Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1,9 AFN] Uszczelka pod miską olejową!!


demon83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W mojej ślicznotce wymieniałem ostatnio uszczelke pod miską olejową przy wymianie oleju ponieważ dosyć z tamtąd kapało! Wymieniono mi uszczelkę na nową, nie pamietam jej nazwy ale napewno nie korkowa z jakiegoś dziwnego tworzywa. Wszystko było ok przez jeden dzien a na drugi znowu się zaczął pocić na przednim lewym rogu miski olejowej w tym samym miejscu!! W związku z powyższym mam pytanie czy jest jakaś specjalna technika wymiany tych uszczelek czy robi się to na jakiś klejach??i ewetualnie proszę o poradę co zrobić w tej sytuacji bo nie ukrywam nie nawidze jak coś mi kapie z pod samochodu. Z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam!

Pikuś: prosilbym o nazywanie tematow w sposob jaki poprawilem, czyli "[ model auta, pojemnosc i oznaczenie silnikowe]" dopiero pozniej problem.

Prosba jest skierowana do wszystkich uzytkownikow tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demon83, moze za slabo jest dokrecona miska. Na 100% jestes tez pewien, ze to leci z pods uszczelki, a nie np. z uszczelniacza walu korbowego lub rurki od smarowaniu turbo :?:

Jesli jednak z uszczelki to mozesz sprobowac zlozyc to na jakis dobry silikon. Wystarczy cienko posmarowac.

Dodam jeszcze, ze takie cos jak uszczelniacze, uszczelki itp. ja osobiscie wole kupowac ori. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie jestem pewien chyba czeka mnie ponowna wizyta u mechanika wielkie dzięki, ale miska dokręcona jest na maksa!!Pozdrawiam!

P.S. Pikuś sorka, będe się stosował do zasady sporo czasu mnie tu nie było Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczysc miejsce i obserwuj skad leci ... osobiscie stawiam na uszczelke spod michy .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie jestem pewien chyba czeka mnie ponowna wizyta u mechanika wielkie dzięki, ale miska dokręcona jest na maksa!!Pozdrawiam!

P.S. Pikuś sorka, będe się stosował do zasady sporo czasu mnie tu nie było Pozdrawiam!

Na maksa też sie nie dokręca bo zgnieciesz uszczelkę. lepiej jest "lżej" dokręcić a jak coś pocieknie dokręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja Cie je...ie dzisiaj wlazłem pod auto i okazało się że mam wgniecenie na misce olejowej od spodu, ja pier.....le zalama a jednak ten kamien co mi huknal w podwozie na podjezdzie wgniotl mi miske!!Panowie help me orientujecie sie moze jaki koszt takiej naprawy i czy probowac ja prostowac czy kupic moze nowa miske??

Z gory dzieki za odpowiedzi!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że mocno nie wgniotło bo by ci wykorbienia mogły o mise szorować - a szkody były by znaczne. Poszukaj na szrocie lub giełdzie (zdobądź pierw numer tej misy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...