Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Woda w środku auta


33Pietrek?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma audi A4 B5 98 rok 1.8 T bylo uderzone z przodu i woda dostaje sie do wnetrza auta, czym to moze byc spowodowane i gdzie moze sie przedostawac, najwiecej scieka do tylnej kanapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli było uderzone to przeciek może być wszędzie ja np miałem przeciek i leciało mi z przodu wszystko spradzałem i co sie okazało że winne było pęknięcie 1cm o szerokość włosa dosłownie ryska na którą początkowo nie zwracałem uwagi a więc musi szukać najlepiej było by rozebrac to co sie da w aucie i lać wodą równoczesnie patrząc w srodku auta skad to leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem kiedyś. I moja audi też była uderzona. W moim samochodzie woda przeciekała pomiędzy jak by nadkolem a podszybiem tam gdzie znajduje się komputer i pompa z serwem. Ale najlepiej to w środku dostań się do gołej podłogi i powoli trzeba lać wodę w poszczególne miejsca a druga musi obserwować czy się przedostaje. I powoli ale się dojdzie do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz również oring gumowy przy lince otwierania maski tuż obok ecu po stronie kierowcy jesli natomiast woda jest po stronie pasazera obstawialbym na luzna badz peknieta plastikowa oslone przy filtrze kabinowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lało się ze ściany grodziowej, pomogła masa uszczelniająca na pędzel do kupienia w sklepie z lakierami do aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi mowil to z linki sie nie leje, przy ecu sie lalo to uszelnil i juz nie, a czy jak jest klima odlaczona tz jak pasek jest zdjety ze sprezarki to czy moze sie przedostawac przewodami do srodka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem kiedyś. I moja audi też była uderzona. W moim samochodzie woda przeciekała pomiędzy jak by nadkolem a podszybiem tam gdzie znajduje się komputer i pompa z serwem. Ale najlepiej to w środku dostań się do gołej podłogi i powoli trzeba lać wodę w poszczególne miejsca a druga musi obserwować czy się przedostaje. I powoli ale się dojdzie do skutku.

Którędy ta woda Ci się dostawała?mam ten sam problem.Miałem stłuczkę i od str kierowcy dostaje się woda,odpływy czyste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod obudową od ecu tam często się leje lub wejściem linki od maski do kabiny jak masz coś tamtędy puszczone to wywal i puść przez ecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod obudową od ecu tam często się leje lub wejściem linki od maski do kabiny jak masz coś tamtędy puszczone to wywal i puść przes ecu

obudowa ecu jest szczelna,sprawdzę jeszcze wejście linki,nic nie idzie więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych, też przerabiałem temat nie dawno. Miałem następujące objawy po ulewie czy myjni:

1. Brak reakcji na pedał gazu przez kilka, a czasami kilkanaście godzin

2. Szyby i centralny zamek wariowały.

3. Woda pod dywanikiem kierowcy

4. Woda w bagażniku

Sprawdziłem wszystko dokładnie z wiaderkiem z wodą, okazało się że woda lała się w 5 miejscach!, tj:

1. Przez przegrodę, blisko króćców z nagrzewnicy jest przejście do kabiny, tam puściłem przewody ze wzmacniacza, guma była sparciała, dlatego sam uszczelnianiem, a po czasie puściło (moja wina).

2. Przez obudowę komputera, pękł otwór plastikowy pod śrubę na styku z blachą, powstała szczelina między uszczelką a blachą (obudową się trzymała a 3 śrubach, więc naprężenia ją lekko podniosły).

3. W bagażniku przez prawy reflektor (uszczelka o dziwo była dobra, dałem jedynie silikonu i jest ok).

4. W bagażniku przez otwór, który jest zasłonięty pasem plastikowym przykręcony prostopadle (zaznaczyłem a zdjęciu z neta, bo ciężko dokładnie opisać).

audi_a4.jpg

o tym miejscu mogę powiedzieć "cicha woda brzegi rwie" :), zawsze miałem wilgotny dywanik bagażnika, myślałem że przez prawy reflektor, dopiero jak wywaliłem wszystko z bagażnika ujrzałem winowajce :D, pod kołem zapasowym miałem oczko wodne :), wylałem kilka litrów wody. Woda chyba nie ma ujścia, a jeżeli ma to bardzoooo długo spływa, albo odparowuje. Woda lała się przez wymieniowy otwór.

5. Na koniec, niby pierdoła, ale woda się lała przez otwory montażowe z ramki tablicy rejestracyjnej, tak to jest jak się wkręca byle czym ramkę do blachy.

Teraz mam spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten problem. Woda lała się na podłogę z prawej strony z tyłu (pod fotel pasażera). Okazało się, że między plastikową osłoną podszybia a filtrem kabinowym jest taka plastikowa rynienka i u mnie miała połamane zaczepy i po prostu spadła. Efekt był taki, że woda lała się przez nawiew ten pod fotelem :facepalm: . Wymiana rynienki i problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...