Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to taki kup, 12v i 70ah lub więcej. To dalej 580a to raczej takich niema, teraz mają tak 650-720a. Varta albo bosch

Gesendet von meinem LT28h mit Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuję kupić wzmacniacz, czy zmieniać aku? obecnie mam 80Ah jak na wlepce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuję kupić wzmacniacz, czy zmieniać aku? obecnie mam 80Ah jak na wlepce

Jeśli masz 80Ah to masz w długości 315mm, więc w większych gabarytach ( następna długość 353mm ) nic nie zmieścisz. Możesz jedynie wrzucić akumulator o pojemności 85Ah i rozruchu 780A ( Varta Silver lub Bosch Silver Plus ) w tradycyjnej płycie prostej, pytanie tylko po co?? Jak skończy Ci się ten akumulator, to kupisz albo w największej pojemności i rozruchu lub wybierzesz coś z wyższej technologii, np. akumulator typu AGM lub w spiralnej płycie.

Generalnie podstawowa zasada to starać się nie używać wzmacniacza na postoju przy wyłączonym silniku oraz po zamontowaniu sprawdzić, czy przy włączonych standardowych obciążeniach ( światła, nawiew plus sprzęt grający ) mamy prawidłowe napięcie ładowania. Nie wiem jaki mocny sprzęt wkładasz, a zdarzali się entuzjaści mocy, u których wzmacniacz włączony na połowę mocy powodował duży spadek napięcia ładowania, co przekładało się na niedoładowanie akumulatora i szybszą destrukcję mas czynnych płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dzisiaj akumulator kupiony w autoryzowanym salonie audi to ten sam co leży na półkach w zwykłym sklepie ? Czy do nowych aut wkładają "lepsze" wersje niż te lądujące w sklepach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma lepszej w ersji aku w serwisie, jest to to samo co na półce w sklepie , w serwisie płacisz więcej za komfort posiedzenia w fotelu i wypicia kawy podczas wymiany :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dzisiaj akumulator kupiony w autoryzowanym salonie audi to ten sam co leży na półkach w zwykłym sklepie ? Czy do nowych aut wkładają "lepsze" wersje niż te lądujące w sklepach ?

Ten w serwisie powinien być taki sam, jak ten co zamontowali fabryczny, ale zdarzyć się może, że zlecenie na akumulatory na rynek wtórny do serwisu ma np. okrojoną liczbę płyt w stosunku do akumulatorów na pierwszy montaż. Generalnie wszystko zależy od zamówienia. Często, gęsto serwisy mogą mieć także akumulatory z zamówienia na pierwszy montaż z nadprodukcji. Widziałem w fabryce Varty zamówienie na pierwszy montaż chyba z oklejką do Forda ( nie pamiętam dokładnie czy rzeczywiście to dla Forda czy innej marki ) i liczba płyt w porównaniu do akumulatorów ( w tym samym bloku i z tą samą pojemnością i prądem rozruchowym na naklejce ) na sąsiedniej linii produkcyjnej z oklejką na rynek wtórny była większa o jedną płytę dodatnią i jedną płytę ujemną. To co ląduje w sklepach jest dodatkowo rozgraniczane na jakieś tam segmenty ( np. Varta/Bosch, Exide/Centra, Fiamm itp. ) i przeważnie akumulatory z wyższych segmentów danego producenta na rynku wtórnym można porównywać do tych z pierwszego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wlepce po kodzie wyszlo ze aku jaki powinienem miec to 44 Ah 220 amp rozruchu, mam w aucie pare dodatkowych rzeczy ktore nie wyszly z fabryki, (jakies drl, moduly itd) ale nie az tak duzo, myslicie ze 45 Ah 300amp varty wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wlepce po kodzie wyszlo ze aku jaki powinienem miec to 44 Ah 220 amp rozruchu, mam w aucie pare dodatkowych rzeczy ktore nie wyszly z fabryki, (jakies drl, moduly itd) ale nie az tak duzo, myslicie ze 45 Ah 300amp varty wystarczy ?

Prąd rozruchowy podany jest w normie DIN; w obecnie stosowanej normie jest to około 360A i o takim minimalnym prądzie rozruchowym spotkasz akumulatory 44Ah w sklepach.

Jak kupiłem kiedyś B5-tkę z silnikiem 1,8, to też miałem taki zamontowany, ale, że jestem zdania, że taki aku do silnika 1,8 mi nie leży, a tym bardziej jak masz jakieś dodatkowe odbiorniki dołożone, więc wsadziłem sobie 60Ah z najwyższej półki jakościowej z największym prądem rozruchowym i hulałem na nim prawie 7 lat i z tym akumulatorem moją B5-tkę w tym roku sprzedałem.

