Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWA] Zaświecająca się kontrolka ESP i ABS.


whitewidow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Tak jak w temacie, po wymianie Serva + pompy hamulcowej i tylnich tarcz z klockami ( ok. miesiąc temu ) raz albo dwa razy w tygodniu zaświeca mi się ESP i ABS. Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu kontrolki gasną i przez ok tydzień jest spokój. Za każdym razem zapalały się jak stałem na światłach. Sprawdzałem i ABS jak i ESP działają bez zarzutów, na komputerze nie było żadnego błędu odnoszącego się do układu hamowania. Kontrolki zaczeły się zapalać ok 2000 km od wymiany powyższych częsci.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że może być to jakiś czujnik ABS poluzowany, sprawdź przy każdym kole i dociśnij go, to może to. U mnie było tak, że nieraz przy hamowaniu właśnie zapalały się te kontrolki i musiałem docisnąć czujnik w przednim prawym kole ;)

tu się zgodze czujnik może być nie dociśnięty do końca i nie liczy ząbków z tego mogą być te kontrolki,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej sprawdze najpierw wszystkie czujniki. A pod VAGa podpinałem i dwa błedy.

1. Termostat - przerwa

2. Coś o przesunięciu wałka rozrządu ( to chyba się tyczy innego zjawiska opisanego w innym temacie )

Chłopak, który ma sprzęt jest kumaty i pewnie też łaczył się z modułem ABS, i jak by coś wyskoczyło to by powiedział. Chyba, że byłem tak przejęty i nie słyszałem. Ale przed oczami mam napis Break Light Switch, i chyba to widziałem na ekranie jako bład. W poniedziałek podpnę się jeszcze raz i z czytam błedy dokładnie.

A czy jest prawdopodobieństwo, że nie wykazało by żadnego błedu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wielkie dzieki za odpowiedzi. Problem rozwiazany. Ogolnie polegało to na tym, ze czujnik swiateł stołu, po wymianie serva i pompki był chyba wycisniety i swiatło stopu właczało sie dopiero w połowie wciśniecia pedała. Wystarczyło na nowo nastawić czujnik podłaczyć i cieszyc sie z rozwiazanego problemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...