Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak to jest z klimatyzacją w zimie ?


ulti

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widzę to w zimie bez ciepłego garażu się nie obejdzie,a nie można na czujnik temp.puścic farelki np. przy temp.0 st.tak by klima odpaliła no i gdzie jest ten czujnik,przy chłodnicy?No bo jak inaczej zadbać w zimie ja k....a nie mam garażu? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że dbanie o klime to włączanie jej na silę w temp. nie przeznaczonej dla niej? A ostatnio są tak "mroźne" zimy że bez garażu i w styczniu możesz uruchomić bez cudowania. Jeśli na zewnątrz masz na minusie sporo to klima by ci jeszcze grzała bo czynnik normalnie ma temp powyżej zera xD haha może andy wynajdzie nowe zastosowanie klimatyzacji :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie po co zaleca się załanczanie układu skoro tego nie można zrobić jak jej nie będę załanczał to się popsuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące klimy.

Czyli jak dzisiaj miałem -5,5*C na zewnątrz to sprężarka klimy się nie włączy tak?

Bo wyłączyłem guzik ECON i żadnej reakcji.

Mam pytanie od czego to zależy, od czujnika temp. przy chłodnicy klimy z przodu?

Pozdro :kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy -5,5*C sprężarka się nie włączy, dlatego kiedy wciskałeś ECON nie było żadnej reakcji. Klimatronik czyta temperaturę zewnętrzną z tego czujnika przy chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skraplacz to inaczej chłodnica a filtr osuszacz we wszystkich autach powinno się wymieniać mniej więcej co dwa lata ale tak naprawdę nikt tego nie robi tego filtr nie da się wyczyścić bo znajduje się w nim sorbent który pochłania wilgoć :wink4: Samemu nic nie zrobisz chyba, że odkręcisz rurki i wypuścisz czynnik w powietrze ale na to szkoda kasy najlepiej jedz na wiosnę tam gdzie napełniają klimę wyciągną Ci czynnik wymienią osuszacz i napełnią nowym czynnikiem i olejem z kontrastem i masz pewność że klimatyzacja jest pewna :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy -5,5*C sprężarka się nie włączy, dlatego kiedy wciskałeś ECON nie było żadnej reakcji. Klimatronik czyta temperaturę zewnętrzną z tego czujnika przy chłodnicy.

Nie włącza się sprężarka i wentylator też nie, przynajmniej u mnie. Tylko wtedy parują szyby i nie pomaga nawiew, tak jakby włączony był przycisk od zamkniętego obiegu. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przy obecnych temperaturach na zewnątrz czyli 0 do -6 powinna się dać załączyć śnieżynka czy nie?

Wiem że klima nie będzie działała,ale czy można ją załączyć(śnieżynkę) bo u mnie tylko mignie i gaśnie.Pytam gdyż przy wymianie rozrządu wymieniali łożysko sprężarki i od tego czasu nie załącz się śnieżynka,a przed tym zabiegiem było chyba poniżej +5 stopni,a się świeciła,chyba że się mylę.Proszę o odpowiedź jak to jest teraz w waszych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przy obecnych temperaturach na zewnątrz czyli 0 do -6 powinna się dać załączyć śnieżynka czy nie?

Wiem że klima nie będzie działała,ale czy można ją załączyć(śnieżynkę) bo u mnie tylko mignie i gaśnie.Pytam gdyż przy wymianie rozrządu wymieniali łożysko sprężarki i od tego czasu nie załącz się śnieżynka,a przed tym zabiegiem było chyba poniżej +5 stopni,a się świeciła,chyba że się mylę.Proszę o odpowiedź jak to jest teraz w waszych autach.

Nie załącza się "śnieżynka". Wstaw auto do garażu jakiegoś ogrzewanego albo poczekaj na cieplejsze dni to Ci się włączy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przy obecnych temperaturach na zewnątrz czyli 0 do -6 powinna się dać załączyć śnieżynka czy nie?

Wiem że klima nie będzie działała,ale czy można ją załączyć(śnieżynkę) bo u mnie tylko mignie i gaśnie.Pytam gdyż przy wymianie rozrządu wymieniali łożysko sprężarki i od tego czasu nie załącz się śnieżynka,a przed tym zabiegiem było chyba poniżej +5 stopni,a się świeciła,chyba że się mylę.Proszę o odpowiedź jak to jest teraz w waszych autach.

Nie załącza się "śnieżynka". Wstaw auto do garażu jakiegoś ogrzewanego albo poczekaj na cieplejsze dni to Ci się włączy :wink4:

Oki wielkie dzięki,uspokoiłeś mnie bo myślałem już,że coś mi namieszali w aucie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktos moze ile tereraz kosztuje dobry osuszczacz wraz z wymiana? chodzi mi o przyblizone ceny...

wlasciwie jakie byly by objawy jego "konca"?

dodam ze latem klima ladnie chlodzila, zima zalaczala sie rowniez bez problemu przy temp. powyzej 5*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Zaczyna się gorący okres sprawdzania klimy.

co ten post wnosi do tematu? znasz odpowiedz na moje pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyłaczyć śnieżynkę w b6?:facepalm: jak można to prosiłbym p jakąś fotę z opisem przycisków od klimy co by inni też pozyskali nową wiedzę, z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...