Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Ile robicie km na rezerwie


tmaxx88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie mam pytanie ile km, robicie na rezerwie, oraz ile litrów posiada rezerwa, mój kod silnika to AWX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezerwa na fis'ie zapala sie chyba gdy komp pokazuje zasieg 80KM. przy spokojnej jezdzie mozna zrobic wiecej. mnie kiedys zlapalo na autostradzie i zrobilem 80km, zasieg pokazal 0 a samochod jeszcze przejechal 4 km do stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a niewiesz ile litrów posiada rezerwa?Co by się stało gdyby samochód zgasł z braku paliwa zapowietrzył by się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trasie spokojnie 100km na rezerwie zrobisz.. kiedyś często śmiagałem na oparach i nigdy mi nie zabrakło wachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a niewiesz ile litrów posiada rezerwa?Co by się stało gdyby samochód zgasł z braku paliwa zapowietrzył by się?

to co jest na fisie zapala sie chyba w zaleznosci od pozostalego zasiegu (80km) - ktory znowu liczony jest na podstawie sredniego zuzycia - wiec w zasadzie ilosc pozostalych litrow moze byc rozna.

jak zgasnie z powodu braku paliwa to sie zapowietrzy. w przypadku PD po zalaniu odpali sam, trzeba dluzej pokrecic rozrusznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeciągnąłem moją niunię nieco dłużej na rezerwie.Fis pokazywał już 20 km do zrobienia a po zatankowaniu "pod korek" weszło mi około 53 litrów więc jeszcze jakieś 9 litrów miałem.

Generalnie wszystko zależy jak masz wyskalowany wskaźnik paliwa.

Jak wyjeździsz całe paliwo to na 100% zapowietrzysz układ.W przypadku diesla jest to trochę pracy aby go odpowietrzyć tak żeby poprawnie hulał.Jak jest z benzyną to nie wiem więc się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezerwa jest na 100km, jak sie zapowietrzy to nie powiedziane, ze wystarczy pokręcić dłuzej, czasami trzeba na plaka go wziąść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem, cały ten syf, który znajdował się w baku, po tym, jak nam się skończy paliwo, nie dostanie się do silnika i czegoś nie uszkodzi? :nose:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze, ze pompa paliwa znajdujaca sie w zbiorniku jest chlodzona paliwem, z tego powodu nie jest dobrze jezdzic na oparach. a co do zapowietrzenia. ja w swoim samochodzie przy wymianie filtra paliwa i czyszczeniu PD nigdy nie mialem problemow z odpowietrzeniem. co innego w starych dieslach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezerwa zawsze na 100km.

silnikow z PD sie nie odpowietrza. uklad sam sie odpowietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...