Jeśli chodzi o moje zdanie, to zawsze klientowi w Naszym regionie klimatycznym, który ma silnik 1,8 w benzynie polecam akumulatory od 50-tki w górę do 60-tki, w zależności od ilości odbiorników prądu oraz częstotliwości użytkowania pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem aby zakupic to

Akumulator 12V 45Ah Promotive Black :: Ravis Akumulatory

Aktualnie jako zastepczy mam 56 Ah i jestem dosc zadowolony, nie mam problemow z niczym, jednak jestem studentem i jako iz wlasnie zakupilem cale zawieszenie, nie bardzo mam teraz kase na zakup takiego aku jakiby mi najbardziej pasowal, a ten musze oddac ;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem aby zakupic to

Akumulator 12V 45Ah Promotive Black :: Ravis Akumulatory

Aktualnie jako zastepczy mam 56 Ah i jestem dosc zadowolony, nie mam problemow z niczym, jednak jestem studentem i jako iz wlasnie zakupilem cale zawieszenie, nie bardzo mam teraz kase na zakup takiego aku jakiby mi najbardziej pasowal, a ten musze oddac ;

Myślę, że mógłbyś się trochę wysilić i poszukać w tych samych lub mniejszych pieniądzach coś lepszego. Znalazłeś Vartę Black 45Ah z najmniejszym prądem rozruchowym za 250,00PLN z wysyłką.

"Wkładając Twoje kapcie" studenta z ograniczonym budżetem i zakupionym właśnie zawieszeniem oraz zakładając, że chcesz kupić VARTĘ, rozważyłbym np.:

-Vartę Blue 44Ah i 440A za 205,00PLN z wysyłką:

AKUMULATOR VARTA BLUE 44AH 440A B18 MYSŁOWICE (3377640628) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

-Vartę Blue 52Ah i 470A za 220,00PLN z wysyłką:

Akumulator VARTA BLUE C22 52Ah/470A Katowice (3387928678) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

-Vartę Blue 60Ah i 540A za 244,00PLN z wysyłką:

AKUMULATOR VARTA BLUE 60Ah 60 Ah WARSZAWA D59 (3374019904) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

-Vartę Silver 52Ah i 520A za 228,00PLN z wysyłką:

AKUMULATOR VARTA SILVER 52AH 520A 52 AH C6 (3367579559) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz jakie ograniczenia, musze go miec jutro, a wiec wysylka nie wchodzi w gre, ten co podalem jest na miejscu, tu gdzie teraz przebywam

12v 45Ah 400A VARTA Black :: Ravis Akumulatory

Przypuscmy ze mam na ten aku z 250 zl okolo, to ten chyba wydal mi sie najlepszy, i jest 400A rozruchu ;)

Gdybym mial chociazby ten tydzien, to bym pewnie sie pokusil na proponowaną przez Ciebie Vartę Blue 52Ah 470A, lecz niestety tego czasu nie mam, tak wyszlo :(

Okazalo sie ze znajomy tam pracuje, dostalem niezly rabat takze wyszedlem na tym niezle, 225 zl a 52 Ah 520A rozruch :)

pozdro i dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

W swojej A4 2.0 tdi jest napisana na bateryjce 12v 380A 72Ah Din (MOLL) oraz 8E0915105L . O co chodzi z tym pradem rozruchowym na starym aku 380 a nie za mało? Ewentualnie jaka bateryjka była by optymalna do mojego auta? Dodam ze robie krótkie trasy ok 10 km ( dojazd do pracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez 77Ah do 90 i bedziesz zadowolony. Mamy duze alternatory wiec dadza rade ladowac a w zimie im wiecej prądu rozruchowego tym lepiej. A trzeba pamietac ze pojemnosc na mrozie spada i z 77 mamy nawet 50Ah.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego i o takich właśnie zbliżonych parametrach myślałem a tak po za tym to sprawdzałem na wlepce to piszą J1D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam pytanie mam Audi A4 B7 1,9tdi z 2007 roku. Akumulator obecnie mam od nowości 95Ah 760A. Czy kupując nowy Bosch S5 100Ah 830A lub S4 95Ah 800A lub Moll 95Ah 800A- będę musiał wykonać kodowanie???

Drugie pytanie , który z podanych przeze mnie akumulatorów będzie najlepszy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dobry ja mam Centre Future 85 mimo że podobno narzekają ludzie a ja od 15 lat tylko Future i nie mam na co narzekać.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dobry ja mam Centre Future 85 mimo że podobno narzekają ludzie a ja od 15 lat tylko Future i nie mam na co narzekać.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Taki Nasz narzekający naród chyba. Sprzedaję Centrę w tysiącach rocznie, a cała firma sprzedaje tego w dziesiątkach tysięcy i twierdzę, że jest to jeden z najmniej awaryjnych produktów na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...