Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD


majster151

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz nie pamiętam już dokładnie ile kosztowały wszystkie śruby, ale pamiętam że te największe do wałków PD kosztują 20zł/szt (8szt), do przykręcenia PD 10zł/szt (4szt), regulacyjna ok 20zł/szt (4szt). Zapomniałem ile kosztowały śruby (10szt) do wałka rozrządu, ale coś kojarzę że 18zł/szt. Kupowałem w ASO w Rybniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ma 230tys i mysle ze jest to ori przebieg choc reki nie dam sobie uciąć wałek wygląda ładnie lecz jedna krzywka jest dosyc porządnie zjechana, w następnym tyg wszystko sie okaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie wałka i szklanek. Niestety tylko się pogorszyło. Dudni teraz jeszcze mocniej dodatkowo brak reakcji na gaz.:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie wałka i szklanek. Niestety tylko się pogorszyło. Dudni teraz jeszcze mocniej dodatkowo brak reakcji na gaz.:kwasny:

ktos ogarniety ci to składał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PUMA sprawdź kąt synchronizacji jaki masz. Jakie zakładałeś szklanki? Jeśli mechanik założył Ci szklanki przeznaczone do VP które wymiarami zewnętrznymi pasują może Ci dudnić bo one są niewłaściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklanki kupiłem u TOMA. Kąt synchronizacji jest dobry.

---------- Post dopisany at 14:31 ---------- Poprzedni post napisany at 14:31 ----------

Ina

---------- Post dopisany at 14:34 ---------- Poprzedni post napisany at 14:31 ----------

Robiłem Logi teraz bo mocy nie ma dlatego że jest jakiś problem ze sterowaniem Turbiny.

I teraz już silnik nie odpala:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklanki do PD te wlasciwe maja czarny kolor

Wysłane z mojego MT11i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka była cena szklanek? Jak ja kupowałem to pytałem TOMA i Dzika i ceny były dziwnie niskie, ale jak już pytałem ich o takie jak mnie konkretnie interesują ceny były już normalne (ok 500 zł/komplet). Ile przejechałeś od wymiany. Powiem Ci że u mnie zaraz po pierwszym odpaleniu też dudniało. Silnik pochodził jakieś 20 min i było lepiej, ale dopiero jak przejechałem jakieś 10km nastała cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklanki do PD te wlasciwe maja czarny kolor

Ale nie dodałeś ze pod spodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklanki do PD te wlasciwe maja czarny kolor

Ale nie dodałeś ze pod spodem

No tak, ale to je odroznia od tych do VP

Wysłane z mojego MT11i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juby_p

quote_icon.png
Zamieszczone przez
turzol
viewpost-right.png

Szklanki do PD te wlasciwe maja czarny kolor

Ale nie dodałeś ze pod spodem

Moje były całe czarne (po bokach też).

P-U-M-A

Były koloru czarnego.

W takim razie powinny być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka była cena szklanek? Jak ja kupowałem to pytałem TOMA i Dzika i ceny były dziwnie niskie, ale jak już pytałem ich o takie jak mnie konkretnie interesują ceny były już normalne (ok 500 zł/komplet). Ile przejechałeś od wymiany. Powiem Ci że u mnie zaraz po pierwszym odpaleniu też dudniało. Silnik pochodził jakieś 20 min i było lepiej, ale dopiero jak przejechałem jakieś 10km nastała cisza.

Już zrobiłem 20km od tego czasu.

Kurde co do ceny to nie pamiętam dokładnie a tej faktury już nie mam. Coś 48zł chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi kiedyś mówił jaro4444 do PD te czarne są twardsze i przede wszystkim samoregulator luzu (z dołu szklanki) różni się głębokością osadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ciche dudnienie będzie słychać. Porównywałem z kilkoma innym AVF i BPW i też tak mają. Ważne żeby to nie było głośne dudnienie. Skoro mówisz że słychać to bardziej niż przed wymianą to coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju dudni głośniej niż przedtem. Jak się jeździ to głośniej pracuje niż przedtem też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ASO szklanek nie widziałem, ale te co ja kupiłem i kilku kolegów to były całe czarne (góra, boki i środek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...