Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Ile Ah powinien mieć akumulator


teem111

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, 80Ah jest ok :good:[br]Dopisany: 31 Styczeń 2012, 18:01_________________________________________________Sprawdź jeszcze we wklejce w książce serwisowej jaki masz symbol, ja mam J0R i to jest 80Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego według jakiej normy podawany jest prąd rozruchowy (A). Obecnie najczęściej spotykaną jest EN. Przelicznik jest w tej tabeli: www.abest.com.pl/normy.xls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie Mam 77 Ah 780A. Alternator pociągnie nawet i 90 Ah. W dieslu czym większy prąd rozruchowy tym lepiej tylko bez przesady :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie Mam 77 Ah 780A. Alternator pociągnie nawet i 90 Ah. W dieslu czym większy prąd rozruchowy tym lepiej tylko bez przesady :wink4:

Dokładnie ... Obecnie mam 80 Ah i 640 A a będzie 74 Ah i 680 A :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam pytanko w sprawie akumulatora mam w moim audi założony 70amper i chciał bym się dowiedzieć jaki powinien być bo nie mam żadnej książki zeby sobie sprawdzić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapodajcie moze mi jakis dobry b akumulator do mojego afna cena nie gra roli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego Co wiem to chyba z centry są najlepsze...[br]Dopisany: 01 Luty 2012, 18:01_________________________________________________dzięki za tego linka :D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku dobierasz w zależności od pakietu jaki masz w samochodzie (musisz sprawdzić po vinie albo masz naklejke z pakietem w bagazniku i patrz po tym) Ja na przyklad kupilem teraz centre 85ah 800a rozruchowy wg pakietu powinienem miec 80ah. Do tego różnie sie mowi co do pojemnosci jedni mowia + - 10% dla aku. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze akumulatory, zreszta stosowane na pierwszy montaz sa firmy Mohl.[br]Dopisany: 01 Luty 2012, 18:11_________________________________________________

Aku dobierasz w zależności od pakietu jaki masz w samochodzie (musisz sprawdzić po vinie albo masz naklejke z pakietem w bagazniku i patrz po tym) Ja na przyklad kupilem teraz centre 85ah 800a rozruchowy wg pakietu powinienem miec 80ah. Do tego różnie sie mowi co do pojemnosci jedni mowia + - 10% dla aku. :rolleyes:

zawsze wyglaszalem poglad +/- 10%. natomiast go zmienilem. przy ladowaniu stalym napieciem nie grozi akumulatorowi przeladowanie. natomiast alternator sobie bez problemow poradzi z naladowaniem akumulatora o wiekszej pojemnosci. istone jest natomiast aby alternator byl odpowiednio dobrany do ilosci odbiornikow pradu.

aktualnie zamiast 72Ah mam 91Ah i nie ma zadnych problemow z niedoladowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...