Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ogrzewanie


skunecki

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 tygodni mam problem z ogrzewaniem tzn. po odpaleniu auto zachowuje się normalnie ale po przejechaniu około 15 km[20 minut po odpaleniu] przestaje dmuchać z nawiewów ciepłe powietrze a zaczyna zimne tak jak by klimatyzacje włączyć! Tak dzieje się przez około 5 minut i z powrotem daje ciepło,lecz znowu na jakiś czas i sytuacja się powtarza!Nie wiem jak będzie przy dłuższej trasie ale przy przejechaniu 50 km sytuacja powtórzyła około 3 razy.Dodam że silnik utrzymuje temperaturę 90 stopni[jak zawsze],termostat działa,nagrzewnica i przewody drożne,pompa wody sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz te kody i wrzuć je tutaj zobaczymy co tam masz nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objaw taki ze na poczatku jest cieplo,termostat otworzy i jest zimno po czym znow cieple jest normalne.Ale zazwyczaj wystepuje takie zjawisko 1 raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona dzisiaj zagotowało mi wode po 10 km i zaczął dymić na biało więc to na pewno uszczelka!W warsztacie w którym zawsze dokonuje napraw i wymian części wycenili że około 1500 zł będzie mnie to kosztować więc jeszcze tylko o informacje czy to dobra cena? Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam![br]Dopisany: 12 Luty 2012, 13:52_________________________________________________Sprawa wyjaśniona dzisiaj zagotowało mi wode po 10 km i zaczął dymić na biało więc to na pewno uszczelka!W warsztacie w którym zawsze dokonuje napraw i wymian części wycenili że około 1500 zł będzie mnie to kosztować więc jeszcze tylko prosze o informacje czy to dobra cena? Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się wydawać spora ale weźmy pod uwagę że to nie tylko uszczelka wchodzi w grę, demontaż a potem montaż przodu, planowanie głowicy, wymiana płynu chłodniczego, oleju i filtra ew. inne prace. a i mechanior chce żyć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...