Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak to jest z klimatyzacją w zimie ?


ulti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przjeżałem wszystkie tematy i tego nie znalazłem

Powiedzcie jak to jest..Czy podczas Zimy używacie klimy?

Ja wiem, że to śmieszne bo przecież jak jest zimno to po co klima, ALE!

Ten przycisk AUTO chyba coś oznacza a po jego naciśnieciu klima sie uaktywnia!

I teraz nie wiem czy ona ciagnie np paliwo? mimo, żemam ustawione na 21stopni i leci powietrze ciepłe czy nic nie bierze. Czy tylko jest zapalona ta gwiazdka dla jaj, no ale to bez sensu. Próbowałem nasłuchiwać silnik przy włączaniu i wyłączaniu, niby słychać jakąś tam różnice ale jestem wygłupiony...

Miałem nadzieję że klima wówczas załącza sie jak potrzebuje a wiadomo, że jak jest zimno to nie potrzebuje...

Powiedzcie jak to jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

klima jest włączona jak jest zapalona ta "śnieżynka", jeśli gaśnie klima nie działa. Opcja Auto działa na tej zasadzie, że ustawiasz sobie np 21 stopni i automatycznie komp będzie starał się utrzymać temperaturę 21 stopni w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima do 99r ponizej 5C nie dziala

A powyzej 99 :?:

Klime pasowaloby w zime tez uzywac jesli tylko nadazy sie taka okazja. Spowoduje to przesmarowanie calego ukladu i zapobiegnie jej uszkodzeniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze nie o to mi chodzilo chyba to zle napisalem.

Czyli nawet jak klima nie dziala to sniezynka sie swieci tak?

to jak na dworze jest 10 zt czyli tyle co mniejwiecej teraz, i na wyswietlaczu ustawilem na 22stopnie czyli leci cieple powietrze to klima nadal pracuje i zre rope tak? (troche bezsens)

Ja bym chcial ustawic na auto aby sam dobieral temp w kabinie ale za kazdym razem jak nadusze auto to wllacza sie sniezynka!

nie wiem jak inaczej mam to napisac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulti, jak sniezynka sie swieci to klima chodzi.

Jak ustawisz na 22 tez chodzi.

Wlacz "AUTO" i wcisnij sniezynke to klima Ci sie wylaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod temat i mam pytanko czy zawsze kiedy włącza się nawiew- ogrzewanie przedniej szyby na panelu to załącza się klima :?: , wiem że wtedy zaparowana szyba w mig odparowuje ale to niby ja powinienem decydować kiedy ma chodzić klimka i nie zawsze włączenie nawiewu na szybe ma za zadanie odparowanie jej, tak samo jest z przyciskiem AUTO po co zalancza się klima daje to lepszą wydajność ogrzewania Może śmieszne pytania ale niech mi to ktoś logicznie wytłumaczy klimę powinno się załączać tylko śnieżynką a nie jeszcze innymi przyciskami :smile: [/hide]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiki, ale Ty wymyslasz. Zawsze jak zalaczysz nawiew na szybe i na AUTO to zalaczy sie klima. Taki wymysl inzynierow z Ingostad.

Co do szyby to sie z inzynierami zgodze ale co do AUTO to moglo by sie nie zalanczac.

Tak Ci ciezko jezli wlaczysz przycisk na szybe czy AUTO wcisnac sniezynke aby wylaczyc klime :?:

Sadze,z e jest to zrobione za to, ze klima szybcjei zrobi to co jej kazesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikus nie znalazłem postu murzynka. i czemu sie mscisz, nie rozumiem Cię. Mam problem z kilmatronikem i chce go rozwiazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima do 99r ponizej 5C nie dziala

Za przeproszeniem kurw..... macccccc. :evil:

Ile to sobie czlowiek nerwowo popsuje.

