Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Brak kontrolki od swiatel ...


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy wlacze swiatla postojowe albo mijania na desce rozdzielczej nie wlacza sie kontrolka. Jaka moze byc przyczyna? Nie wiem czy jest to wina tego ze nie mam silniczkow do sterowania lampami. A lampy nie sa oryginalne.. tylko soczewkowe =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wpadło Ci do głowy, że problem może być bardziej błachy - poprostu przypalona żaróweczka? Albo jeśli nie świeci się też podświetlenie zegarów to prawdopodobnie bezpiecznik... W TYM temacie masz rozpiskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko miejsce na kontrolke, u siebie wstawiłem zaróweczke i mam kontrolke od mijania :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ dark79 probowalem zrobic to samo! ale niestety u mnie to nic nie dalo :( moje zegary sa troche bardziej cfane! ale za to wlazylem zarowke do kontrolki od pasow! ale nie dziala tak jak powinna bo nie mam czujnikow w zapinaczach i swieci sie jakies 10sek. i gasnie! Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam u siebie tez szukalem problemu czemu nie ma tej lampki i fakt byla zaslepka ale ta sciezka nie byla nigdzie podlaczona takze dalej nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @mauris'em. Może tam jest taki wymóg?? Coś takiego było chyba we Fiacie Uno. Świeciła się taka lampka zielona.. a wiemy, że Fiaty to samochody włoskie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ dark79 probowalem zrobic to samo! ale niestety u mnie to nic nie dalo :( moje zegary sa troche bardziej cfane! ale za to wlazylem zarowke do kontrolki od pasow! ale nie dziala tak jak powinna bo nie mam czujnikow w zapinaczach i swieci sie jakies 10sek. i gasnie! Pozdrawiam Jocker01

u mnie tez nie ma sciezek, poprostu poprowadzilem kabelek od wlacznika i podlaczylem sie bezposrednio pod zarowke, a zrobilem to bo juz kilka razy zrobilem sie w konia ze swiatlami i jechalem na postojach a nie na mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez nie ma sciezek, poprostu poprowadzilem kabelek od wlacznika i podlaczylem sie bezposrednio pod zarowke, a zrobilem to bo juz kilka razy zrobilem sie w konia ze swiatlami i jechalem na postojach a nie na mijania

a widzisz to bylo tak odrazu gadać teraz to wszystko jasne a juz myslalem ze mam jakies inne auto :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez nie ma sciezek, poprostu poprowadzilem kabelek od wlacznika i podlaczylem sie bezposrednio pod zarowke, a zrobilem to bo juz kilka razy zrobilem sie w konia ze swiatlami i jechalem na postojach a nie na mijania

Może jakiś manual - chętnie skorzystam. Co, gdzie i jak podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manuala niestety nie zrobiłem bo nie miałem aparatu wtenczas, ale nic trudnego, wiadomo, wyciagamy deske rozdzielczą, ja u siebie zastosowałem taka samą zaróweczke jak do podswietlenia, małe lutowanko przewodzików do zaróweczki, masa wiadomo gdzieś pod śrubke a plus wzięty z przewodu od "krótkich" z włacznika swiateł, u mnie kolor chyba biały, grubszy przewód, na kosce nr 56 lub 56b zalezy od rodzaju swiateł przednich(Valeo, Bosch) ale to oczywiscie można łatwo sprawdzic próbówką i ot cala filozoia, wkładamy zaróweczke w miejsce wyciagnietej zaślepki i przekrecamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poprostu podłączyłem zarówkę (kabelkami) do ścieżek żaróweczki od podświetlenia tablicy.

Zrobiłem to bo czasem nie widziałem czy mam załączone światła czy nie (chodzi mi o słoneczny dzień)

Teraz już jest dobrze widoczna lamka, a przełącznika świateł i tak nie ruszam bo wstawiłem 3 przekaźniki.

Gaszę samochód i światła gasną wraz z pozycyjnymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, ja tez mam przekaźniki wstawione ale zaróweczke mam podpiętą pod światła mijania a nie postojowe, czasami bywało tak że stałem na pzejeżdzie kolejowym i gasiłem światła i zapminałem zapalać, jak narazie nie zapominam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...