Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak to jest z klimatyzacją w zimie ?


ulti

Rekomendowane odpowiedzi

w artykule jest mowa o filtre-oszuszaczu .... chodzi o filtr kabinowy czy jeszcze jakis inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w artykule jest mowa o filtre-oszuszaczu .... chodzi o filtr kabinowy czy jeszcze jakis inny?

niee,

To się tylko tak nazywa : filtr-odwadniacz, filtr-odsuszacz albo osuszacz :)przykłady z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do zorientowanych,gdzie mam szukać przyczyny że nie mam wogóle ogrzewania?klima chodzi bo aż mrozi ale wogole nie grzeje,byłem na V.A.G. i wyszło że poszedł potencjometr jakiś ale elek zawołał 6 stów za naprawę,troche dużo mi sie to wydaje,i pytanie czy mogę jakoś recznie przestawić na nagrzewnicy jakiś zawór zeby grzało dopóki nie znajde rozsądniejszego majstra?wczoraj rozebrałem cała konsole i doszedłem tylko do dwóch silniczków-modułów tych na dole nagrzewnicy(co są za panelem klimatronika)ale one działają bo jak przestawiam temperature to sie oba ruszaja.moze ktos mialpodobny problem i zna jakis dorazny sposób na to?pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak mogę sprawdzić działanie klimy w aucie które chcę dziś pojechac oglądać jeśli tem jest poniżej 5*C?

silnik 1.8T, klimatronik, 99rok (lift)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ostatnio zauważyłem, że kiedy włączam klimatyzację(zapala się śnieżka) to zamist wiać zimnym powietrzem wieje ciepłym, dopiero jak ustawię na minimum to wieje zimno a powinno wiać chłodne powietrze przy 20C, a tu niestety nawet przy 18C wieje ciepłe

co może być tego przyczyną? podłączałem pod VaG i nic nie wykryło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może temperatura w aucie jest niższa niż 18 stopni. Położenia skrajne działają zawsze tak, że maksymalnie wychładzają albo ogrzewają powietrze w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze sprawdzić kodami czy klimatronik nie zgłasza żadnych błędów i czekać na cieplejsze dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś jeszcze zauważyłem, kiedy włączam klimę to wiatrak się nie włącza. Włącza się wówczas kiedy odpalę samochód i od razu nacisnę śnieżkę, ale i tak wieję ciepłe powietrze...nie wiem co może być może po prostu w zimę tak jest :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima sie załącza dopiero jak samochód jest uruchomiony...moze czynnik w układzie Ci sie skonczył dlatego nie wieje zimnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że klima załącza się jak samochód jest uruchomiony...dokładnie chodziło mi o to że, kiedy samochód chodzi i nacisnę śnieżkę to wiatrak nie załącza się, załącza się wtedy kiedy odrazu nacisnę śnieżkę zaraz po odpaleniu samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja apropo klimy w zimie mam inny problem troche - spaliło mi się klika segmentów wyświetlacza w tym ten odpowiedzialny za "śnieżynke".

W lecie jestem w stanie wyczuć czy klima działa czy nie.

W zimie, jak się dowiedziałem do +5 stoponi nie działa.

Ale czy jest jakis sposób żebym mógł kontrolować czy klimatyzacja jest włączona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, po co wy chcecie wymieniać skraplacz co 2 lata :blink: wiecie w ogóle co to jest skraplacz? Chyba że chodziło o osuszacz to ok, to się wymienia i można co 2 lata albo trochę rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...