Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFM] Przednia szyba mróz


melon1

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy to normalne ze jak te mrozy teraz sa a auto na dworze stoi a u mnie na przedniej szybie od dolu jest szron w srodku auta?? :shocked::blink: ogolnie w tym miejscu mam czesto zaparowana szybe i ciezko dmuchawa ma aby to odparowac..... czy moze uszczelka czy cos jest nie halo??

pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wilgoć w aucie, musisz porządnie wysuszyć samochód. Dobrze jest też na noc zostawiać samochód z lekko uchylona szyba, pare milimetrów. Będzie lepsza cyrkulacja powietrza i szyby nie będą zamarzać od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale nawet jak cieplo bylo to ta szyba zawsze byla zaparowana ....szybe staram sie zostawiac otwarat zawsze w garazu.. ostatnio zamiast skrobac szybe od zewnatrz to musialem w srodku skrobac :D:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich mrozach dobrze jest, po dojechaniu na miejsce, nie zamykać od razu auta, ale otworzyć drzwi na całą szerokość i poczekać parędziesiąt sekund.

Ja tak robię rano po przyjeździe do pracy. Na fajrant szyby czyste, szronu nie ma.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a parowanie szyb nie może być spowodowane też przez brudny filtr przeciwpyłkowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą ja też...na pewno w dużej mierze to przez wilgoć, ale parowanie szyb może chyba też mieć związek z filtrem przeciwpyłkowym o którym wcześniej wspomniałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia przegroda, tam gdzie masz aku, lubią się odpływy zatkać, filtr przeciwpyłkowy i tak jak koledzy pisali, trzeba wnętrze ostudzić po przyjeździe na miejsce. Czestość w środku, piach mocno trzyma wilgoć. Do sprawdzenia również nagrzewnica, może już rozszczelniona. Płynu do chłodnicy nie ubywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się nagrzewnica sfajdała to byłoby na pewno czuć.

Nie popadajmy w paranoje :wink4: Teraz wilgoć w aucie to norma. Wymiana filtra powinna pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze wilgoć o tej porze to normalka :gwizdanie: Śniegu pełno to nie ma co się dziwić, że parują szyby bardziej :kox: Jak masz garaż to zainwestuj w pochłaniacz wilgoci taki na prąd i wstaw go do auta. Ja tak robiłem i dawało to radę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sposób to na noc położyć stare zwykłe gazety na wycieraczki(dywaniki). Bardzo ładnie pochłaniają wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec wczoraj do swojego auta kupił taki woreczek, co pochałnia wilgoś za 8zł.. przeznaczone specjalnie do samochodu. A nazywa się AutoDry HumiStop.

Niewiem czy działa bo leży od wczoraj w aucie :P okaże sie potem :)

Kupił to w biedronce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo wykładzina sucha płynu nie ubywa a mimo to przednia szyba zaparowana mimo sprawdzenia drożności odpływów przy grodzi w jakiś sposób wilgoć się dostaje do wnętrza auta moim zdaniem jest jeden element przez który woda może się nie zauważalnie dostać do środka i nie leci na tylko pod wykładzinę moim zdaniem jest to obudowa komputera po tylu latach eksploatacji mogło się rozszczelnić co o tym myślicie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzajcie pod wykładziną kierowcy i ewentualnie pod fotelem kierowcy czy nie ma tam wilgoci i nie zbiera sie woda, tak jak kolega wyżej wspomniał, uszczelka od obudowy komputera lubi sie po latach eksploatacji rozszczelniać. Ja U Siebie właśnie przerabiałem ten temat. Zawsze kiedy popadało to było mokro w aucie i parowały wszystkie szyby. Po wymianie uszczelki i poprawieniu silikonem wszystko ustąpiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a parowanie szyb nie może być spowodowane też przez brudny filtr przeciwpyłkowy ??

brudny filtr może spowodować co najwyżej wolniejsze odparowywanie szyby. ponieważ wtedy powietrze jest wolniej zasysane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednoznacznie filtr, sprawdź przy szybie tam gdzie masz filtr pyłkowy czy jest szczelnie tzn, czy woda nie zacieka prosto na filtr. Jeśli tak jest to nic nie da wymiana filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...