Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampka bagażnika w avancie


szymongt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu nie zapala mi się lampka w bagażniku. Diody czerwone na włączniku świecą, żarówki sprawdziłem, prąd jest. Czy możliwe żeby spaliły się "wnętrzności" lampki? jak się ja wyjmie to niby ścieżki całe, nie popalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej krańcówka w klapie nie łączy, bądź wiązka od klapy jest uwalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same objawy, dodatkowo mierzyłem napięcie na stykach przy żarówce. Okazało się, ze po wyjęciu żarówki napięcie na stykach wzrasta do wartości pożądanej. Po włożeniu żarówki pod napięciem (zero reakcji na spirali) napięcie spada do zera. Spróbuje jeszcze wpiąć się z żarówką przed ten układ ściemniający, może to on wariuje.. kondensatorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja mam takie przeboje. mi zaświecą się po czasie, otwieram bagażnik i po trzech minutach staje się jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptoblem dość powszechny. Tzw zimne luty. Jeśli na fisie widać ze otwiera sie klapa a lampka sie nie świeci to trzeba ja rozebrać i poprawić luty bo są opekniete. Inna sprawa jak po otwarciu klapy brak jest komunikatu na fisie. Wtedy jest microstyk do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie luty chyba nie wchodzą w grę. Gdy otwieram bagażnik - ciemno, ale wystarczy spróbować "zamknąć" zamek na "sucho"(bez trzaskania klapą tylko śrubokrętem przesunąć rygiel zamykający) a w którymś momencie światło będzie się zapalać i gasnąć. Moim zdaniem to mikro włącznik w zamku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy lampka w bagażniku powinna sie zaświecić po otwarciu drzwi kierowcy lub pasażerów ? Czy tylko po otwarciu klapy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych metalowych stykach mogą pojawiać się pęknięcia lub nie styka element do elementu. Miałem podobne objawy - świeciło tylko po dociśnięciu - styki przelecieć cyną i poszukać ewentualnych mikropęknięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych metalowych stykach mogą pojawiać się pęknięcia lub nie styka element do elementu. Miałem podobne objawy - świeciło tylko po dociśnięciu - styki przelecieć cyną i poszukać ewentualnych mikropęknięć

Ameryki nie odkryłeś. Już to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zjedz Snikersa, bo zaczynasz gwiazdorzyć. Nie każdy Ma na fisie pokazany bagażnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy klapie. I jak otworzysz klapę to zapala się tylko bagażnik.
Czyli coś jest pokopane z kablami dodam że lampka kierowcy ni gaśnie po zamknięciu drzwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym poście nie jest napisane że chodzi o b 6-kę. Ja mam b5 więc stąd taka moja odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka poszła pod lupę i wyszło, zimny lut się zes..ał. (w zupełnej ciemności można się nawet dopatrzeć mikro iskrzenia przy lutach) Po ich poprawieniu wszystko jest ok. :wink:

To samo miałem i ja. po dociśnięciu przełącznika raz działało raz nie.

Kiedyś od niechcenia wyciągnołem lampkę, a że dookoła było ciemno zauważyłem malutkie zwarcia.

Lampka w dłoń lutownica poprawiłem wszystkie luty i gra muzyka :):banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...