Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Odcięcie Prądu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem który bardzo mnie denerwuje a dokładnie przy temperaturach

< 15 stopni Celcjusza na zimnym silniku przestaje płynąć prąd kablami do Skrzyni i gaśnie światełko z remote który jest podłączony do wzmacniacza wydaje mi się że jest to wina słabego wzmacniacza który z niewiadomych przyczyn nie przepuszcza prądu dalej

Wzmacniacz firmy Peiying

Na postoju nigdy nie rozłączą mi głośniki dopiero po odpaleniu silnika macie jakieś pomysły co to może być?[br]Dopisany: 03 Luty 2012, 19:50_________________________________________________widzę że nie ma nikt pomysł co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma Peiyinga i nic takiego u niego się nie dzieje.

Sprawdź najpierw na którym kablu znika napięcie, czy na głównym zasilającym, czy na remote. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000wat P.M.P.O to bym sie zgodzil :) Skoro bezpiecznik 10A to max moc ok 120wat. Tak jak koledzy mowili sprawdz gdzie Ci sie prad traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie w pejingu kleknęła przetwornica - o ile posiada ten wzmacniacz coś takiego . osobiście jestem na NIE tego typu sprzętom . Jednak sprawdz co ginie po odpaleniu silnika - napięcie załączania czy też zasilanie główne .

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz dodatkowy wyłącznik gdzies na kablu + od wzmaka założony. I jaki masz gruby kabel zasilający od wzmaka? jak to masz podłączone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych wylaczen nie mam

Kable Lanzar podobno bardzo dobre

Podlaczone hm... No zasilanie prosto z aku idzie gdzie jest bezpiecznik na kablu przy akumulatorze zaraz, masa jest w bagazniku a reszta do radia idzie...

Innych autach tez tak kladlem i dziala wszedzie tylko tutaj nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 bezpieczniki po 30 watt są sprawdziłem dzisiaj bo wystawiłem akurat auto z garażu także nie wiem czy jest opcja by za małe były

tak tak ja podałem moc tą maksymalną bo tej prawdziwej to chyba nikt nie zna :D

nie zna ale mozna obliczyc maksymalna mozliwa

zalozmy ze bezpieczniki maja 20% zapasu to mamy 72A.. przy 14V w instalacji (no jak przy takim poboerze utrzyma auto takie napiecie :) ) mamy okolo 1000W poboru pradu

Powiedzmy, ze sprawnosc wzmacniacza to jakies szczytowo okolo 60% mamy 600W laczniej na glosniki... pewnie przy 2 ohmach

Przy 4 ohmach dzielimy na oko przez 2 i mamy okoko 300W na wszystkie glosniki lacznie :shocked: - co i tak z nadwyzka wystarczy bo jakby policzyc co seryjny radioodtwarzacz bez przetwornicy (okolo 14V) zasilajacy glosnik 4ohmowy dac mozeto jest i tak przepasc

Markowe sprzety tez maja oszukana moc.. np moc podowana dla 16V mimo, ze takie napiecie w sprawnym aucie nie wystepuje ;(

2KW to bierze betoniarka na budowie... alternator by nie podolal (wszyscy klamia w zywe oczy ) :polew:

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą kolego - wszyscy producenci car audi oraz w ogóle audio prześcigają się w mocach - ale tylko na papierze .

krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiadoma sprawa a zauwazylem ze im gorsza firma tym wieksze przeklamanie np: tuba manty 2000 watt przy 20 cm glosniku a moc ta niby prawdziwa malym druczkiem na samym dole 100 Watt :D

Moze poprostu ten wzmacniacz jest do kitu i najlepiej kupic jakis pozadniejszej firmy? Co puszcze prad zmieenny bo ten podobno caly czas taki sam daje, a moze kondensator cos by pomogl w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik w łapki i mierzyć co się dzieje po odpaleniu silnika . Czy ginie +12V załączeniowe , czy głowne , czy masa . Jeśli wszystko jest to wzmacniacz albo do naprawy albo do odesłania na zieloną trawkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba byc gluchym by potrzebowac 1000W w blaszanej puszce

tu jest wzmak za 12 kola co ma tylko 2x12W

http://allegro.pl/luxman-sq-n100-sq-n100-wzmacniacz-salon-torun-i2111264952.html

Wracajac do problemu zaniku pradu...pomacac kable, miejsca laczen... moze cos sie grzeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy "brak pradu ze wzmacniacza"?

wejscie wzmacniacza to

- sygnal/dzwiek "na czinczach" (ewentualnie wejscie "glosnikowych kabli" z radia/jak nie ma wyjscia liniowego)

- plus (na stale ma byc):gruby kabel dobrej jakosc polaczenia, koniecznie z dala od kabli sygnalowych

- minus (na stale ma byc): gruby kabel dobrej jakosci

- rem (plus podawany z radia po jego wlaczeniu: zalacza przekaznik we wzmacniaczu)

wsio

wysjcie

- ewentualny sygnal/dzwiek np do drugiego wzmacniacz

- wyjscia na glosniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nie ma prądu na remote na włączonym radio - to na co czekasz . Atakuj radio albo przewód . Sprawdz czy wychodzi z radia to napięcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...