Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wyłaczeniu silnika chodzi wentylator chłodnicy


yeti_1

Rekomendowane odpowiedzi

tylko, że u mnie się to dzieje za każdym razem, nie ważne czy zrobię 5 km, czy trasę 300 km, wentylator się załącza po zgaszeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zakładać nowego tematu, więc się dołączę.

A4 B8 1.8 CDHB 2008 rok z silnikiem z 2011 ze zrobionym tzw. STAGE 1 na 217KM i 311Nm. 

Po zgaszeniu samochodu załącza się wentylator na czas od kilku sekund do nawet myślę, że 3-4 minut. Nie zawsze ale w większości przypadków po bardziej dynamicznej jeździe (nie mówię tu o pałowaniu, po prostu normalna dynamiczna jazda) - gdyby się przysłowiowo "dziadkowało" lub przed zgaszeniem odczeka na wolnych z minutę to się nie załączy. Zauważyłem parę ciekawostek - powiedzmy żeby klimatyzacja nie mieszała daję klimatronika całkowicie na OFF, patrzę pod maskę wentylator stoi, gaszę silnik i zaczyna pracować ---> szybko biegnę odpalić na nowo póki jeszcze wentylator się kręci i po odpaleniu przestaje. Znowu gaszę i znów zaczyna wiać na tak jak mówiłem kilka sekund do paru minut. Temperatura silnika totalnie bez znaczenia - można odpalić, przejechać energiczniej kilometr czy dwa, zgasić i wentylator się załączy (przykładowo temp. silnika 60 stopni i termostat jeszcze zamknięty - węże od chłodnicy zimne). Ile jest czujników temperatury? Ja widzę tylko jeden tam w okolicach pompy wody - na wyjściu z chłodnicy nie mam. Wentylator mam pojedynczy. Bardzo ciekawi mnie co jest odpowiedzialne za to, że po zgaszeniu nie chodzi wcale albo chodzi kilka sekund albo nawet kilka minut (mówimy cały czas o przypadku gdzie wskazania temperatury na liczniku i w vcds jest mniejsza niż 90 stopni)?

Rozumiem jakby silnik był rozgrzany do białości, gasimy i idzie wentylator razem z elektryczną pompą wody jeszcze przez chwilę by go dostudzić. Ale bez jaj, że jadę 6km do pracy, gaszę, a on potrafi wyć jeszcze przez 3min gdzie silnik nie ma nawet jeszcze temperatury pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...