?? bo zastanawiam sie nad załozeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo 2004 nie jestem przekonany do twojej wypowiedzi. Z autopsji wiem, że cale nie musi hak jeździć w bagażniku. Pięć lat śmigam i na razie mam zero problemu z jego odpięciem. Postępuj tak:

w moim haku dodatkowo trzeba pociągnąć pokrętło i przekręcić, wtedy hak wypada z mocowania

Miłego grzebania na mrozie :slina:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej CIN skoro jest ściągany to po to, żeby nie był na aucie jeśli nie jest potrzebny a poza tym obiło mi sie gdzieś o uszy, że jeśli hak można odpiąć to powinien być odpięty.

O ile się nie myle to diagnosta na przeglądzie mi tak powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej CIN skoro jest ściągany to po to, żeby nie był na aucie jeśli nie jest potrzebny a poza tym obiło mi sie gdzieś o uszy, że jeśli hak można odpiąć to powinien być odpięty.

O ile się nie myle to diagnosta na przeglądzie mi tak powiedział.

W PL jeszcze za to nie dają mandatów, ale np w DE jeżeli policja zobaczy ze masz odczepiany hak i nie ciągniesz przyczepki to dają mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jestem jedynym który o tym słyszał. Podobna sprawa jest w Niemczech z oponami tzn. jeśli zima pojedziesz przez niemcy na letnich oponach i policja cię dorwie to masz koniec wycieczki. Auto na lawete i kupujesz opony w pierwszym lepszym serwisie albo wracasz do domu pieszo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...