Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Demontaż grilla


Fr0styyy.

Rekomendowane odpowiedzi

Hi.

Chcę pomalować ramkę grilla na czarny mat, ale nigdzie nie mogłem znaleźć jak w ogóle zdemontować te ramki :D Da się w ogóle to zrobić bez zdejmowania zderzaka?

Jakieś porady co do lakierowania tego? Najpierw zmatowić chrom mokrym 800, później podkład i wsio lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie problemu z wyjęciem dolnej :P Najpierw pomaluje dolną i zobaczę jaki będzie efekt :P

Tylko jak górną zdjąć? Pewnie do maski przymocowana jakoś jest :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

górną również ogarniesz, jak otworzysz maskę to zobaczysz kilka zatrzasków które po delikatnym naciśnięciu puszczą kratkę - jest ich sporo więc sukcesywnie, po jednej i wyjdzie bez problemu - nie można nie wyjąć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed: :decayed: :decayed: nie próbowałem ale zdejmij grilla i zobacz - wydaje mi się, że nie ale nie mówię na 100% :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez grilla nie otworzą mi maski, albo coś? :P

co ma brak grilla do otwierania maski ?? :gwizdanie: przy montażu musisz pamiętać żeby dzwignię otwierania przełożyć przez otwór w grillu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez grilla nie otworzą mi maski, albo coś? :P

co ma brak grilla do otwierania maski ?? :gwizdanie: przy montażu musisz pamiętać żeby dzwignię otwierania przełożyć przez otwór w grillu...

koledze chyba chodzi o to czy jest możliwość otworzenia maski jak nie będzie miał założonego grilla a zostawi gdzieś autko na dłużej i jakiś sku....yn będzie chciał rączki swoje dołożyć :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez grilla nie otworzą mi maski, albo coś? :P

co ma brak grilla do otwierania maski ?? :gwizdanie: przy montażu musisz pamiętać żeby dzwignię otwierania przełożyć przez otwór w grillu...

koledze chyba chodzi o to czy jest możliwość otworzenia maski jak nie będzie miał założonego grilla a zostawi gdzieś autko na dłużej i jakiś sku....yn będzie chciał rączki swoje dołożyć :kwasny:

teraz doczytałem dokładnie ;) faktycznie mój błąd :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze chyba chodzi o to czy jest możliwość otworzenia maski jak nie będzie miał założonego grilla a zostawi gdzieś autko na dłużej i jakiś sku....yn będzie chciał rączki swoje dołożyć :kwasny:

Dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyć raczej nikt nie powinien bo zamek jest za chłodnicami. Zdjęcie grilla też nie powinno być filozofią, trzyma się na zatrzaskach na pewno bo oglądałem ale lepiej popatrzeć czy nie ma jakiejś śruby. Ale... o gustach się może nie dyskutuje, ale ten chrom jest właśnie w b6 najładniejszy więc po co go skrobać i malować na czarno :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, mi pasuje jednak czarny mat, bo ładnie kontrastuje ze srebrnym kolorem. Maluje tylko ramkę a znaczek zostaje bez zmian :).

Dzięki za pomoc chłopaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zrobiłem dół, pierwsza warstwa. IMO jak na pierwszy raz wygląda spoko, ale zacieki się porobiły małe (na szczęście ten plastik je przykrył i są ledwo widoczne).

KlYwJ.jpg

8ac5O.jpg

Za górny dzisiaj się zabieram i to bardzo starannie tym razem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera... Dzisiaj jak zanosiłem ten grill do piwnicy, żeby nałożyć drugą warstwę to farba zaczęła odchodzić :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera... Dzisiaj jak zanosiłem ten grill do piwnicy, żeby nałożyć drugą warstwę to farba zaczęła odchodzić :wallbash:

jeśli tak cienko się trzyma to daj spokój z farbami tylko oklej :wink4: są przecież okleiny zarówno świecące jak i matowe :cool1: - troszkę zabawy jest aby to zrobić dokładnie ale trzyma się super i nie ma odprysków podczas jazdy :good: ja tak zrobiłem u siebie nie pamiętam już nawet kiedy :mysli: i zero jakichkolwiek uszkodzeń :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle musiało być odtłuszczone przed malowaniem ;)

Czym to malowałeś ?

Zwykłym matowym sprayem (niby motoryzacyjnym), na początku zeszlifowałem chrom papierem ściernym, później odtłuściłem benzyną ekstrakcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było użyć podkładu do plastiku, zwiększającego przyczepność lakieru.

np taki http://www.elakiery.pl/prod/163,695,1011,podkad-do-plastiku-400-ml

et-odf16507kp-400x298.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...