Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Ile palą wasze dieselki 1.9 zimą...


nastradamus

Rekomendowane odpowiedzi

# morsdicti

no ostatnio wg dystrybutora za 63L zrobilem 900km. daje to 7L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak moje spalanie 11l/100 czytając wasze wypowiedzi to nic nadzwyczajnego, bałem się że coś jest uwalone, a po prostu one tak mają. MASAKRA :( Trasę w wawce pokonuję w regularnych korkach, praktycznie 90% drogi (w godzinach szczytu) a moja Venciorka 1.9 tdi chłeptała 8l, jednak 3l różnicy to dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srednio w zime 8 litrów.

ale na krótkich odcinkach to ponad 10 wychodzi. jak zaśnieżone i korki to 10 nie moja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest poniżej -10 to na odcinkach +-5km spalanie 10L+ średnio 10-12. Jak pojeżdżę po mieście gdzie zdąży mi sie nagrzać do 90stopni i nie stoję co 3min na światłach to ok 8.5l. Na trasie do 6.5 niezależnie od temperatur, no chyba że zaliczę którąś z naszych autostrad to trasa średnio 8. Spalanie uważam za normalne, jak jest lato to z litr mniej skotłuje w mieście. Mało to palił 1Z na pompie, gdzie w zimie wynik 8l to już było max przy bucie w podłodze. Spalanie na poziomie 11l w mieście takim jak Warszawa chyba też jest normalne bo w godzinach szczytu nie nazwałbym tego jazdą. W spalania 6.5 w mieście w zimie w AWX/AVF jakoś nie chce mi się wierzyć, chyba że jakieś miasto co nie ma skrzyżowań z prostymi 20km :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# morsdicti

no ostatnio wg dystrybutora za 63L zrobilem 900km. daje to 7L.

To naucz mnie jak tak jeździć he he :) ja latem schodzę do 7.

trasa 130km/h i tyle wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jeszcze nigdy nie spalił ponad 10 litrów średnio bo inaczej bym się pozbył diesla,przy max butowaniu na autostradzie prawie 9 litrów miałem na fisie,a po mieście 9,5 w lecie na klimie jak nie miałem softa,po programie litr mniej po mieście pali spokojnie jeżdżąc.

Ciekawi mnie ten nowy silnik 3.0 tdi biturbo ponad 300KM a średnie spalanie Audi podaje 6,9 litra :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkąd zaczęły się mrozy, przy krótkich dystansach (5-10km) na fisie pokazuje 7,8L/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jeszcze nigdy nie spalił ponad 10 litrów średnio bo inaczej bym się pozbył diesla,przy max butowaniu na autostradzie prawie 9 litrów miałem na fisie,a po mieście 9,5 w lecie na klimie jak nie miałem softa,po programie litr mniej po mieście pali spokojnie jeżdżąc.

Ciekawi mnie ten nowy silnik 3.0 tdi biturbo ponad 300KM a średnie spalanie Audi podaje 6,9 litra :mysli:

ale tu nikt o sredniej nie pisze, ja srednią z fis'a mam ok 8 , ale w samym miescie na tyg. 10l musze liczyc, zresztą dla quattro producent w miescie podaje 8.1l , wiec jak pali 10l to stwierdzam ze jest ok, wiadomo ze producenci mierzą to spalanie na hamowni, auto nawet nie wyjezdza na drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym miesiącu średnia wyszła mi 7,3 po 6XX km (na fisie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9awx, 10l w te największe mrozy wyszło (ok 650km na baku), sporo w trasie ale też często stał włączony bo nie lubie do zimnego wsiadać :cool1:. Zwykle to 7-8 pali. Płynna jazda bez zamulania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdzalem z baku a nie jak wiekszosc z fisa :thumbdown: do pracy w jedna strone mam 7km moja dziewczyna 5km i wyszlo mi przy mrozach -5/10 C 9l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w BKE wyszło 6,1 w mieszanym mam do szkoły jakieś 10km w jedną stronę w te wielkie mrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dalej nie wiem jak wy to robicie ;)

550 przejechane pol baku zostalo. na fisie do przejechania jeszcze 480 km :>

trasy rozne od miasta do miasta 5-25 km. trasa nieraz 140 km...

ostatnie tankowanie 61 litrow zrobilem 960 km...

A 650 km na baku to chyba autobana i 220 km/h

wrocław --- > zieleniec srednia 6.2 bez żadnego zamulania (rozgrzanie silnika pod domem 5-15) min

zieleniec ---- > wrocław srednia 5.1 nizsza bo z gorek ;) (to samo zagrzanie i rura do wro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...