Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI AFN i 1Z Montaż tempomatu


darekaudi4

Rekomendowane odpowiedzi

kostki powinny być tak jak w ajm

Hmm..

Dziś tak testowo zajrzałem pod podszybie, i znalazłem... chyba ECU jak w tym temacie?

Hc1nWl.jpg

Czyli co, jednak mam się stosować do tego tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde ECU wygląda tak samo z zewnątrz:wink: Chodzi o to że przed liftem trzeba się wpinać bezpośrednio w ECU, a polifcie powinny być ładne wtyczki. Musisz przewalić dokładnie te dwa tematy o tempomacie, a potem ocenić jak masz u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie tych wtyczek niby szukać? żeby mieć pewność przed rozpoczęciem montażu :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem czytałem, no ale nic, trzeba wziąć narzędzia i iść na żywca obadać sytuację :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde ECU wygląda tak samo z zewnątrz:wink: Chodzi o to że przed liftem trzeba się wpinać bezpośrednio w ECU, a polifcie powinny być ładne wtyczki. Musisz przewalić dokładnie te dwa tematy o tempomacie, a potem ocenić jak masz u siebie

Ja auto mam przedliftowe.. wszystkie potrzebne kable wychodziły z ECU do kostek które znajdują się pod nim... dolutowałem kable do końcówek w kostkach. (na czas lutowania konkretne piny wyciągałem na chwilę z kostki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem czytałem, no ale nic, trzeba wziąć narzędzia i iść na żywca obadać sytuację :decayed:

Eh byłem przy aucie, pomęczyłem się z demontażem wszystkiego ale przynajmniej wiem:

0lCcal.jpg

Czyli muszę instrukcji pod AJM się słuchać.

Dzięki bardzo za pomoc i już nie śmiecę tutaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dokładnie nie widzę, ale znajdziesz

No ale chyba na foto już widać tą białą kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do założenia tempomatu w swojej A4 B5 1Z i prosiłbym o opinie osób które posiadają również 1Z i bawiły się w zakładanie tempomatu, były jakieś problemy? U ilu osób działał bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładałem u siebie i zero problemów :decayed: i działa idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak to jest za założeniem tempomatu do benzyny 2.8 ??? chciał bym wyrezać sobie tempomat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że to zależy czy masz elektroniczny gaz czy nie,

ponoć jeśli jest e-gaz (jak w tdikach) to bardzo podobnie się to robi.

A jeśli nie to... trochę roboty jest :grzywa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tyle też wiem ale interesuje mnie czy ktoś już ogarniał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najważniejsze pytanie czy masz gaz na linke czy już elektroniczny , jak na linkę to sporo roboty , większe koszta i nie warto sie w to bawić , z tego co kojażę to gdzieś widziałem wątek o twoim silniku , jak znajdę to wkleje link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najważniejsze pytanie czy masz gaz na linke czy już elektroniczny , jak na linkę to sporo roboty , większe koszta i nie warto sie w to bawić , z tego co kojażę to gdzieś widziałem wątek o twoim silniku , jak znajdę to wkleje link

ok fajnie bo ja szukałem i nic :facepalm: a powiedz mi wiesz może jak sprawdzić czy mam linkę czy elektroniczny bo nie wiem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wlepce i kodach wyposażenia jeżeli masz taki kod

0L2 = Pedał gazu z modułem elektronicznym

to zakładasz manetkę i w odpowiednie piny podłączasz

jeżeli nie masz kodu to gra nie warta świeczki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend zakładałem w swoim AHU '98 tempomat i działa dobrze :good: Opis bardzo pomocny ale warto uzupełnić go o informację, że od roku 1998 (ja mam XII.1997) jest inny sposób mocowania kierownicy. Zamiast nakrętki na klucz 24 jest śruba na specjalny klucz o 12 wypustkach jednak można go z powodzeniem zastąpić nasadką TORX55. Myślę, że ta informacja może się przydać posiadaczom mini-liftu, ja w połowie roboty musiałem jechać do sklepu po klucz :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...