Jak sie wszyskiego nie czyta to tak jest. :evil:

[ Dodano: 01-11-2006, 20:31 ]

wicior123, ale mi nerwe popsules i nie mszcze sie tylko jak ktos daje nowy temat albo bez sensu posty i po skasowaniu ich Ty znowu to jak ich nie kasowac.

http://frakir.man.lublin.pl/~hugo/forum/viewtopic.php?t=3225 tu chyba tez masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wicior123, nie ja nerwowy tylko Ty jakis nie dogadany. Przeciez Ci wyraznie napisalem przeczytaj co wyzej napisal Murzyn, a Ty dalej swoje. To jak tu sie nie denerwowac jak ja kasuje Twoje posty, a Ty dalej swoje.

Nie odpisuj juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu.

Klima nie działa w zimie w staruszkach, to wiem.

Pytanie moje brzmi :

Czy da się zrobić tak, żeby działała, czy konstrukcja jest taka, że się nie da?

Odparowywanie szybek przydatne jest właśnie w tym okresie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się zrobić tak, żeby działała, czy konstrukcja jest taka, że się nie da?

Pewnie sie da.

Tylko jak Ci zamarznie skraplacz to ciekawe, czy bedziesz tak zadowolony z tego pomyslu. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sie da.

Tylko jak Ci zamarznie skraplacz to ciekawe, czy bedziesz tak zadowolony z tego pomyslu. :razz:

No wspomniałem o tym, że być może się ze względów konstrukcyjnych nie da.

No jest takie zagrożenie (jakieś -40oC i zamarznie może), ale co z manualnymi klimami, i co z klimami w nowocześniejszych autkach. Gdzie różnica?

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest takie zagrożenie (jakieś -40oC i zamarznie może), ale co z manualnymi klimami, i co z klimami w nowocześniejszych autkach. Gdzie różnica?

Skoro konstruktorzy zrobili, ze dziala do +5 to sadze, ze zamarznac moze owiele wczesniej niz przy -40. Bo jesli bylo by inaczej to czemu tak zrobili :?:

W manualo to chyba tez sie nie da zalaczyc i tyle.

A co do nowych auto to nie wiem nawet jak jest, czy da sie uzywac w minusowych temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super linki, tego mi brakowało...

Szkoda, że ponizej 5 stopni, czyli gdy klima już się nie załącza nie można zaingerować w zaparowane szyby.

Ostatnią rzecz jaka tera mnie interesuje to dobry i tani serwis gdzie robią przeglądy klimatyzacji

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , podepne sie pod temat i zapytam.Czy jezeli mam uszkodzony czujnik lub wyswietlacz temp zewnetrznej to klima bedzie dzialac.Dokladnie mam taki przypadek.Na wyswietlaczu mam od niedawna 0st czasami +2.5 jest wyswietlana przy tych temp * sniezynka, oznacza to ze nie mozna wlanczac klimy i ze sie nie da zalaczyc a umnie ja sie da, czasami wciskam * i nie moge ale pochwili za 2-3-4 razem juz ja wlacze, czy jest to normalne?? I pytanie czy klima ma jeszcze osobny czujnik temp?? bo jezeli jest polaczona z wyswietlaczem na zegarach to nie powinna sie zalanczac moim zdaniem bo jest temp zaniska,chyba ze czujnik mam Ok tylko wyswietlacz fisuje :( Prosze o porady moze jest jakies awaryjne wł klimy ?? ze jak pare razy wcisniemy to ja zalancza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiki, ale y wymyslasz. Zawsze jak zalaczysz nawief na szybe i na AUTO to zalaczy sie klima. Taki wymysl inzynierow z Ingostad.

Co do szyby to sie z inzynierami zgodze ale co do AUTO to moglo by sie nie zalanczac.

Tak Ci ciezko jezli wlaczysz przycisk na szybe czy AUTO wcisnac sniezynke aby wylaczyc klime :?:

Sadze,z e jest to zrobione za to, ze klima szybcjei zrobi to co jej kazesz.

no dobra tak tylko pytałem masz racje :roll:

[ Dodano: 03-11-2006, 01:50 ]

świetne linki dużo się dowiedzialem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...