Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie, nieustępujące po wyczyszczeniu nastawnika


daw2

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz 2 nastawnik to możesz mi wysłać jeden moge na niego zerknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podepne sie pod temat bo tez mam podobny problem z szarpaniem. a mianowicie szarpie mi w przedziale 2300-2500obr. chwile szarpie i pozniej jedzie normlanie i za chwile znowy zaszarpie. auto bylo u mechanik mechanik sprawdzal czyscil: nastawnik, pompke paliwa w zbiorniku, zbiornik paliwa, odlaczal licznik, sprawdzal czujniki, nie ma zadnego bledu na komputerze. a szarpanie dalej jest co robic jak szukac ??bo juz normlanie rece opadaja. prosze o pomoc

---------- Post dopisany at 22:41 ---------- Poprzedni post napisany at 22:40 ----------

byla wymiana filtrów i problem dalej jest pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec sprawa wyglada tak. Dwa razy czyszczony nastawnik i dalej szarpie. Mechanik daje 200% że dobrze wyczyszczony. Mam softa wiec w przyszlym tygodniu jade do goscia do sprawdzenia i zmiany owego softa. QAle czy to może byc azły program. Dziwne z tym kablem bo odcinam to nie szarpie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wina softu. Jakiego masz kompa 8 bit czy 16? Może być też uszkodzona cewka w nastawniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak beda zle wyregulowane cisnienia wtryskow bedzie podobnie.

dokładnie , a komp 8 bit to lipa jes,wiem ,mialem na chipsie testowalem ,zmiana na 16bit i jest dobrze

Coś w tym jest speckom, bo ja również miałem ten sam problem po wyczyszczeniu nastawnika. Założyłem na jakiś czas 16 bit od afn'a i szarpanie ustało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz jeszcze tego 16 bit. Widze że masz dużo ciekawych rzeczy. Jak nic nie da wizyta u tego magika to się odezwie :) A wiłasnie przy wimiane na ten 16 bit dużo trzeba kombinować ??

Zrobić adaptację immo - minuta roboty i sprawdzić dawkę paliwa.

Jak poznać po oznaczeniech który to z AHU ja mam taki

http://s18.postimage.org/eueb3wfrp/1353760774438.jpg

<br /><br />

Ma jedną literkę i jest w czarnej obudowie - 8 bitowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

038 906 018 R Czy ten jest 16 bit. Kolega ma taki może podłcze i sprawdze jak to bedzie z tym szarpaniem

Darek widzę że jesteś z Rzeszowa, w razie czego mam sterownik 028 906 021 CE afn rocznik 96.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem juz kilka od disli. Kolega Tommy Gun jest z Rzeszowa wiec napewno kojarzy serwis disla kolo stadjonu Resowi a co mi tam DIESEL AUTO SERWIS - NAPRAWA WTRYSKIWACZY - RZESZW - Piotr Przybyowicz - SILNIKI DIESLA, POMPY WTRYSKOWE, WTRYSKIWACZE - NAPRAWA, REGENERACJA, SERWIS. Niech maja reklame anty reklame!!!Serwis niby najlepszy w rzeszowie a nie potrafi nic. Nastawnik czyscil dwa razy. Problemu nie może zlokalizować. Wiecej to ja sie tu na Forum dowiedzialem niz ten zasrany mechanik wie :) W poniedzialek pojade ale do goscia co mi robil chipa i moze on cos poradzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem juz kilka od disli. Kolega Tommy Gun jest z Rzeszowa wiec napewno kojarzy serwis disla kolo stadjonu Resowi a co mi tam DIESEL AUTO SERWIS - NAPRAWA WTRYSKIWACZY - RZESZW - Piotr Przybyowicz - SILNIKI DIESLA, POMPY WTRYSKOWE, WTRYSKIWACZE - NAPRAWA, REGENERACJA, SERWIS. Niech maja reklame anty reklame!!!Serwis niby najlepszy w rzeszowie a nie potrafi nic. Nastawnik czyscil dwa razy. Problemu nie może zlokalizować. Wiecej to ja sie tu na Forum dowiedzialem niz ten zasrany mechanik wie :) W poniedzialek pojade ale do goscia co mi robil chipa i moze on cos poradzi .

Po ostatniej wizycie u Pana Przybyłowicza i jego lekceważącym podejściu do klienta dałem sobie spokój. U mnie też czyścili nastawnik przy okazji uszczelnienia pompy - skutek był taki że szarpanie nie ustało... Choćby to był ostatni warsztat na świecie, nie pojadę tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...