Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nieszczelne Drzwi


krystianoo92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam taki problem. Szumi mi bardzo w trakcie jazdy tak jak by uszczelki nad szybami w przednich drzwiach jak jade slychac wiatr a wystarczy ze lekko reka przycisne to przestaje. powiedzcie mi te uszczelki mozna wymienic czy co zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam ten sam problem.

wyczytałem gdzieś żeby wyregulować te listwy całe od szyb ale nie próbowałem jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uszczelki nie są porwane ani mocno sparciałe to raczej nie ma sensu ich wymieniać. Poza tym żadne nowe uszczelki nie pomogą jeżeli masz opadnięte ze starości lub źle ustawione po jakiejś naprawie drzwi i jest szpara, w której hula wiatr. Jezeli drzwi i rama źle siedzą widać to gołym okiem, wszystko jest oczywiście do poprawienia.[br]Dopisany: 06 Luty 2012, 22:36_________________________________________________Ramę drzwi reguluje się w prosty sposób, ściągasz tapicerkę drzwiową i po obu stronach drzwi, tył i przód, masz po jednej śrubie. Popuszczasz te śruby, ustawiasz ramę, lekko skręcasz (wskazana pomoc 2 osoby), zamykasz drzwi i oglądasz jak leży, po czym poprawiasz lub dokręcasz i po robocie. Jest z tym jednak trochę zabawy, trudno precyzyjnie wcelować zwłaszcza jak robisz w pojedynkę, do tego ramę w drzwiach pozycjonują jeszcze takie 2 małe, aluminiowe kliniki, które też muszą właściwie usiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od ustawienia drzwi potem ramka i powinno być ok, ewentualnie w dwie osoby mozesz trochę ręcznie doginać ramkę ale żeby sie szyba dobrze zamykała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie w dwie osoby mozesz trochę ręcznie doginać ramkę

Broń Boże :shocked: tam jest takie pole manewru przy regulacji, że nic nie trzeba doginać. Jezeli ktoś wcześniej cudował w ten sposób to nic dziwnego, że się potem przy ustawianiu drzwi połapać nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak był stukniety w te drzwi to moze mu ta regulacja nie wystarczyć i co ma latać ze mu gwizdze po lbie? Ja tak miałem i gdyby nie to doginanie to by dalej wiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tej regulacji na skrzydle drzwi i ramie zabrakło to chyba musiałby być wcześniej owinięty wokół słupa, jezeli rama jest prosta i nie zwichrowana to idzie to ustawić bez doginania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie upieram się, moze mi sie źle szyba domykała dlatego doginaliśmy, bynajmniej były to delikatne korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda B5 ma po pewnym czasie tą dolegliwość :disgust:

A regulacji jest na tyle że nie trzeba nic doginać :wallbash:

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wymienić górny zawias drzwi, kupić nowy w ASO albo w dobrym stanie z anglika i zamontować, ponownie ustawić ramę szyby, a hałas zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta dolegliwoscia to fakt kazda tak ma :)

Zgadza się ta w której zawiasy w drzwiach mają już luzy lub były robione jakieś naprawy blacharskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...