Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylna wycieraczka nie działa


mateooo25

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest to bol b5 ?spryskiwacz cos dziala ale nie tak idealnie jak powinien a wycieraczka stoi ? cos slyszalem ze w b5 silnik lubi pasc,wymieniac mechanizm czy da sie go odratowac?i przy okazji jak sie zdejmuje boczek z tylnej klapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już, to po pierwsze kolego sprawdź styki w pająku. Na drugi ogień sprawdzanie silnika wycieraczki na krótko - jeżeli nie trybi to walnięta jest wiązka łącząca budę auta z klapą. Boczek jest albo na wktętach albo zatrzaskach. Jeżeli brak wkrętów musisz po prostu podważyć zatrzaski i ładnie wyjdzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał jednak zapieczoną ośkę wycieraczki.

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżko mam ten sam problem.. tylko z tą roznica ze u mnie wycieraczka "skacze" i jest to wina mechanizmu - silniczka.

W ASO jest zestaw naprawczy, ale kosztuje cos w granicach 150-180zł

a za sprawny, ale uzywany silniczek zaplacisz 200zł (bosch)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżko mam ten sam problem.. tylko z tą roznica ze u mnie wycieraczka "skacze" i jest to wina mechanizmu - silniczka.

W ASO jest zestaw naprawczy, ale kosztuje cos w granicach 150-180zł

a za sprawny, ale uzywany silniczek zaplacisz 200zł (bosch)

Kolego jak ci wycieraczka skacze to znaczy że ośka się zapieka. To znak że najwyższa pora ją rozebrać i wyczyścić. Poza tą ośką w mechanizmie tylnej wycieraczki nie ma się co zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jestem wlasnie w garazu i z kolega kminimy co sie stalo bo tylna wycieraczka nie dziala?

podpielismy silniczek pod prostownik chodzi bezproblemowo...sprawdzilismy na wtyczce idacej do wycieraczki jest zasilanie wiec oco kaman..?

czy wina moze tkwic w manetce,dodam ze bywa iz wlaczam przednia wycieraczke i chadza ale jak chce puscic plyn na szyby do nie abla dopiero po chwili jak rozruszam zaczyna sikac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest B5 i nie jestem pewien czy tak to jest w nim rozwiązane ale u mnie w B6 jest moduł pod kierownicą i w nim koduje się rodzaj nadwozia, jak zakoduje się go pod sedana to właśnie nie działa wycieraczka i spryskiwacz tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:whistling: mysle ze w b5 niema takiego cudenka ale.. bo ja juz manetke prawie wyszarpalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie dopadł dziś problem z nie działającą tylną wycieraczką:smutas: Kilka razy zdarzyło się, że ją przyblokowało, ale ruszyła, ostatnio zaczęła bardzo powoli chodzić a dziś już kaput. Jeszcze nic nie sprawdzałem, ale bezpiecznik (nr36 30A) chyba odpada, bo z tego co się orientuję jest on odpowiedzialny za obie wycieraczki (przód i tył), a z przodu wszystko jest ok. Płyn przy tylnej wycieraczce też leci po przytrzymaniu na manetce, więc zakładam, że chyba padł silniczek wycieraczki:eusathink: Czy waszym zdaniem to jest przyczyna? Może ośka się zapiekła i należało by ją przeczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie przcina to ja rozbierz i mozesz sie zdziwic jak sie okaze ze gdzie sdotawala sie woda i tak ja zasyfilo :decayed:

Umnie tak bylo niestey teraz juz calkiem ka-put

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w weekend będę chciał ją rozebrać i spróbować uratować. Wiem, że aby wykręcić mechanizm wycieraczki muszę od zewnątrz zdjąć osłonę dyszy spryskiwacza, dyszę i odkręcić nakrętkę. Od wewnątrz natomiast mechanizm jest bodajże na 3 śrubach, więc też nie powinno być problemu. Mam tylko pytanie czy będzie problem z wyjęciem mechanizmu (dokładnie ośki) z tej gumowej uszczelki znajdującej się na szybie przez którą przechodzi ośka na zewnątrz, zabezpieczającej przed przedostawaniem się wody do wnętrza? Pytam gdyż obawiam się, ze mogę uszkodzić tę uszczelkę podczas wyciągania mechanizmu i wolałbym wcześniej zaopatrzyć się w nową uszczelkę jeśli potrzeba:mysli: Chyba, że nie jest to jakoś ciasno razem osadzone i nie powinienem nic uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w weekend będę chciał ją rozebrać i spróbować uratować. Wiem, że aby wykręcić mechanizm wycieraczki muszę od zewnątrz zdjąć osłonę dyszy spryskiwacza, dyszę i odkręcić nakrętkę. Od wewnątrz natomiast mechanizm jest bodajże na 3 śrubach, więc też nie powinno być problemu. Mam tylko pytanie czy będzie problem z wyjęciem mechanizmu (dokładnie ośki) z tej gumowej uszczelki znajdującej się na szybie przez którą przechodzi ośka na zewnątrz, zabezpieczającej przed przedostawaniem się wody do wnętrza? Pytam gdyż obawiam się, ze mogę uszkodzić tę uszczelkę podczas wyciągania mechanizmu i wolałbym wcześniej zaopatrzyć się w nową uszczelkę jeśli potrzeba

:mysli: Chyba, że nie jest to jakoś ciasno razem osadzone i nie powinienem nic uszkodzić?

Kolego od zewnatrz jedynie oslone(zaslepke) dyszy i nastepnie nakretke(klucz13)

Nastepnie od wewnatrz trzy nakretki (klucz10) odpiac wtyczke zasilajaca oraz wezyk doprowadzajacy plyn i normalnie wyciagasz bez zadnych obaw o uszczelke-spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z demontażem silniczka nie miałem problemu. Wyjąłem, wyczyściłem (był straaasznie zasyfiony w środku) i ... lipa, nie odpalił:wallbash: Wygląda na to, że padł silniczek. Zamówiłem już nowy i w sobotę montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) nie chciałem dodawać nowego tematu ;) więc mam pytanie co do wycieraczki tylnej ;p a więc po pewnym czasie użytkowania mojego autka :) padła mi wycieraczka tylna ;/ moje autko to Audi a4 b5 avant 1.8 benzyna z 1996r. ;P po tym jak wycieraczka przestała funkcjonować pomyślałem że to pewnie silniczek a więc wymieniłem go ale wycieraczka nadal nie działa po wymontowaniu i podłączeniu silniczka do akumulatora działa on normalnie... sprawdzałem także czy jest napięcie w kostce i jest sprawdzałem to na 2 sposoby miernikiem i żaróweczką... szukałem długo wszędzie informacji na temat takiego problemu i znalazłem informacje że może to być przekaźnik, ale tu pojawia się kolejny problem, ponieważ z tego co czytałem był podany jedynie przekaźnik 377 którego u mnie nie ma ;( oto jak wyglądają moje przekaźniki w moim aucie

13112012016.jpg

<br /><br /> jaka może być jeszcze przyczyna nie działającej wycieraczki i który przekaźnik odpowiada u mnie za wycieraczkę tylną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...