Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znów coś puka :(


Mijagi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem mam nadzieje, że mi pomożecie. Dokładnie trochę ponad rok rok temu, bo na początku marca wymieniłem amortyzatory z tyłu, cały komplet z odbojami, bo coś stukało, pukało z lewej strony. Mój mechanik stwierdził, że trzeba wymienić amortyzatory, wybór padł na Bilsteiny. No i po wymianie pukanie ustało, było wszystko pięknie, ale minął dokładnie rok, zrobiłem niecałe 10 tys. i znowu coś puka, po tej samej stronie, bardzo podobny dźwięk co poprzednio. Podjechałem do tego samego mechanika, ale on niestety nie potrafił stwierdzić co jest nie tak, według niego jest wszystko w porządku, więc kazał mi jechać na szarpaki. Tam mechanik za bardzo też nie mógł znaleźć przyczyny, stwierdził jedynie, że można trochę wyregulować łożysko, lub po prostu trafiłem na wadliwy amortyzator...Co wy o tym sądzicie?? Co to może być? Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wizualnie wyglądają amortyzatory? Suche czy spocone?

Byłeś na tych szarpakach? Jaki stan amorków w % ci wyskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suche suche. No na szarpakach byłem i tam też niby wszystko w porządku,amortyzatory również, jedynie co powiedział mechanik ten co nad tym wszystkim czuwał, że można wyregulować łożysko bo jest nie wielki luz... , albo, że po prostu wada amortyzatora, ale ja się zastanawiam czy po tak krótkim czasie i małym przebiegu amortyzator może znowu pukać... Dla mnie to trochę dziwne, ale nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tuleje w tylnej belce? Sprawdzałeś?

Dokładnie, ale jak już stukają to są mocno wyjechane i podejrzewam że diagnosta by to wypatrzył. Może śruby które trzymają mocowanie amora się poluzowały i na dołkach dobija i stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tuleje w tylnej belce? Sprawdzałeś?

łatwo sprawdzić jeśli tuleje masz w złym stanie. widać jak koła nierówno się układają na prostej - nie musisz jechać do diagnosty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez cos pukało, posprawdzane amorki,wymienione tuleje belki, okazało sie ze to klocki hamulcowe miały luz pionowy i jedna prowadnica zacisku miala wyczuwalny luz, wymieniłem klocki i prowadnice narazie cisza, ciezko stwierdzic jak puka u ciebie i w ktorym momencie,mi pukało głównie na łukach jak przyhamowywałem i dodawałem gazu czasami na prostej, jakbys miał tuleje wyrąbane to by raczej tył zaczynał pływać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzicie, że to raczej nie amortyzatory?? To pukanie występuje właśnie na dziurach i małych nierównościach typu kostka brukowa itp. Spróbuje podjechać do innego mechanika, może on coś znajdzie. Jak coś to napisze, pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzicie, że to raczej nie amortyzatory?? To pukanie występuje właśnie na dziurach i małych nierównościach typu kostka brukowa itp. Sp

róbuje podjechać do innego mechanika, może on coś znajdzie. Jak coś to napisze, pozdro :)

mialem podobny prob tylko zaraz po wymanie sie tluklo ,okazalo sie nowy amortyzator szajs pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...