Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Piszczenie alternatora - niepoprawna praca.


wojtek79

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o jakąś wskazówkę dotyczącą uszkodzenia alternatora które pokrótce opiszę:

Alternator piszczy, ale nie cały czas. Na początku zaznaczę że nie jest to pisk paska ani łożysk. Mierzyłem ładowanie i wyszło mi tak:

Odpalam silnik - alternator piszczy - napięcie w instalacji - 13,9 V do 14,2 V - (czyli ładuje normalnie tylko skąd ten pisk)

Po krótkim czasie tzn. minuta lub dwie alternator przestaje piszczeć, kontrolka ładowania zaczyna lekko świecić a napięcie w instalacji spada do 12,5 V

Zrobie przegazówkę - kontrolka gaśnie i alternator zaczyna piszczeć - napięcie w instalacji - 13,9 V do 14,2 V i znów po krótkiej chwili przestaje piszczeć, kontrolka ładowania zaczyna lekko świecić a napięcie w instalacji spada do 12,5 V.( czyli nie piszczy - nie ładuje)

Gdy trzymam silnik na wyzszych obrotach, tzn 1500 i wyżej alternator nie piszczy, nie ładuje, kontrolka nie świeci a napięcie w instalacji 11,7 do 12,1.

Dodam też że alternator mocno się grzeje. Czy coś takiego może wskazywać na uszkodzenie regulatora napięcia czy raczej uzwojenia alternatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sprzęgiełko alternatora bo może się ślizgać w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie oddałem alternator do sprawdzenia przez fachowców, niech go sprawdzą na stanowisku pomiarowym, jak coś będę wiedział to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie piszczał, po kilku tygodniach spadła rolka= sprzęgiełko rozrywając pasek. Identycznie się zachowywało, po odpaleniu piszczało, po przy gazowaniu przestawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem tak informuję, alternator już sprawny. Spec oznajmił że wymienił szczotki z regulatorem i posmarował alternator bo był suchy. Za tą operację zażądał 60zł, myślę że cena nie jest wygórowana, gwarancji też udzielił.

Ps. Nie napisałem wcześniej ale nie mam w alternatorze sprzęgiełka tylko zwykłe koło pasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena ok tylko nie wiem czy dobrym pomysłem było wymienianie samych szczotek, jeśli szczotki sie skończyły to sam regulator długo nie wytrzyma, jako tak w tych regulatorach szczotki są nie wymienne ale polak potrafi hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena ok tylko nie wiem czy dobrym pomysłem było wymienianie samych szczotek, jeśli szczotki sie skończyły to sam regulator długo nie wytrzyma, jako tak w tych regulatorach szczotki są nie wymienne ale polak potrafi hehehe

Przecież napisał że wymienił szczotki wraz z regulatorem :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...