Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Praca w Holandii


pablo_ua4

Rekomendowane odpowiedzi

sporo sie chyba robi bo po 12-14 h ale to moim zdaniem dobrze bo mozna zarobic :good:

dobrze??? chyba nigdy nie pracowałeś 5-6 dni w tygodniu po 12-14 godzin :blink:

Z jednej strony jak jedziesz tylko dorobić na 3-4 tygodnie to dobrze jest porobić jak najdłużej ale jeśli chcesz tak pracować cały rok to może być ciężko :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas jest 6-cio tygodniowy sezon pod koniec każdego roku, wtedy przyjeżdża grópa osób z PL i pracują po ponad 70 godzin tygodniowo, ale to nie jest tak że muszą tylko sami tak chcą. Na godzine dostają 8,23 na rękę minus 7 ojro na dzien na ubezpieczenie i zakwaterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja, Norka ma racje, kto chce to jedzie tak i pracuje na podanych wyżej warunkach, na siłę nikt nam nie każe :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo sie chyba robi bo po 12-14 h ale to moim zdaniem dobrze bo mozna zarobic :good:

dobrze??? chyba nigdy nie pracowałeś 5-6 dni w tygodniu po 12-14 godzin :blink:

kolego moja norma na tydzień jezeli chodzi o godziny pracy to 100h i tak od 4 lat masz jeszcze jakies pytania???[br]Dopisany: 18 Luty 2012, 19:50_________________________________________________

sporo sie chyba robi bo po 12-14 h ale to moim zdaniem dobrze bo mozna zarobic :good:

dobrze??? chyba nigdy nie pracowałeś 5-6 dni w tygodniu po 12-14 godzin :blink:

Z jednej strony jak jedziesz tylko dorobić na 3-4 tygodnie to dobrze jest porobić jak najdłużej ale jeśli chcesz tak pracować cały rok to może być ciężko :gwizdanie:

to nie jest praca na cały rok tylko na 2-3 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo sie chyba robi bo po 12-14 h ale to moim zdaniem dobrze bo mozna zarobic good

dobrze??? chyba nigdy nie pracowałeś 5-6 dni w tygodniu po 12-14 godzin blink

2-3 miechy tak mozna porobic...

sam kiedys dymałem po -300 h w miesiacu z sobotami i nigdy wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego moja norma na tydzień jezeli chodzi o godziny pracy to 100h i tak od 4 lat masz jeszcze jakies pytania

tak dwa-po pierwsze-dlaczego się unosisz i czemu uważasz,że ktoś Ci tu dokucza i wymyśla-zacytujesz chociaż jeden post w którym użyłem określenia, które można nazwać "wymyślaniem"?

co do Twojego tryby życia i pracy-to brawo, ale nie mów mi, ze to nie jest ciężko, walić po 14 godzin /7 dni w tygodniu, lub 16 i masz jeden dzień wolny, bo i ja w swoim życiu pracowałem wiele godzin, wracałem do domu i szedłem spać, zeby się w miarę wyspać na kolejną zmianę

daj cynk o pracy to ci zaczną jeszcze wymyslać :no::bicz:

posłuchaj koleżko-nikt tu nikomu nie wymyśla, tylko wypytujemy się o szczegóły, które nota bene mnie też interesują
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, po co te nerwy, poprostu rozmawiamy normalnie tak..

Jak mamy polecać znajomych no to warto było by ich nie wpuścić w tzw. maliny, stąd te "podteksty" pytania, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało było ważnych pytań, więcej uwag że nie wiadomo ile to godzin trzeba pracować,

jesteś pewien, ze uważnie przeczytałeś ten watek? gdzie Ty widzisz jakieś zbędne uwagi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domjenick daj spokój już ;)... skoro widzą uwagi to niech widzą :cool1: stawiamy temat jasno i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam ludzi w wieku średnim, którzy chętnie by pojechali, ale to są ludzie wieku 50+, zbierają warzywa i owoce, żeby dorobić jakoś do emerytury,albo jakoś wypełniają tę lukę pomiędzy brakiem pracy a stażem do wieku emerytalnego- która i tak nie będzie rewelacją...dzisiaj ludzie łapią się każdej okazji, żeby zarobić, ale weź wyślij matkę , czy sąsiada do pracy, w której będzie wyzysk i jakieś grosze-to w oczy ciężko by było im po tym spojrzeć, ale to przecież są głupie uwagi.... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca na 2 miech za granicą przy zbiorach itp to chyba zawsze trzeba się liczyć że lekko nie bedzie i że godzin pracy będzie więcej niż ustawowo, do tego kolega zaznaczył że kobiety do 40rku życia, im młodsza tym lepiej ale to pewnie dla jej dobra, dlatego nie wyślecie tam swoich znajomych 50 i 50+ z jasnych przyczyn, a wynagrodzenie 1500euro to chyba nie najgorsze nawet przyjmując że pracujesz te 2 godziny dłużej niż normalnie, to tylko 2 miechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z chłopakami z Polski pracującymi w Holenderskich paszarniach. Nikt nie narzekał na warunki pracy czy mieszkanie.

Wyglądali na szczęśliwych ludzi...

Gorzej jest przy zbiorach np. cebuli,ale warunki pracy i płacy również nieporównywalne z tymi w Pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...