Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po przekroczeniu 120 km/h telepie...


marcin9680

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem jaki sie pojawil w aucie Mojego kumpla to taki , ze po przekroczeniu predkosci 120km/h czy to na biegu 4tym czy tez 5tym zaczyna strasznie telepac calym przodem auta , cos podobnego jak hamowanie z duzej predkosci na zwichrowanych tarczach.

Tyle , ze w tym przypadku wszystko odbywa sie podczas jazdy bez jakiego kolwiek hamowania , poprostu od 120km/h zaczyna trzasc i wraz ze zwiekszaniem predkosci zwiekszaja sie drgania , telepanie etc.

Sprawdzilismy z kumplem na stacji diagnostycznej wszystkie podzespoly zawiszenia i wszystko jest ok zadnych luzow , dwa razy wywazalismy wszystkie kola i zamienialismy je miejscami w aucie i bez zadnych zmian.

Czy to moze byc wina zuzytego kola dwumasowego ???

Wspomne tylko . ze przebieg auta ori to prawie 200 tys km i kolo dwu masowe nigdy jeszcze nie bylo wymieniane.

Bardzo prosze o wszelka pomoc i podpowiedzi.

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze zacisk blokuje i jest krzywa tarcza hamulcowa,

ew. jakis koszmarny luz na lozysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tak w starym golfie mk3. Okazało się że była krzywa felga. Na wyważarce było ok.może też być krzywa pół oś. Lub przegób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jest tylko wina kół felga krzywa lub coś z oponą wystarczy ze poszła nitka w oponie i już będzie trzęsło jest to nie zauważalne gołym okiem proponuje sprawdzić felgi a jak nie to zmień oponki i powinno ustąpić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

To jest auto kolegi tak wiec nie jestem wstanie tak odrazu zrobic jazdy probnej a od ostatniego czasu jak sprawdzalismy autko podczas jazdy to nie pamietam czy rowniez szarpalo na luzie.

Z tego co wiem to wlasnie kiedy zaczelo telepac autem to kumpel pojechal i wymienil wszystkie opony , wywazyl kolka i nic sie nie zmienilo telepanie jak bylo tak jest. Pozniej jeszcze dwa razy zamienialismy kola miejscami i tez bez zmian.

Postaram sie jak najszybciej zkumac z kumplem i jeszcze pare razy pojezdzic i wyczuc kwestie kiedy szarpie a kiedy nie i postaramy sie zalozyc kolka od Mojej niuni do jego auta a jego kolka do mojego i zobaczymy czy cos sie zmieni na lepsze.

A jezeli chodzi o tarcze to wydaje mi sie na 100% ze jest ok , wlasnie pare miesiecy temu wymienialem w jego aucie tarcze na ori bo mial zwichrowane i na tych nowych tarczach obrobil wyjazd do Polski i Bulgarii , wrocil do UK i wszystko hulalo ok az tu nagle jakis babol wylazl hmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie i pomogła wymiana przednich tarcz hamulcowych (były już do wymiany). Co ciekawe na 15" nie było tego czuć, ale jak wrzuciłem 17" na niskim profilu, to się zaczeło. Ewentualnie doważanie na kół na osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie i pomogła wymiana przednich tarcz hamulcowych (były już do wymiany). Co ciekawe na 15" nie było tego czuć, ale jak wrzuciłem 17" na niskim profilu, to się zaczeło. Ewentualnie doważanie na kół na osi.

Te dowarzanie na osi to[ pic na wodę fotomontaż] nic nie daje ja kiedyś tak dowarzałem na volvo i nic się nie zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu szukaj w krzywej feldze będzie biło na boki,albo kolega musiał ostro przychamować i oponki przednie do wymiany. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Krzywą felge czy pękniętą oponę można wyważyć, a w aucie będzie nadal biła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Co do telepania sie auta podczas jazdy to problem wkoncu rozwiazany , tak jak koledzy na forum sugerowali jeszcze raz zdjelismy z kumplem wszystkie kola , sprawdzilismy wszystkie opony z zewnatrz i od wewnatrz , obejzelismy felgi i co sie okazalo to tylna felga byla krzywa.

Przy mniejszych predkosciach wszystko bylo ok , zadnych drgan , bicia i telepania ale jak sie zaczela jazda od 120 km/h i szybciej to normalnie buda sie telepala na wszystkie strony.

Wielkie podziekowania dla wszystkich za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...