Skocz do zawartości
IGNOROWANY

praca za granicą


flatron12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni siedzę w domu, ponieważ warunki atmosferyczne nie pozwalają na pracę :gwizdanie: po prostu za zimno.. i tak sobie myśle o pracy za granicami naszego kraju. Wielu ludzi mówi żebym wyjechał.. no ale... i tu problem.. wahanie... bo z jednej strony nic mnie tu nie trzyma a z drugiej.. jest jakiś lęk przed nie znanym.. co o tym sądzicie? jeśli już to jak i gdzie szukać Pewnej pracy za granicą a nie załatwionej przez kolegę kolegi kolegi... etc. A jeśli już to który kraj jest "najlepszy" dla pracy i płacy ? dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Miałem taki podobny dylemat. 15 grudnia skończyłem pracę sezonową ( drogówka, drogi itp). Miałem kuronia jakieś 500zł miesięcznie, dobre i to, ale jakoś nie chciało mi się wracać do tego g...a. Przez przypadek znajomy polecił mi robotę w cyrku w paryżu, se myśle... nic mnie tu nie trzyma, pojade. Jak coś nie wyjdzie zawsze moge wrócić, przy okazji zwiedze troche europy. Robie na warsztacie, 1100 euro. Żarcie i spanie mnie nie obchodzi. Raz na rok zmiana miejsca, cyrk się przemieszcza, w marcu gdzieś koło morza środziemnego. Nie żałuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Miałem taki podobny dylemat. 15 grudnia skończyłem pracę sezonową ( drogówka, drogi itp). Miałem kuronia jakieś 500zł miesięcznie, dobre i to, ale jakoś nie chciało mi się wracać do tego g...a. Przez przypadek znajomy polecił mi robotę w cyrku w paryżu, se myśle... nic mnie tu nie trzyma, pojade. Jak coś nie wyjdzie zawsze moge wrócić, przy okazji zwiedze troche europy. Robie na warsztacie, 1100 euro. Żarcie i spanie mnie nie obchodzi. Raz na rok zmiana miejsca, cyrk się przemieszcza, w marcu gdzieś koło morza środziemnego. Nie żałuje.

Kolega robi w niemczech tylko przy jakimś wesołym miasteczku, drobne naprawy itp. Z tego co opowiadał to warunki bardzo podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaka praca interesuje Cie kolego. Jesli chodzi o warunki pracy, warunki socjalne i przedewszystkim płace polecam Norwegię. Ja byłem 2 miesiące z czego połowe przesiedziałem (brak pracy) i kupiłem za to A4 :wink4: Tez na poczatku się balem ale jak to mówią do odażnych świat należy :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślałem o norwegi, ale gdzie znaleźć jakieś oferty pracy pewnej, a jak praca hm... jestem młody więc doświadczenia w czymś szczególnym nie mam, jak to "młodziok" po szkole jedyną "sensowną" pracą za nawet niezłe pieniądze była budowa.. niestety ta się skończyła. Myślałem o tej samej "branży :kox:".. a kolega co w norwegi pracował to miał tą pracę po znajomości czy z jakiejś firmy ? [br]Dopisany: 08 Luty 2012, 00:17_________________________________________________a propo Chin.. tam chyba mają aż nadmiar rąk do pracy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście pracowałem w budowlance i wykończeniach. Prace załatwił mi znajomy który wcześniej tam był iz którym pojechałem do Oslo. Ja tam byłem na tak zwanego czarnucha ale bardziej mimo wszystko się opłaci pracowac legalnie i odprowadzac podatki. Jak robisz na czarno to tak na prawde nie wyciągniesz zbyt wiele bo i pracodawcy musi się opłacić i zrekompensowac ryzyko. A jak robisz legalnie to tam masz minimalną płace okresloną która na polskie warunki i tak jest pokaźna.

Chcąc znaleść prace legalnie i wiedziec że pojedziesz do konkretnej pracy a nie jechać i dopiero szukać możesz skorzystać np z ADECCO http://www.adecco.pl/pl-PL/Pages/StronaGlowna.aspx To firma pośrednicząca mają siedziby i w polsce i w norwegii co pozwala na to że organizuja prace dla polaków w norwegii itp. Poczytaj i popatrz co mogło by Cie tam zainteresować. O ile będe potrafił to cos tam podpowiem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...